Radio Opole » Wiadomości z regionu
2020-06-05, 11:03 Autor: Katarzyna Plewnia

WYBORY 2020: To było swoiste "sprawdzam" - Violetta Porowska, szefowa PiS w regionie, o wotum zaufania dla rządu

Violetta Porowska [fot. Justyna Krzyżanowska]
Violetta Porowska [fot. Justyna Krzyżanowska]
Posiedzenie sejmu z głosowaniami nad wotum zaufania dla rządu oraz wotum nieufności wobec ministra zdrowia, dodatek solidarnościowy, tzw. "Dudowe", oraz tarcza antykryzysowa 4.0 to główne tematy porannej rozmowy "W cztery oczy" Radia Opole. Gościem była Violetta Porowska, posłanka PiS i szefowa tej partii w regionie.
O wotum zaufania dla rządu wnioskował premier Mateusz Morawiecki. Była to również propozycja prezydenta Andrzeja Dudy, mówiła w rozmowie "W cztery oczy" Violetta Porowska, szefowa PiS na Opolszczyźnie.
W ocenie posłanki, wczorajsze głosowanie to był moment, aby opozycja, która wciąż przekonuje o swojej sile, udowodniła ją właśnie podczas sejmowego głosowania.

- I na samym początku pan premier powiedział, jeżeli możecie, jeżeli macie taką siłę, a tak wmawiacie narodowi, to, proszę, dzisiaj nas odwołajcie. No i cóż się okazało? Po pierwsze, okazało się, że opozycja nie ma takiej siły, więc mówienie, że reprezentuje większość Polaków jest po prostu nieprawdą.

Zdaniem szefowej PiS na Opolszczyźnie wczorajsze głosowanie mogło być formą rozliczenia obecnej ekipy rządzącej, zwłaszcza w zakresie działań dotyczących walki z pandemią, a także 5-letniej kadencji prezydenta Andrzeja Dudy.

- Trzeba przerwać ten spektakl, nazwałabym taki teatralny spektakl udowadniania, że w Polsce nic się nie dzieje w ramach koronawirusa, że Polska zaprzepaściła wiele okazji, żeby poprowadzić dobrze rodaków do - sukcesu to złe słowo - ale do takiego przejścia suchą stopą przez bardzo trudny czas pandemii.

Zdaniem Violetty Porowskej sytuację w naszym kraju warto porównywać z sytuacją np. w Hiszpanii, ponieważ pierwsze zakażenia koronawirusem w obu krajach odnotowano mniej więcej w tym samym czasie, w obu jest też podobna liczba mieszkańców. Tymczasem sytuacja w Hiszpanii była dramatyczna.
- Wszystkie te haniebne zarzuty wobec polskiego rządu, wobec pana ministra, przez fakty, przez statystykę są obalane - dodała Violetta Porowska.

Posłanka pytana o kontrowersyjne słowa, które wczoraj, w czasie obrad nad wotum nieufności dla ministra Łukasza Szumowskiego, miał na sali sejmowej wypowiedzieć wobec opozycji prezes Jarosław Kaczyński, wyraziła przekonanie, że takie słowa nie padły, co potwierdziła już jej zdaniem wicepremier Jadwiga Emilewicz.

Violetta Porowska mówiła też o strategii PiS na kampanię wyborczą prezydenta Andrzeja Dudy. W jej opinii, jednym z przejawów troski prezydenta o ludzi jest wczorajsza ustawa, zgłoszona z jego inicjatywy, o pomocy solidarnościowej dla osób, które wskutek pandemii koronawirusa straciły pracę. To świadczenie jest określane mianem "Dudowego".
Violetta Porowska cz. 1
Violetta Porowska cz. 2
Violetta Porowska cz. 3

Wiadomości z regionu

2020-08-10, godz. 21:43 Badania przesiewowe na COVID-19 w szpitalu ginekologicznym w Opolu. Zakażonych jest 18 pracowników Do 18 wzrosła liczba zakażonych pracowników Klinicznego Centrum Ginekologii, Położnictwa i Neonatologii w Opolu. Po tym jak placówka poinformowała o uzyskaniu… » więcej 2020-08-10, godz. 21:37 Zderzenie dwóch samochodów osobowych na DK 46 w Chrząstowicach Do zderzenia dwóch samochodów osobowych doszło na drodze krajowej 46 w Chrząstowicach. Jedna osoba została poszkodowana. » więcej 2020-08-10, godz. 20:15 Raport dnia. 7 kolejnych zarażeń i 2 ozdrowienia w regionie. W kraju znów ponad 600 nowych zakażeń 7 nowych zarażeń koronawirusem i 2 ozdrowienia odnotowano dzisiaj (10.08) na Opolszczyźnie. W codziennym komunikacie Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 619… » więcej 2020-08-10, godz. 19:30 Rosną piki benzenu w Kędzierzynie-Koźlu. Mieszkańcy przypominają o problemie uciążliwej substancji w mieście Chcą przypomnieć, że problem benzenu w Kędzierzynie-Koźlu nie zniknął, a latem piki tego związku chemicznego potrafią drastycznie wzrastać. Grupa mieszkańców… » więcej 2020-08-10, godz. 19:15 Strażacy z Szybowic przesiądą się do nowoczesnego wozu ratowniczo-gaśniczego Za 787 tysięcy złotych zakupiono wóz strażacki dla jednostki OSP Szybowice. Zwiększy to bezpieczeństwo przeciwpożarowe w powiecie prudnickim. Przetarg na… » więcej 2020-08-10, godz. 18:30 Szpital w Głubczycach wstrzymał przyjęcia na oddziały wewnętrzny i neurologiczny. Powodem koronawirus u jednego z… Szpital Powiatowy w Głubczycach wstrzymał przyjęcia na oddziały wewnętrzny i neurologiczny do soboty (15.08). U jednego z pacjentów wykryto koronawirusa… » więcej 2020-08-10, godz. 18:15 Dwa światopoglądy, dwie równoległe manifestacje. Sympatycy Tęczowego Opola i narodowców przekonywali o swoich ra… Warszawskie starcia osób wspierających środowiska LGBT z policją były przyczyną dwóch dzisiejszych (10.08) manifestacji w Opolu. » więcej 2020-08-10, godz. 18:00 Namysłów odświeża plany dotyczące bioróżnorodności. To inwestycja, której początki sięgają jeszcze poprzedniej… Namysłów wraca do planów utworzenia Centrum Bioróżnorodności nad Widawą. To projekt, którego realizację zapowiadano już prawie 3 lata temu. » więcej 2020-08-10, godz. 17:00 Z brzeskiej Fontanny Trytona znów poleci woda. Rzeźba stanie w ogrodach klubu garnizonowego Fontanna Trytona wróci do krajobrazu Brzegu. Najprawdopodobniej już we wrześniu będzie ją można oglądać w ogrodach przy ulicy Piastowskiej. » więcej 2020-08-10, godz. 17:00 Głogówek: ogromne szkody na polach plantatorów zbóż, rolnicy chcą ogłoszenia stanu klęski Plaga gryzoni niszcząc plony zbóż pustoszy pola w gminie Głogówek. Kolejne samorządy z powiatu prudnickiego podejmują uchwały popierające ogłoszenie… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***