Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-10-30, 17:30 Autor: Piotr Wójtowicz

"Chcemy, aby pacjenci wciąż mogli korzystać z dwóch takich oddziałów". Co dalej z SOR-em w szpitalu przy Katowickiej?

Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Opolu [fot. archiwum USK]
Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Opolu [fot. archiwum USK]
Nadal nie wiadomo, czy przy Szpitalu Wojewódzkim w Opolu będzie funkcjonował SOR. Według zapowiedzi dyrekcji tej placówki likwidacja Szpitalnego Oddziału Ratunkowego ma nastąpić od 1 lutego. Pacjentów miałaby przyjąć klinika przy Witosa. Uniwersytecki Szpital Kliniczny od początku przekonuje, że będzie to dla tej placówki bardzo duże obciążenie. Dzisiaj (30.10) Narodowy Fundusz Zdrowia zorganizował spotkanie z przedstawicielami szpitali i urzędu marszałkowskiego.
Nie przekazano nam, czy na spotkaniu zapadły konkretne decyzje. Reporterowi Radia Opole udało się uzyskać jedynie krótką wypowiedź rzeczniczki Funduszu. - Narodowy Fundusz Zdrowia, podobnie jak urząd wojewódzki pracują nad tym, aby SOR przy Katowickiej nadal funkcjonował. Chcemy, aby pacjenci mogli korzystać z dwóch takich oddziałów, czyli w USK i szpitalu wojewódzkim - mówi rzecznik NFZ w Opolu Barbara Pawlos. - Czas na podjęcie decyzji pozostał do 1 lutego przyszłego roku, ale mam nadzieję, że to porozumienie pojawi się na dniach.

Przypomnijmy, Szpitalny Oddział Ratunkowy przy Katowickiej w Opolu ma zostać zlikwidowany, ponieważ placówka nie jest w stanie sprostać wymogom resortu zdrowia. Nowe rozporządzenie stanowi, że pacjent, który trafi na SOR, musi być hospitalizowany w tym samym szpitalu. Dlatego pacjenci z Opola i powiatu mają zostać skierowani tylko do SOR-u przy szpitalu klinicznym. Dyrektor Dariusz Madera już wcześniej przekonywał, że USK nie jest w stanie zwiększyć liczby przyjęć o około 20 tysięcy pacjentów rocznie.

Według nieoficjalnych informacji jedna z nowych koncepcji zakłada, że po likwidacji SOR przy Katowickiej, do USK maja być kierowani pacjenci poszkodowani w wypadkach. Osoby z lżejszymi dolegliwościami mają trafiać do izby przyjęć przy Katowickiej, w szpitalu MSWiA przy Korfantego i w 116 Szpitalu Wojskowym przy ul. Wróblewskiego.
Barbara Pawlos

Wiadomości z regionu

2019-12-07, godz. 22:44 Rudniki już po raz 28. stały się opolską stolicą jazzu. "Wykonawcy, którzy tu przyjeżdżają, to światowa liga" Muzycy jazzowi i fani tego gatunku, już po raz 28. wypełnili dziś (07.12) salę koncertową rudnickiego domu kultury. Podczas kolejnej edycji Spotkania Muzyków Jazzowych… » więcej 2019-12-07, godz. 21:00 W Opolu czuć już świąteczny klimat. Jarmark bożonarodzeniowy przyciąga mieszkańców Mimo braku śniegu, w stolicy regionu czuć już atmosferę zbliżających się świąt. Bożonarodzeniowy jarmark, który od wczoraj (07.12) funkcjonuje na opolskim rynku… » więcej 2019-12-07, godz. 16:40 Olesno rozbłyśnie charytatywnie. Świątecznym iluminacjom będzie towarzyszyła zbiórka pieniędzy na operację małej Julki Z akcją charytatywną będzie połączone tegoroczne uruchomienie iluminacji świątecznej w Oleśnie. Świąteczne lampki rozbłysną w całym mieście. » więcej 2019-12-07, godz. 16:38 Muzeum Wsi Opolskiej uczy, jak samodzielnie wykonywać świąteczne ozdoby. W skansenie trwają mikołajkowe warsztaty dla całych… Choinkowe bombki na drewnianych sklejkach ozdobione tradycyjnym opolskim wzorem kwiatowym - to tylko niektóre ze świątecznych ozdób, które własnoręcznie wykonują… » więcej 2019-12-07, godz. 16:29 25 zdarzeń w regionie. Uwaga na śliskie drogi Nadal ślisko na opolskich drogach. Od rana na Opolszczyźnie doszło do 25 kolizji. » więcej 2019-12-07, godz. 14:07 Polska muzyka przypomniana! [ZDJĘCIA] Już nie 'zapomniana' a przypomniana została po raz kolejny wyjątkowa polska muzyka w piątkowy (06.12) wieczór w Filharmonii Opolskiej. W dodatku z udziałem wybitnego… » więcej 2019-12-07, godz. 12:27 Mikołajki dla czworonogów. Dzisiaj w Zdzieszowicach festyn charytatywny na rzecz zwierząt Karma dla porzuconych zwierząt, pieniądze na ich leczenie, a także smycze, czy obroże będą zbierane podczas dzisiejszego (07.12) Mikołajkowego Festynu Charytatywnego… » więcej 2019-12-07, godz. 12:00 Uwaga, bardzo ślisko! Seria zdarzeń na drogach, uszkodzony wóz strażacki W Dąbrówce w pow. krapkowickim, na drodze wojewódzkiej 409 doszło do zderzenia samochodów dostawczego z ciężarowym. W Biadaczu samochód wpadł do rowu. Policja… » więcej 2019-12-07, godz. 10:10 Młodzi muzycy, niepełnosprawna młodzież i seniorzy wspólnie nagrywają charytatywną płytę Kolędy, pastorałki i piosenki świąteczne w wykonaniu niezwykłej, wielopokoleniowej grupy wypełniają od kilku dni wnętrza zamku w Mosznej. Tam właśnie powstaje… » więcej 2019-12-07, godz. 08:00 Sobota: odwiedź krapkowicki Warsztat Terapii Zajęciowej Dzisiaj (7.12) swoje drzwi szeroko otwiera Warsztat Terapii Zajęciowej w Krapkowicach. Każdy będzie miał możliwość zobaczyć, co tam się dzieje i jak wyglądają… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »