Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-11-05, 20:15 Autor: Katarzyna Doros

„Pozwól na SORze walczyć o życie”. Akcja informacyjna opolskiego NFZ

Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Opolu [fot. archiwum USK]
Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Opolu [fot. archiwum USK]
Szpitalny Oddział Ratunkowy © (fot. Piotr Wrona / AFRO)
Szpitalny Oddział Ratunkowy © (fot. Piotr Wrona / AFRO)
Chcą przypomnieć pacjentom, jakie zadania mają szpitalne oddziały ratunkowe i gdzie szukać pomocy krok po kroku. Pracownicy opolskiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia rozpoczęli akcję informacyjną „Pozwól na SORze walczyć o życie” we wszystkich placówkach służby zdrowia.
- Część pacjentów kieruje się na szpitalne oddziały ratunkowe z różnych powodów. Nie mogli się dostać do lekarza specjalisty albo nie mogli być przyjęci u lekarza pierwszego kontaktu, a to nie jest właściwa droga - mówi Barbara Pawlos, rzecznik prasowy Narodowego Funduszu Zdrowia w Opolu. - Przypomnijmy, że krokiem pierwszym powinno być skierowanie się do lekarza pierwszego kontaktu, następnie do punktu nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej. Mamy również w naszym regionie izby przyjęć, które zaopatrują pacjentów, natomiast na SOR-ze powinny być zaopatrywane wyłącznie przypadki ratujące życie i zdrowie. Pierwszym etapem akcji jest przygotowanie plakatów informacyjnych i rozdysponowanie ich na terenie całego województwa w ośrodkach medycznych, samorządowych i w szkołach.

Kolejnym etapem kampanii będą spotkania edukacyjne dla dzieci w szkołach, które mają ruszyć w styczniu 2020 roku.
Barbara Pawlos

Wiadomości z regionu

2021-01-16, godz. 08:30 Opolscy seniorzy sprzęt do ćwiczeń a nawet kule ortopedyczne mogą bezpłatnie wypożyczyć w centrum "Senior w Opo… Centrum 'Senior w Opolu' we współpracy z opolskimi fundacjami bezpłatnie wypożycza sprzęty do ćwiczeń lub rehabilitacji dla najstarszych mieszkańców stolicy… » więcej 2021-01-16, godz. 08:00 Gmina Otmuchów zwycięzcą konkursu GUS w regionie na gminę, w której najwięcej gospodarstw samodzielnie spisało się… Główny Urząd Statystyczny rozstrzygnął konkurs prezesa GUS na gminę z najwyższym odsetkiem gospodarstw rolnych, które same spisały się przez internet… » więcej 2021-01-16, godz. 07:30 Nowe prawo sprzyja ofiarom przemocy domowej. W regionie trzech oprawców musiało wyprowadzić się ze wspólnego lokum „Nareszcie doszło do właściwego określenia ról i konsekwencji swojego postępowania” - tak specjaliści mówią o zmianach w przepisach dotyczących zjawiska… » więcej 2021-01-15, godz. 20:30 Silnik nie odpala po mroźnej nocy? W Opolu można zadzwonić po patrol straży miejskiej Straż Miejska w Opolu pomoże uruchomić silniki samochodowe wobec zapowiadanych na weekend dużych mrozów. » więcej 2021-01-15, godz. 20:15 Raport dnia: 214 nowych zakażeń w regionie, zmarło 6 mieszkańców. Ruszyły zapisy na szczepienia przeciw COVID-19… 214 nowych zakażeń koronawirusem i śmierć 6 osób potwierdzono dziś (15.01) na Opolszczyźnie. Ministerstwo Zdrowia w codziennym komunikacie poinformowało… » więcej 2021-01-15, godz. 19:30 Urząd Statystyczny w Opolu pyta o podróże. Jest pandemia, ale przyda się materiał porównawczy Urząd Statystyczny w Opolu gromadzi informacje o podróżach mieszkańców regionu w trzech ostatnich miesiącach ubiegłego roku. » więcej 2021-01-15, godz. 19:00 Nowy sprzęt w szpitalu w Prudniku. Zapewnia najlepszą diagnostykę obrazową na południu Opolszczyzny Nowoczesny aparat RTG zwiększył potencjał diagnostyczny Prudnickiego Centrum Medycznego. Ten specjalistyczny sprzęt, wraz z tomografem komputerowym zapewniają… » więcej 2021-01-15, godz. 17:45 Ruszyły zapisy na szczepienia dla seniorów 80+. Rejestrować można się telefonicznie, internetowo lub osobiście Seniorzy, którzy skończyli 80 lat mogą już zapisywać się na szczepienia przeciw COVID-19. Rejestracja możliwa jest na trzy sposoby, internetowo, telefonicznie… » więcej 2021-01-15, godz. 17:30 Rozpoczęła się budowa centrum przesiadkowego Opole Zachodnie Rozpoczęła się budowa centrum przesiadkowego Opole Zachodnie. W tej chwili między nasypem kolejowym a blokami przy skrzyżowaniu Niemodlińskiej z Wojska Polskiego… » więcej 2021-01-15, godz. 16:30 Nowoczesny aparat ultrasonograficzny do terapii ECMO trafił do Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu Nowoczesny aparat ultrasonograficzny do terapii ECMO trafił do Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu. Sprzęt zasilił Regionalne Centrum ECMO, które… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »