Radio Opole » Wiadomości z regionu
2020-06-04, 13:00 Autor: Witold Wośtak

WYBORY 2020: Opolskie struktury PiS zapowiadają intensywną kampanię prezydencką na rzecz Andrzeja Dudy

Konferencja prasowa PiS w sprawie kampanii przed wyborami prezydenckimi [fot. Witold Wośtak]
Konferencja prasowa PiS w sprawie kampanii przed wyborami prezydenckimi [fot. Witold Wośtak]
Konferencja prasowa PiS w sprawie kampanii przed wyborami prezydenckimi [fot. Witold Wośtak]
Konferencja prasowa PiS w sprawie kampanii przed wyborami prezydenckimi [fot. Witold Wośtak]
"Wracamy na kampanijny szlak, jesteśmy zmobilizowani i będziemy pracować bardzo intensywnie". To zapowiedź działaczy opolskich struktur Prawa i Sprawiedliwości na czas przed wyborami prezydenckimi.
W planie jest między innymi dystrybucja banerów i plakatów, bo, jak przekazano na konferencji prasowej, mieszkańcy Opolszczyzny dopytują o takie materiały.

- Jeśli będą możliwości epidemiologiczne, wyjdziemy do ludzi, bo wciąż słyszymy, że chcą nas widzieć i rozmawiać - mówi Violetta Porowska, posłanka i szefowa struktur PiS na Opolszczyźnie.

- My na pewno postaramy się wychodzić bezpośrednio do ludzi, ale dopóki obowiązują obostrzenia związane z koronawirusem, będziemy bardzo aktywnie działać pośrednio. Mam na myśli właśnie akcję banerową i aktywność w mediach społecznościowych. To szczególna kampania, a być może znak czasu, kiedy kampania przenosi się do internetu.

Antoni Duda, były poseł PiS, a prywatne stryj Andrzeja Dudy, przekonuje, że głosując na obecnego prezydenta, opowiadamy się za Polską.

- Głosujemy za Polską, z którą liczą się wszyscy sąsiedzi i liczy się świat. Jednocześnie głosujemy za Polską, która dba o wszystkich - biednych i bogatych, rolników, robotników i przemysłowców - nie ma różnicy. - Andrzej Duda jest prezydentem stawiającym dobro Polaków jako główny cel - dodał.

Katarzyna Kukolka-Bogocz, szefowa struktur PiS w powiecie kędzierzyńsko-kozielskim, cieszy się z możliwości kontynuowania kampanii wyborczej. - Cały czas jesteśmy pełni mobilizacji i w gotowości. Oczekiwaliśmy ogłoszenia nowego terminu wyborów, aby na nowo wdrożyć działania wstrzymane przez pandemię koronawirusa. Wszystko po to, żeby wydźwięk zamierzonego celu, jakim jest wygrana pana prezydenta, był efektywniejszy - stwierdziła.

Grzegorz Krukowski, szef opolskiej młodzieżówki PiS, uważa, że ostatnie 20 dni kampanii będą niezwykle intensywne. - Ważne jest poparcie Forum Młodych PiS we wszystkich powiatach województwa - zaznacza.

- Z tego miejsca apeluję do wszystkich koleżanek i kolegów oraz osób młodych, żeby wzięły odpowiedzialność za nasze państwo i poszli do urn. Nie dajcie zastraszyć się, weźcie udział w wyborach, głosujcie zwłaszcza na pana prezydenta Andrzeja Dudę. On jest gwarantem dobrych rządów i kontynuacji dobrej zmiany.

Wybory prezydenckie zaplanowano na 28 czerwca, a ewentualną drugą turę na 12 lipca.
Violetta Porowska
Antoni Duda
Katarzyna Kukolka-Bogocz
Grzegorz Krukowski

Wiadomości z regionu

2020-08-11, godz. 21:30 Nie wszystkie powiaty wywiążą się na czas z ustawowego obowiązku dotyczącego domów dziecka Do końca tego roku powiaty mają czas, aby dostosować do przepisów liczbę podopiecznych w domach dziecka. Wówczas mija okres przejściowy. Od stycznia 2012… » więcej 2020-08-11, godz. 21:15 Raport dnia: 20 zakażeń w regionie, chore jest m.in. 2-miesięczne dziecko. Koronawirusa potwierdzono u pracownika ratusza… 20 nowych zakażeń koronawirusem i 11 przypadków ozdrowień potwierdzono dziś (11.08) na Opolszczyźnie. W regionie patogen z Chin wykryto dotąd u 1343 mieszkańców… » więcej 2020-08-11, godz. 19:23 Pielęgniarka z DPS w Strzelcach Opolskich zakażona koronawirusem. Część pracowników kwarantannę odbywa w placówce… COVID-19 potwierdzono u jednej z pielęgniarek Domu Pomocy Społecznej w Strzelcach Opolskich. Kobieta przechodziła badania przesiewowe w szpitalu w Toszku, gdzie… » więcej 2020-08-11, godz. 18:15 Pracownik ochrony opolskiego ratusza zakażony koronawirusem. "Jesteśmy w stałym kontakcie z sanepidem" Jeden z pracowników firmy ochroniarskiej w opolskim ratuszu - zakażony koronawirusem. Badania na obecność COVID-19 zlecono już wszystkim osobom, które mogły… » więcej 2020-08-11, godz. 17:53 Blisko 27% opolskich maturzystów nie zdało egzaminu dojrzałości Nieco ponad 73% opolskich maturzystów zdało egzamin dojrzałości. To wynik zbliżony do średniej krajowej (74%), ale niższy o około 7 punktów procentowych… » więcej 2020-08-11, godz. 15:21 Kolejny kierowca na podwójnym gazie wpadł w ręce policji. Tym razem zahaczył ciężarówką o słup i stanął w poprzek… Kompletnie pijanego kierowcę ciężarówki zatrzymali wczoraj (10.08) wieczorem kędzierzyńsko-kozielscy policjanci. » więcej 2020-08-11, godz. 14:07 Śmigłowiec LPR lądował na osiedlu Dambonia w Opolu. Brakowało karetek Śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego przyleciał po młodego mężczyznę, który zasłabł w pasażu handlowym na osiedlu Dambonia w Opolu. W tym czasie… » więcej 2020-08-11, godz. 12:51 Koronawirus na oddziale pediatrycznym kluczborskiego szpitala. Przyjęcia i wypisy wstrzymane do 19 sierpnia Przypadki koronawirusa potwierdzono na oddziale pediatrycznym Powiatowego Centrum Zdrowia w Kluczborku. » więcej 2020-08-11, godz. 12:30 Maturzyści odbierają świadectwa dojrzałości. "Był stres przed wynikami, ale cieszy matematyka" Opolscy maturzyści poznali dzisiaj (11.08) wyniki swojego egzaminu dojrzałości. Od godziny 8:00 Centralna Komisja Egzaminacyjna udostępniała wyniki na stronach… » więcej 2020-08-11, godz. 11:30 Z powodu pandemii Biuro Rzeczy Znalezionych w Opolu nie przyjmuje depozytów Od stycznia w depozycie Biura Rzeczy Znalezionych w Opolu nie pojawiły się nowe przedmioty. To efekt pandemii koronawirusa i obostrzeń, jakie wprowadzono w… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***