Radio Opole » Wiadomości z regionu
2017-06-05, 17:42 Autor: Daria Placek

Jest decyzja środowiskowa w sprawie obwodnicy południowej. Można przystąpić do projektowania

© (fot. Witold Wośtak)
© (fot. Witold Wośtak)
Planowany przebieg obwodnicy © (fot. Urząd Miasta w Opolu)
Planowany przebieg obwodnicy © (fot. Urząd Miasta w Opolu)
Jest zgoda na budowę obwodnicy południowej w Opolu. Miasto otrzymało decyzję środowiskową na odcinek od ulicy Krapkowickiej do ronda im. Jerzego Szczakiela.
Przypomnijmy: decyzja Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w tej sprawie została zaskarżona, teraz Generalna Dyrekcja Ochrony Środowiska uznała skargę za bezskuteczną. To postanowienie jest ostateczne i otwiera kolejny etap przygotowania inwestycji.
- Teraz można przystąpić do dalszych prac projektowych i budowy - mówi dyrektor MZD Zbigniew Bahryj. - Pod koniec roku zdecydujemy się na ogłoszenie przetargu na prace projektowe, jeżeli będzie taka decyzja władz miasta i w przyszłym roku nastąpi projektowanie. Będzie to długi i żmudny proces, który może potrwać dwa lata, bo mamy trudne odcinki, chodzi o Odrę, przejście w pobliżu starych żwirowni, tory kolejowe - wyjaśnia.

Koszt realizacji inwestycji może wynieść nawet 400 mln zł, na razie miasto nie ma takich pieniędzy.

- Najdroższym elementem będzie most i przejście przez polder tzw. Winów, to jest kilkaset metrów estakady - plus most, dodatkowo estakada nad torami kolejowymi, skrzyżowanie wielopoziomowe z Oświęcimską i z aleją Przyjaźni - wymienia.

Dyrektor Bahryj zapowiada, że inwestycja będzie realizowana etapami. Decyzja środowiskowa jest ważna 10 lat od rozpoczęcia procesu projektowania.
Zbigniew Bahryj cz. 1.
Zbigniew Bahryj cz. 2.

Wiadomości z regionu

2021-09-28, godz. 21:15 Raport dnia: rośnie liczba zakażeń w kraju i hospitalizowanych pacjentów. Chorują głównie osoby młode, które nie… 8 nowych zakażeń i śmierć jednej osoby potwierdzono dziś (28.09) na Opolszczyźnie. W codziennym komunikacie Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 975 infekcjach… » więcej 2021-09-28, godz. 20:00 Jeszcze tylko opinia geologa i wznowione będą prace przy budowie PSZOK-u w Kielczy Ponad pół rok opóźniona jest budowa Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Kielczy, w gminie Zawadzkie. Problemem były niezgodności projektowe… » więcej 2021-09-28, godz. 19:00 Na 1200 szkół i przedszkoli w regionie w czterech placówkach nauka jest prowadzona hybrydowo po wykryciu zakażeń … W 4 szkołach w regionie w związku z wykryciem zakażenia koronawirusem prowadzone jest nauczanie hybrydowe. W sumie zdalna edukacja dotyczy uczniów 11 klas… » więcej 2021-09-28, godz. 18:00 Radni Sejmiku Województwa Opolskiego zdecydowali o zmianie statutu szpitala przy ul. Wodociągowej. Psychiatryczny oddział… Radni Sejmiku Województwa Opolskiego zdecydowali o zmianie statutu Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. św. Jadwigi w Opolu. To oznacza, że 40-łóżkowy… » więcej 2021-09-28, godz. 17:00 W szpitalu tymczasowym hospitalizowanych jest 16 pacjentów. Siedmiu z nich przebywa na oddziale intensywnej terapii Pogarsza się sytuacja epidemiczna w kraju. Ministerstwo Zdrowia w codziennym komunikacie informowało o 975 nowych infekcjach koronawirusem. W porównaniu z ubiegłym… » więcej 2021-09-28, godz. 17:00 Dzień Chemika w Zakładach Azotowych Kędzierzyn Po raz pierwszy od dwóch lat w Kędzierzynie-Koźlu zorganizowano Dni Chemika. Spotkanie byłych i obecnych pracowników Grupy Azoty ZAK S.A. to wieloletnia tradycja… » więcej 2021-09-28, godz. 16:25 Zderzenie trzech samochodów na autostradzie. Nie ma osób poszkodowanych, ale są utrudnienia [AKTUALIZACJA] Do kolizji trzech samochodów osobowych doszło na opolskim odcinku autostrady. Są utrudnienia na jezdni do Wrocławia. » więcej 2021-09-28, godz. 16:00 Poseł Witold Zembaczyński: niech policja zacznie kierować ruchem. Policja: to słowa krzywdzące - Policja powinna zająć się kierowaniem ruchem w Opolu - tak sugeruje Witold Zembaczyński. Poseł Nowoczesnej na konferencji prasowej przed ratuszem odniósł… » więcej 2021-09-28, godz. 16:00 Opole: Arkadiusz Wiśniewski sprzeciwia się rozszerzeniu działalności firmy Remondis. ''W mieście nie ma miejsca na… Prezydent Opola nie zgadza się na planowane rozszerzenie działalności firmy Remondis. Przedsiębiorstwo podejmuje starania, które ma na celu zwiększenie składowiska… » więcej 2021-09-28, godz. 15:00 "Ten projekt znacząco usprawni żeglugę". Rozpoczął się drugi etap prac modernizacyjnych na stopniu wodnym w Dobrzeniu… Poprawa żeglowności na Odrze oraz zwiększenie bezpieczeństwa przeciwpowodziowego. To główne cele, jakie są realizowane na stopniu Wodnym w Dobrzeniu Wielkim… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »