Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-10-10, 21:00 Autor: Katarzyna Doros

NFZ wróci do tematu SOR-u w Opolu po wyborach. "Pacjenci nie mogą być zakładnikami kampanii wyborczej"

Robert Bryk [fot. Katarzyna Doros]
Robert Bryk [fot. Katarzyna Doros]
- Pacjenci nie mogą być zakładnikami kampanii wyborczej. Zrobimy wszystko, żeby uratować SOR w szpitalu przy ul. Katowickiej - mówi Rober Bryk, dyrektor opolskiego oddziału NFZ, odnosząc się do zamieszania wokół możliwej likwidacji szpitalnego oddziału ratunkowego w Szpitalu Wojewódzkim w Opolu.
- Nie chcemy się wikłać w żadną niezręczną sytuację. Myślę, że do końca roku udam nam się spotkać ze wszystkimi starostami. Naprawdę nie chowamy głowy w piasek, jesteśmy otwarci. Myślę, że poradzimy sobie z tymi problemami, które na chwilę obecną zostały uwidocznione w przestrzeni publicznej m.in. ze szpitalnymi oddziałami ratunkowymi - mówi Robert Bryk.

Dyrektor Bryk zapewnia, że tematem SOR-u w szpitalu wojewódzkim NFZ chce zająć się po wyborach. - Jesteśmy umówieni na przyszły tydzień z dyrekcją szpitala przy ul. Katowickiej i liczymy, że w porozumieniu z innymi placówkami medycznymi ten problem uda się rozwiązać - dodaje. - Jesteśmy ostatni, którzy chcieliby doprowadzić do tego, aby dostęp do świadczeń w ramach SOR-ów był minimalizowany czy zmniejszany. Chyba się nie zdarzyła jeszcze taka sytuacja, żeby z dyrektorami szpitali nie udało się znaleźć porozumienia.

Przypomnijmy, od 1 lutego 2020 roku Szpital Wojewódzki w Opolu zlikwiduje Szpitalny Oddział Ratunkowy. Decyzję podjęto po wprowadzeniu nowych kryteriów przez ministra zdrowia.
Robert Bryk cz.1
Robert Bryk cz.2

Wiadomości z regionu

2019-10-23, godz. 22:13 Saturn i Jowisz na opolskim niebie widziane z 12 piętra "Niechcica" Wypatrywali Saturna i Jowisza przez wielki teleskop znajdujący się na XII piętrze Domu Studenta „Niechcic”. W Obserwatorium Astronomicznym Uniwersytetu Opolsk ... » więcej 2019-10-23, godz. 20:45 Strażacy spod Grodkowa dostaną do dyspozycji defibrylatory. W zakupie pomogą rząd i gmina 7 jednostek ochotniczej straży pożarnej w gminie Grodków wzbogaci się o defibrylatory. Dzięki pomocy ze strony rządu oraz gminy, sprzęt ratujący życie jeszcze ... » więcej 2019-10-23, godz. 19:30 Przedszkolaki z Opola poszerzały swoją wiedzę o ekologii Jakie siły działają gdy jedziemy na rowerze, czy w jaki sposób można uzyskać energię z wiatru. O tym wszystkim mogły dowiedzieć się opolskie przedszkolaki na ... » więcej 2019-10-23, godz. 19:15 W czasie remontu odkryto studnię z czasów twierdzy Koźle. Będzie atrakcją turystyczną Podczas prac przy przebudowie przystani Szkwał, na wyspie na Odrze w Kędzierzynie-Koźlu, natrafiono na starą studnię. Prawdopodobnie pochodzi z czasów koziels ... » więcej 2019-10-23, godz. 18:00 Zadał jeden cios nożem i zabił Nawet dożywocie grozi 54-latkowi z Kędzierzyna-Koźla, który w sobotę (19.10) wieczorem dźgnął nożem swojego znajomego. Mężczyzna zmarł na skutek gwałtownego k ... » więcej 2019-10-23, godz. 17:30 Nowe struktury i nowy szef Sojuszu Lewicy Demokratycznej w Opolu Paweł Kampa został nowym szefem Sojuszu Lewicy Demokratycznej w Opolu. Stanie on na czele nowej struktury partii, którą zatwierdziła Rada Wojewódzka. Chodzi o ... » więcej 2019-10-23, godz. 17:14 Stypendia i nagrody naukowe Marszałka Województwa Opolskiego rozdane. "Swoimi dokonaniami pokazują, że w naszym małym ... W Filharmonii Opolskiej odbyło się Regionalne Święto Edukacji, podczas którego uhonorowano nauczycieli, uczniów, studentów oraz doktorantów. » więcej 2019-10-23, godz. 16:34 Naczyniówka na razie nie wróci do Nysy. NFZ unieważnił konkurs, bo szpital nie spełniał wymogów Chirurgia naczyniowa nie wróci w tym roku do Nysy. Opolski oddział Narodowego Funduszu Zdrowia unieważnił konkurs na prowadzenie oddziału. » więcej 2019-10-23, godz. 16:33 Pacjenci z Namysłowa muszą szukać pomocy w Brzegu lub Wołczynie. Apteka, która miała dziś (23.10) pełnić dyżur, został ... Namysłów ma problem z nocnymi dyżurami aptek. Pacjenci, którzy dziś (23.10) będą potrzebowali pomocy farmaceuty, po leki będą musieli udać się do Brzegu lub W ... » więcej 2019-10-23, godz. 16:00 Wcisnął 87-latce bezwartościową paczkę i wyłudził od niej 300 zł Oszuści tym razem działają nie „na wnuczka” czy „na policjanta”, bo coraz więcej seniorów jest świadomych zagrożenia. Policja apeluje o czujność i prosi o prz ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »