Radio Opole » Wiadomości z regionu
2020-06-01, 16:40 Autor: Piotr Wójtowicz

WYBORY 2020: KO wypomina niespełnione obietnice wyborcze Andrzejowi Dudzie. PiS odpowiada: zrealizowane obietnice można by mnożyć

Konferencja KO w Opolu [fot.P.Wójtowicz]
Konferencja KO w Opolu [fot.P.Wójtowicz]
Violetta Porowska [fot. Justyna Krzyżanowska]
Violetta Porowska [fot. Justyna Krzyżanowska]
Koalicja Obywatelska w Opolskiem rozlicza prezydenta Andrzeja Dudę z obietnic wyborczych. Posłowie Tomasz Kostuś, Witold Zembaczyński i Rajmund Miller na zorganizowanej dziś (01.06) konferencji prasowej wyliczali, że obecny prezydent nie spełnił zapowiedzi likwidacji Narodowego Funduszu Zdrowia, tworzenia gabinetów lekarskich w szkołach, czy przewalutowania kredytów we franku szwajcarskim.
- Dlatego Koalicja Obywatelska przystępuje do ogólnopolskiej akcji, jaką jest tworzenie strony internetowej weryfikującej niespełnione obietnice Andrzeja Dudy - zaznaczył lider .Nowoczesnej w regionie - W każdym powiecie, w którym się pojawił, obiecał ratowanie miejsc pracy czy budowę mostu - mówił Witold Zembaczyński, który jako przykłady obietnic wyliczał także niedochowanie obietnicy likwidacji umów śmieciowych. - Okazuje się, że Polacy nadal pracują na takich umowach. Kolejną niespełnioną obietnicą jest powrót do stawki VAT na poziomie 22 procent. Czy ktoś z państwa to widział? - pytał retorycznie parlamentarzysta.

Rajmund Miller dodał obietnice zlikwidowania NFZ i tworzenia gabinetów stomatologicznych i lekarskich w szkołach - to się pytam gdzie są te gabinety? - mówił poseł PO.

- Przez te pięć lat obecny prezydent udowodnił, że jest ściśle powiązany z Prawem i Sprawiedliwością i niestety działo się to wszystko ze szkodą dla Polski - stwierdził Tomasz Kostuś. Zdaniem przedstawiciela opozycji, lepszym prezydentem dla Polski będzie Rafał Trzaskowski, który jest gwarantem likwidacji podziałów i odbudowy wspólnoty - dodał.

Strona internetowa, która ma weryfikować niespełnione obietnice wyborcze obecnego prezydenta ma powstać jeszcze w tym tygodniu.

- Spełnione obietnice przez prezydenta Andrzeja Dudę, jak na przykład obniżony wiek emerytalny czy 500 plus, można by mnożyć - odpowiada szefowa PiS w regionie, posłanka Violetta Porowska. - Natomiast skoro panowie z opozycji chcą rzucać kamieniami, których nie mają, jak się okazało, bo to żadne naboje, to ja pozwolę sobie zapytać o kandydata na kandydata - pana Rafała Trzaskowskiego - mówiła na naszej antenie Violetta Porowska.

- Niech się wytłumaczy na przykład z zaświadczenia o możliwości przekształcenia użytkowania wieczystego we własność. Obiecywał. To jedna z tych 79 obietnic, których nie zrealizował. Czy coś uczynił w związku z obniżeniem dochodów? Taka była jedna z jego obietnic. Nie dotrzymał. Podwyższył ceny opłat za śmieci i to powiązane z ilością zużywanej wody, czego w ogóle w Polsce nie ma, to jest jakieś kuriozum. Nie wspomnę oczywiście o "Czajce" czy zamieszaniu z wywozem śmieci w stolicy, czyli stosy zaległych odpadów w Warszawie - dodała szefowa PiS w regionie opolskim. - Z litości już nie będę mówiła o tym, o czym mówi cała Polska, że jest na ostatnim miejscu, jeśli chodzi o rozpatrywanie wniosków o mikropożyczki dla przedsiębiorców - stwierdziła posłanka.
Konferencja KO w Opolu
Violetta Porowska

Wiadomości z regionu

2020-08-04, godz. 10:12 W powiecie nyskim strażacy szukają wędkarza, który wskoczył do rzeki. Mężczyzna przestraszył się straży ryba… W Lasocicach w gminie Łambinowice trwa akcja poszukiwawcza mężczyzny, który najprawdopodobniej w obawie przed kontrolą straży rybackiej, wskoczył do wody… » więcej 2020-08-04, godz. 09:14 "Naszym celem jest utrzymać struktury". Forum Młodych PiS o działaniach na najbliższą przyszłość - W czasie kampanii wyborczej ciężko pracowaliśmy, teraz czas na podsumowanie - powiedział w porannej rozmowie 'W cztery oczy' Grzegorz Krukowski z Forum Młodych… » więcej 2020-08-04, godz. 07:00 255 opolskich nauczycieli stara się o dyplomowany awans zawodowy Do 14 sierpnia pracownicy Kuratorium Oświaty w Opolu przeprowadzą 255 postępowań kwalifikacyjnych na stopień awansu zawodowego nauczyciela dyplomowanego… » więcej 2020-08-04, godz. 07:00 ZUS ponownie wysyła do sanatoriów. Pierwszeństwo dla osób z szansą na odzyskanie zdolności do pracy Zakład Ubezpieczeń Społecznych wznowił dzisiaj (04.08) skierowania na rehabilitację leczniczą w ramach prewencji rentowej. » więcej 2020-08-04, godz. 07:00 Trwa rozbudowa szkoły w Mąkoszycach. Jeszcze w tym roku na dobudowanej kondygnacji powstaną dwie nowe sale lekcyjne Trwa rozbudowa szkoły podstawowej w Mąkoszycach. Jeszcze w tym roku obiekt zyska nowe piętro dobudowane nad pomieszczeniami zaplecza sali gimnastycznej. » więcej 2020-08-04, godz. 06:00 Tylko z "matmy" gorzej. Opolscy 8-klasiści lepsi niż reszta kraju 8-klasiści z województwa opolskiego w krajowej czołówce. Uczniowie, którzy pisali egzamin kończący ich edukację w szkołach podstawowych, spisali się… » więcej 2020-08-03, godz. 21:30 Raport dnia: trzy nowe zakażenia koronawirusem i trzech ozdrowieńców Do 1207 wzrosła liczba mieszkańców, u których dotąd potwierdzono zakażenie koronawirusem. Ministerstwo Zdrowia poinformowało dziś (3.08) o 575 wykrytych… » więcej 2020-08-03, godz. 21:00 Zmiana organizacji ruchu na DW 454 Opole - Namysłów. Jedne remonty się kończą, inne zaczynają Uwaga kierowcy, będzie zmiana organizacji ruchu na drodze wojewódzkiej nr 454 Opole - Namysłów. Jutro (04.08) rusza remont odcinka między Dobrzeniem Wielkim… » więcej 2020-08-03, godz. 18:45 Wakacje na półmetku. Było spokojnie, ale służby stale czuwają nad bezpieczeństwem dzieci i młodzieży Za nami pierwsza połowa wakacji w cieniu koronawirusa. Z pierwszych danych przekazanych przez opolskie służby wynika, że lipiec był bezpieczny. Spokojnie… » więcej 2020-08-03, godz. 18:30 Opolscy logistycy przebywający na misji w Afganistanie zakażeni koronawirusem Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych potwierdziło, że część żołnierzy, którzy w ostatnich tygodniach udali się na misję do Afganistanu, jest… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »