Radio Opole » Wiadomości z regionu
2020-06-09, 15:30 Autor: Witold Wośtak

WYBORY 2020: Robert Biedroń spotkał się w Opolu z młodzieżą. Mówił o katastrofie klimatycznej i wolności wyboru

Konferencja prasowa Roberta Biedronia [fot. Witold Wośtak]
Konferencja prasowa Roberta Biedronia [fot. Witold Wośtak]
Konferencja prasowa Roberta Biedronia [fot. Witold Wośtak]
Konferencja prasowa Roberta Biedronia [fot. Witold Wośtak]
"Dzisiaj trzeba ratować ludzi, a nie partie. Dzisiaj trzeba ratować Polskę, a nie sondaże". Tak na konferencji prasowej w Opolu mówił Robert Biedroń, kandydat Lewicy na prezydenta.
Polityk podkreślił znaczenie różnorodności i mniejszości, przekonywał, że prawica dzieli Polaków od 15 lat, a on chce wspólnoty, obiecując stawanie po stronie obywateli. - Dzisiaj młodzi ludzie pytają o przyszłość - mówi Robert Biedroń.

- Czy będziemy żyć w kraju, gdzie nikt nie będzie zmuszać nas do tego, kogo mamy kochać i w co wierzyć. Czy będziemy żyć w kraju, w którym dostaniemy szansę znaleźć dach nad głową, kiedy będziemy chcieli usamodzielnić się. Czy w końcu będziemy oddychać czystym powietrzem.

Biedroń zwrócił uwagę na katastrofę klimatyczną w Polsce, obiecując powstanie agencji ochrony przyrody.

- Polska musi zacząć odchodzić od węgla i musi zacząć stawiać na odnawialne źródła energii. Również na Opolszczyźnie - na dachach naszych bloków, urzędów i domów - mogą powstawać panele fotowoltaiczne. Ja deklaruję, że jeśli zostanę prezydentem Polski, zrealizuję plan dwóch milionów instalacji paneli słonecznych.

Piotr Woźniak, przewodniczący Opolskiej Rady Wojewódzkiej Sojuszu Lewicy Demokratycznej, skupił się na gospodarce. - Przedsiębiorcy jeszcze czekają ze zwolnieniami, ale w najbliższych miesiącach możemy widzieć rosnące bezrobocie - ocenia.

- Czy pójdziemy modelem niemieckim, gdzie w ciągu 48 godzin na wniosek online uzyskuje się 14 tysięcy euro na ratowanie miejsc pracy, czy pójdziemy modelem widzianym dzisiaj w Polsce? Powiatowe urzędy pracy bardzo ciężko pracują, ale ich wydajność jest niewystarczająca dla przedsiębiorców.

Na placu Wolności Robert Biedroń spotkał się przy okrągłym stole z przedstawicielami organizacji młodzieżowych.
Robert Biedroń 1
Robert Biedroń 2
Piotr Woźniak

Wiadomości z regionu

2020-08-08, godz. 08:30 Wyobraźnia, zero alkoholu i brawury - tak powinien wyglądać wypoczynek nad wodą podczas upalnych dni O zasadach bezpiecznego wypoczynku nad wodą przypominają ratownicy z opolskich kąpielisk i basenów. » więcej 2020-08-08, godz. 07:30 Rusza remont 12-kilometrowego odcinka autostrady A4 na Opolszczyźnie Rozpoczyna się remont 12-kilometrowego odcinka autostrady A4 pomiędzy węzłami Kędzierzyn-Koźle i Krapkowice. Ruch będzie odbywał się w obu kierunkach tylko jedną… » więcej 2020-08-08, godz. 06:00 Od soboty rząd wprowadza obostrzenia sanitarne w powiatach graniczących z północną i wschodnią częścią Opolszczyzny Z powodu zwiększonej liczby nowych zakażeń od soboty (08.08) wracają obostrzenia sanitarne w 19 powiatach kraju z sześciu województw: śląskiego, wielkopolskiego… » więcej 2020-08-07, godz. 22:00 Wandal zdemolował odnowione tereny dawnej Fampry w Kluczborku. Szybko wpadł w ręce policji Policja zatrzymała wandala z gminy Byczyna. 31-letni Krzysztof C. zdewastował zrewitalizowane centrum Kluczborska Bajka. » więcej 2020-08-07, godz. 21:00 Burmistrz Gogolina z absolutorium za wykonanie budżetu 2019. "To był dobry rok dla wspólnoty samorządowej gminy" Joachim Wojtala, burmistrz Gogolina z absolutorium za wykonanie budżetu w 2019 roku i z wotum zaufania. Przychody gminy wzrosły o blisko 44%, z kolei wydatki zrealizowano… » więcej 2020-08-07, godz. 20:45 Raport dnia: padł dobowy rekord zakażeń. 809 przypadków koronawirusa w kraju, w tym 26 na Opolszczyźnie. Zmarł 73-letni… 26 nowych zakażeń koronawirusem potwierdzono dzisiaj (07.08) na Opolszczyźnie. Od początku pandemii patogen z Chin wykryto u 1286 mieszkańców regionu, z czego… » więcej 2020-08-07, godz. 20:00 Ekipy remontowe zamkną na kilka dni most im. Ireny Sendlerowej na wyspę Bolko Most imienia Ireny Sendlerowej w Opolu będzie ponownie zamknięty. Przez przeprawę na wyspę Bolko nie przejdziemy przez trzy dni przyszłego tygodnia. » więcej 2020-08-07, godz. 19:00 W Kędzierzynie-Koźlu rusza kolejna akcja odkomarzania w ponad 40 lokalizacjach W Kędzierzynie-Koźlu rozpocznie się kolejna akcja odkomarzania. Opryskiwane będą m.in. parki, skwery, place zabaw. Specjalistyczna firma potraktuje środkami chemicznymi… » więcej 2020-08-07, godz. 18:00 5 tysięcy złotych kary i prace społeczne za wyrzucanie śmieci w lesie - nowy pomysł Ministerstwa Środowiska Ministerstwo Środowiska zapowiedziało zaostrzenie kar za wyrzucanie śmieci do lasu. Grzywny miałyby zostać podniesione z 500 złotych do nawet 5 tysięcy złotych… » więcej 2020-08-07, godz. 17:15 Wypożyczalnie skuterów elektrycznych i miejskich rowerów w Opolu cieszą się dużym powodzeniem Do tej pory z możliwości wypożyczenia skuterów elektrycznych w Opolu skorzystało blisko 2 tysiące mieszkańców stolicy regionu i okolic. Jazda ekologicznym pojazdem… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***