Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-11-05, 20:15 Autor: Katarzyna Doros

„Pozwól na SORze walczyć o życie”. Akcja informacyjna opolskiego NFZ

Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Opolu [fot. archiwum USK]
Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Opolu [fot. archiwum USK]
Szpitalny Oddział Ratunkowy © (fot. Piotr Wrona / AFRO)
Szpitalny Oddział Ratunkowy © (fot. Piotr Wrona / AFRO)
Chcą przypomnieć pacjentom, jakie zadania mają szpitalne oddziały ratunkowe i gdzie szukać pomocy krok po kroku. Pracownicy opolskiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia rozpoczęli akcję informacyjną „Pozwól na SORze walczyć o życie” we wszystkich placówkach służby zdrowia.
- Część pacjentów kieruje się na szpitalne oddziały ratunkowe z różnych powodów. Nie mogli się dostać do lekarza specjalisty albo nie mogli być przyjęci u lekarza pierwszego kontaktu, a to nie jest właściwa droga - mówi Barbara Pawlos, rzecznik prasowy Narodowego Funduszu Zdrowia w Opolu. - Przypomnijmy, że krokiem pierwszym powinno być skierowanie się do lekarza pierwszego kontaktu, następnie do punktu nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej. Mamy również w naszym regionie izby przyjęć, które zaopatrują pacjentów, natomiast na SOR-ze powinny być zaopatrywane wyłącznie przypadki ratujące życie i zdrowie. Pierwszym etapem akcji jest przygotowanie plakatów informacyjnych i rozdysponowanie ich na terenie całego województwa w ośrodkach medycznych, samorządowych i w szkołach.

Kolejnym etapem kampanii będą spotkania edukacyjne dla dzieci w szkołach, które mają ruszyć w styczniu 2020 roku.
Barbara Pawlos

Wiadomości z regionu

2020-01-20, godz. 09:45 Wyborcze starcia na Opolszczyźnie. Przed nami wybory w Ozimku, Pokoju i Olszance 9 lutego odbędą się przedterminowe wybory na burmistrza Ozimka. Poznaliśmy już kandydatów. W wyborach wystartują: Joanna Bachłaj, Mirosław Wieszołek, Krzysztof… » więcej 2020-01-19, godz. 21:32 Mnóstwo inspiracji i branżowych ofert. Tłumy młodych par na opolskich Targach Ślubnych Podwieszane dekoracje kwiatowe, minimalistyczne i błyszczące od góry do dołu suknie ślubne, czy malowane torty - to trendy, które w tym roku mają królować na przyjęciach… » więcej 2020-01-19, godz. 21:21 Wieczorny wypadek na DK 94 w Buszycach [AKTUALIZACJA] Trzy osoby zostały poszkodowane w zderzeniu dwóch samochodów osobowych na drodze krajowej nr 94 w Buszycach. Trasa Opole-Brzeg w tym miejscu jest zablokowana. » więcej 2020-01-19, godz. 20:31 Dachowanie samochodu osobowego w Opolu. Są poszkodowani Dwie osoby zostały poszkodowane po dachowaniu samochodu osobowego na Rondzie im. Jerzego Szczakiela w Opolu. » więcej 2020-01-19, godz. 18:25 Każda była inna, każda - kolorowa. Dzieci wraz rodzicami tworzyły maski karnawałowe na warsztatach w Muzeum Śląska Opo… Mnóstwo brokatu, cekinów i piór - właśnie z takich elementów mali opolanie stworzyli karnawałowe maski. Muzeum Śląska Opolskiego po raz kolejny zorganizowało tematyczne… » więcej 2020-01-19, godz. 18:17 Przedterminowe wybory burmistrza Ozimka. Informacja dla pełnomocników komitetów wyborczych [PLIKI DO POBRANIA] Radio Opole, w związku rozporządzeniem Prezesa Rady Ministrów w sprawie przedterminowych wyborów burmistrza Ozimka, zaprasza uprawnione podmioty do składania wniosków… » więcej 2020-01-19, godz. 18:15 Motocykliści zaprosili do wspólnego kolędowania i zorganizowali kwestę na szczytny cel Mimo niesprzyjającej aury, frekwencja podczas „Motocyklowego Kolędowania” w Prudniku-Lesie dopisała. Impreza odbyła się po raz 14. Towarzyszyła jej zbiórka na… » więcej 2020-01-19, godz. 14:42 Mieszkańcy Opolszczyzny tęsknią za prawdziwą zimą. "Dzieci mają coraz mniej okazji do zobaczenia śniegu" Czy lepsza jest zima z deszczem i przeważnie dodatnią temperaturą, czy bardziej oczekiwany jest śnieg i mróz? Zapytaliśmy o to w Opolu. » więcej 2020-01-19, godz. 13:00 Tarnów Opolski chce mieć na terenie gminy żłobek. Najpierw trzeba wykupić grunt Władze Tarnowa Opolskiego chcą wybudować żłobek. W placówce - przynajmniej na początku - miałoby się znaleźć miejsce dla 30 najmłodszych mieszkańców gminy. » więcej 2020-01-19, godz. 12:30 Modlitwa o jedność chrześcijan. Biskup Czaja gościł na nabożeństwie Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Opolu Biskup Andrzej Czaja wygłosił kazanie podczas nabożeństwa ekumenicznego w Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Opolu. Wczoraj (18.01) rozpoczął się Tydzień Powszechnej… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »