Radio Opole » Wiadomości z regionu
2017-12-12, 12:30 Autor: Witold Wośtak

Opolska Mama Ma Moc i będzie mieć jej więcej. Podsumowali tegoroczne działania

Matka z dzieckiem [fot. archiwum AFRO]
Matka z dzieckiem [fot. archiwum AFRO]
Podsumowanie akcji Opolska Mama Ma Moc [fot. Witold Wośtak]
Podsumowanie akcji Opolska Mama Ma Moc [fot. Witold Wośtak]
Andrzej Buła [fot. Witold Wośtak]
Andrzej Buła [fot. Witold Wośtak]
Publikacje, spotkania, integracja i warsztaty. W Filharmonii Opolskiej podsumowano dotychczasowe działania w ramach akcji Opolska Mama Ma Moc.
Kampania promocyjna, realizowana przez kobiety dla kobiet, funkcjonuje od maja, a chodzi głównie o skuteczne łączenie roli matki z rozwojem zawodowym.

Wspierający akcję marszałek Andrzej Buła uważa, że kobiety liderki są potrzebne. - Na szczęście one są, angażują się same i poświęcają swój cenny czas - zaznacza. - Jeżeli są w stanie przyciągnąć kolejne osoby do swojej organizacji, to będzie tak, jak chcielibyśmy. Chodzi o tworzenie relacji i fajnych społeczności. One mogą być formalne lub nieformalne, ale celem jest wyjście z domu i danie szansy wyjścia z domu. Samo wyjście nie oznacza jednak, że będę z tego zadowolony. Co innego, jeśli jest świetlica lub miejsce spotkań – to wartość dodana.

Z kolei Maja Byrdak, zastępca dyrektora departamentu koordynacji programów operacyjnych w urzędzie marszałkowskim, ocenia, że akcja nabiera rumieńców. - Wszystko układa się coraz lepiej i wciąż dołączają nowe osoby - podkreśla urzędniczka zaangażowana w akcję. - Myślę, że wszystkie lokalne inicjatywy są bardzo cenne. Przy takich wydarzeniach jak dzisiaj próbujemy zintegrować wszystkie panie ze sobą. Każda z nas rozpoczyna natomiast w swoim środowisku – od domu i sąsiedztwa. Te kroki są najważniejsze w integracji i dalszym rozwoju działalności.

Dodajmy, że kobiety biorące udział w podsumowaniu posłuchały występów muzycznych uzdolnionej młodzieży - stypendystów marszałka.
Andrzej Buła
Maja Byrdak

Wiadomości z regionu

2021-07-26, godz. 14:38 Namysłowianie dłużej poczekają na nowy pomnik Nike. "Wykonawca rzeźby popełnił błąd" Namysłowska Nike wróciła do miasta. Nowa rzeźba odlana z brązu nie gościła jednak zbyt długo na Placu Wolności, ponieważ okazało się, że znacznie… » więcej 2021-07-26, godz. 14:00 Coraz mniej mieszkańców powiatu nyskiego szczepi się przeciw COVID-19. "Mała liczba nowych zakażeń daje złudne poczucie… Spada zainteresowanie szczepieniami w powiecie nyskim. Władze powiatu zachęcają mieszkańców, by nie lekceważyli zagrożenia, jakie niesie ze sobą koron… » więcej 2021-07-26, godz. 13:57 Opolscy strażacy pomogli kaczej rodzinie w tarapatach Opolscy strażacy pomogli kaczej rodzinie, która utknęła w zbiorniku retencyjnym na terenie jednej z firm w Opolu. Ze względu na strome podejście ptaki nie… » więcej 2021-07-26, godz. 12:35 24-letni kędzierzynianin zaginął w Tatrach 24-letni Kornel Kosarzycki z Kędzierzyna-Koźla zaginął w Tatrach. Wybrał się w góry 15 lipca. Był w rejonie doliny Białej Wody, skąd w weekend wrócił… » więcej 2021-07-26, godz. 11:58 Coraz więcej pożarów na polach - to efekt żniw i pogody Żniwa w pełni i coraz częściej dochodzi do pożarów zboża na pniu. Brak opadów, wysokie temperatury i mocne wiatry sprawiają, że ogień szybko się rozprzestrzenia… » więcej 2021-07-26, godz. 11:01 Ministerstwo Zdrowia potwierdziło ponad 70 nowych zachorowań na COVID-19. W regionie zakaziła się jedna osoba [INF… Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 74 nowych zakażeniach koronawirusem, w tym o jednym na Opolszczyźnie. W kraju nie odnotowano zgonów spowodowanych COVID-19… » więcej 2021-07-26, godz. 10:29 Jest nowe ostrzeżenie służb meteo. Popołudnie i noc mogą być burzowe Burze z gradem zapowiadają służby meteo na poniedziałkowe popołudnie. Mamy ostrzeżenie pierwszego stopnia dla wszystkich powiatów naszego województwa. » więcej 2021-07-26, godz. 10:05 2 policjanci z Kędzierzyna-Koźla wyróżnieni za poświęcenie dla innych. Uratowali kobietę, pod którą załamał… St. asp. Marek Jakubiec oraz sierż. Jakub Hencel z policji w Kędzierzynie-Koźlu zostali wyróżnieni odznaką im. podkomisarza Policji Andrzeja Struja. Odznaczenia… » więcej 2021-07-26, godz. 08:53 Nowi pacjenci trafiają do szpitala tymczasowego w Opolu. "Coś się zaczyna zmieniać w otoczeniu" - Obecnie w opolskim szpitalu tymczasowym przebywa siedmiu pacjentów, w tym trzech na OIOM-ie - powiedział w Porannej Loży Radiowej Dariusz Madera, dyrektor… » więcej 2021-07-26, godz. 08:30 Skończyli remontować drogi, już szykują się do przyszłorocznych prac Gmina Izbicko zakończyła zaplanowane na ten rok remonty i przebudowy dróg gminnych. Nie oznacza to, że urzędnicy do końca roku nie będą się zajmować… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »