Radio Opole » Wiadomości z regionu
2015-07-12, 12:07 Autor: Radio Opole

Zdemolował karetkę i zaatakował personel medyczny. Wcześniej zażył dopalacze

Dziś (12.07) około 3:00 w nocy do brzeskiego szpitala trafił agresywny i pobudzony 19-latek z Przeczy. Młody mężczyzna prawdopodobnie wymieszał alkohol z substancjami psychoaktywnymi. Miał ponad 2,5 promila, a do tego zachowywał się bardzo agresywnie. Podczas interwencji zdemolował karetkę i zaatakował personel medyczny na oddziale ratunkowym. Od kilku godzin przypięty pasami leży na szpitalnym łóżku.

Fot. Jhayne/flickr.comZ informacji, do których dotarło Radio Opole wynika, że ten młody mężczyzna palił marihuanę, pił alkohol i zażył pewną substancję kupioną w Internecie. Wszystko wskazuje na to, że był to dopalacz. 19 – latek przebywa obecnie na szpitalnym oddziale ratunkowym, jest przypięty grubymi pasami do łóżka, ponieważ nadal jest bardzo agresywny. Kilka osób, w tym policjanci mieli problemy, by go obezwładnić. Mężczyzna w tym amoku niszczył karetkę i atakował personel.

- Kopał, wierzgał i pluł. Uszkodził jedną z szafek w karetce i tylko zdecydowana postawa ratowników zapobiegła zniszczeniu większej części ambulansu i sprzętu, jaki mamy na wyposażeniu. Członkowie zespołu pogotowia pomagali również pracownikom oddziału szpitalnego, by uspokoić tego młodego mężczyznę – tłumaczy Mariusz Baran, szef brzeskiego Falck’a.

Jak informuje Mirosław Dziadek, rzecznik brzeskiej policji, funkcjonariusze z Lewina Brzeskiego są w trakcie przeszukania domu 19 – latka. Niewykluczone, że mogą znajdować się tam inne substancje psychoaktywne.

Tymczasem notuj się coraz więcej zatruć dopalaczami. Potrzebna jest natychmiastowa edukacja młodego społeczeństwa.

Od kilku miesięcy brzeskie pogotowie odnotowuje falę zatruć substancjami psychoaktywnymi. Od tym problemie mówimy od kwietnia – podkreśla Mariusz Baran.

Mariusz Baran, szef brzeskiego Falck'a- Najgorsze jest to, że to dotyczy bardzo młodych ludzi. Tydzień temu czterech podopiecznych z Domu Dziecka w Skorogoszczy, wcześniej zatrucia w Lewinie Brzeskim, w Przeczy, wcześniej cała masa pojedynczych lub podwójnych przypadków w samym Brzegu. Problem jest i to nie tylko w naszym powiecie. To problem występujący w całym kraju.

Na zwołanej przez ministra zdrowia konferencji prasowej Marian Zembala mówił, że najwyższy czas, by młodzież dowiedziała się o szkodliwości dopalaczy. Spotkanie zostało zorganizowane po fali zatruć substancjami psychoaktywnymi w kilku województwach.

- Zaproponowaliśmy wspólnie z Ministerstwem Edukacji, że wprowadzimy regularnie naukę o zdrowiu. Czas, żeby uczniowie gimnazjum, a może i nawet starszych klas szkoły podstawowej w ramach godzin wychowawczych, raz w miesiącu mieli okazję dowiedzieć się więcej o tych zagrożeniach. Takie zajęcia będzie prowadziła pielęgniarka, czy ratownik medyczny – podkreślał na spotkaniu na Śląsku szef resortu zdrowia.

- Ale to wszystko zostanie zorganizowane od września, a przed nami kilka trudnych wakacyjnych weekendów – komentują słowa ministra zdrowia brzescy medycy.

Posłuchaj rozmówców:

Maciej Stępień

Wiadomości z regionu

2024-11-28, godz. 19:00 Radni gminy Praszka nie zgodzili się na likwidację trzech szkół podstawowych Nie będzie likwidacji szkół podstawowych w Kowalach, Przedmościu i szkoły numer 4 w Praszce. Podczas dzisiejszej (28.11) sesji uchwały w tej sprawie nie… » więcej 2024-11-28, godz. 19:00 30 hektarów strefy inwestycyjnej w Dobrodzieniu zyska uzbrojenie. Jest umowa z wykonawcą Ponad 12,5 miliona złotych będzie kosztować uzbrojenie dobrodzieńskiej strefy inwestycyjnej. Burmistrz Agnieszka Hurnik podpisała umowę z wykonawcą, który… » więcej 2024-11-28, godz. 18:04 Namysłowscy radni wygasili mandat swojego kolegi. Władysław Siejka zapowiada odwołanie Radny gminy Namysłów Władysław Siejka może stracić mandat. Na dzisiejszej (28.11) sesji zdecydowano o jego wygaszeniu, jednak to, przynajmniej na razie… » więcej 2024-11-28, godz. 16:45 Natalia Bajor spotkała się z uczniami swojej dawnej szkoły. "Chciałabym ich zachęcić do aktywności" Tenisistka stołowa, dwukrotna olimpijka, a od niedawna także żołnierz Wojska Polskiego Natalia Bajor spotkała się dziś (28.11) z uczniami swojej dawnej… » więcej 2024-11-28, godz. 15:38 Ukraińcy deklarują odblokowanie ekshumacji zamordowanych Polaków. Oczekują tego mieszkańcy Prudnika - Wysłaliśmy do Kijowa kilka zapytań w sprawie ekshumacji i godnego pochówku osób znalezionych w masowym grobie w miejscowości Puźniki. Wciąż jednak czekamy… » więcej 2024-11-28, godz. 15:33 20 lat wsparcia i rozwoju: Środowiskowy Dom Samopomocy w Opolu świętuje jubileusz 20-lecie istnienia Środowiskowego Domu Samopomocy w Opolu obchodzi Fundacja DOM Rodzinnej Rehabilitacji Dzieci z Porażeniem Mózgowym. Placówka od dwóch dekad… » więcej 2024-11-28, godz. 15:21 (Nie)Widoczni na rynku pracy – Opolskie Forum Zawodowe dotyczące osób z niepełnosprawnościami Szósta edycja Opolskiego Forum Zawodowego odbyła się pod hasłem '(Nie)Widoczni, (Nie)Obecni'. Tegoroczne wydarzenie, zorganizowane przez Wojewódzki Urząd… » więcej 2024-11-28, godz. 15:00 Coraz bliżej do otwarcia nowego stadionu. Dziś nastąpiło przekazanie obiektu Zakładowi Komunalnemu Stadion Opolski został oficjalnie przekazany Zakładowi Komunalnemu. Od dziś (28.11) spółka miejska będzie odpowiedzialna za jego utrzymanie zarówno pod… » więcej 2024-11-28, godz. 14:36 Pierwszy prezes klubu OKS Odra Opole i nestor opolskiego pożarnictwa będą mieli swoje ulice W stolicy regionu pojawią się dwie nowe ulice. Pierwsza z nich będzie nosiła nazwę pułkownika pożarnictwa Zdzisława Filingiera i będzie zlokalizowana… » więcej 2024-11-28, godz. 14:30 Rozmowy o bonie senioralnym. Minister Okła-Drewnowicz z wizytą w Opolu Ma pomóc w zapewnieniu opieki nad osobami starszymi - mowa o bonie senioralnym, o którym rozmawiano dziś (28.11) w Opolskim Urzędzie Wojewódzkim przy udziale… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »