Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-10-09, 18:00 Autor: Witold Wośtak

Kolejny akcent likwidacji SOR-u w Opolu: Kowalski pokazuje "przyczepę winnych". Kolek odpowiada, że to nonsens

[fot. archiwum Janusza Kowalskiego]
[fot. archiwum Janusza Kowalskiego]
Janusz Kowalski kolejny raz oskarża Zarząd Województwa Opolskiego o widmo likwidacji Szpitalnego Oddziału Ratunkowego przy ulicy Katowickiej w Opolu.
W stolicy regionu i całym powiecie do końca kampanii będzie prezentowana przyczepa ze zdjęciem marszałka Andrzeja Buły i wicemarszałka Romana Kolka.

- To zagrożenie dla 250 tysięcy mieszkańców Opola oraz powiatu opolskiego - przekonuje Kowalski, "trójka" na liście Prawa i Sprawiedliwości do sejmu.

- Ja namawiam, aby głosując na listę Zjednoczonej Prawicy, opolanie opowiedzieli się za brakiem likwidacji bądź prywatyzacji służby zdrowia. Jestem przekonany, że obronimy Szpitalny Oddział Ratunkowy w Opolu. Wszyscy mieszkańcy dający wyraz zbulwersowania planami Platformy Obywatelskiej i Mniejszości Niemieckiej potrzebują jasnego sygnału, że jest alternatywa pozwalająca utrzymać tę ważną jednostkę.

Roman Kolek, kandydat na senatora w okręgu 53, odpowiada, że już 7 lipca dyrekcja szpitala informowała opolski oddział NFZ i wicewojewodę Porowską o problemie.

- Jasno przekazano, że warunki narzucone przez ministra zdrowia są niemożliwe do spełnienia przez Szpital Wojewódzki przy ulicy Katowickiej - podkreśla.

- Sprawa nie powstała więc "już-natychmiast". Ona nie jest zamiatana pod dywan, w przeciwieństwie do przekazu kandydatów Prawa i Sprawiedliwości. Jest od razu aktywne działanie dyrekcji szpitala w rozmowie z Narodowym Funduszem Zdrowia, który jest gestorem umowy. Informacja pokazywana na przyczepie czy plakatach jest absolutnie niezgodna ze stanem faktycznym.

Na czas ciszy wyborczej, kiedy materiały agitacyjne nie mogą być w ruchu, przyczepa zostanie zaparkowana obok szpitala przy ulicy Katowickiej.
Janusz Kowalski
Roman Kolek

Wiadomości z regionu

2020-03-29, godz. 08:00 Ekipy remontowe zamkną most im. Ireny Sendlerowej na wyspie Bolko Od wtorku 31.03 do czwartku 02.04 nieprzejdziemy mostem im. Ireny Sendlerowej w Opolu. W związku z remontem tzw. zielonego mostu, który prowadzi do opolskiego… » więcej 2020-03-29, godz. 07:30 Strzelce Opolskie: do końca wakacji rodzice nie zapłacą za żłobek i przedszkola Do wakacji zniesione zostają opłaty stałe za pobyt dzieci w przedszkolach i żłobku gminy Strzelce Opolskie. Oznacza to, że gdy placówka jest zamknięta, rodzice… » więcej 2020-03-28, godz. 20:45 #zostańwdomu - opolska policja kontroluje osoby poddane kwarantannie oraz kierowców Policja na Opolszczyźnie stale kontroluje co najmniej 2,5 tysiąca osób, które przebywają na kwarantannie. W związku z kolejnymi obostrzeniami związanymi z pandemią… » więcej 2020-03-28, godz. 20:16 Raport dnia: w sobotę poinformowano o trzech nowych zakażeniach koronawirusem na Opolszczyźnie. W całym kraju już 1638… Wojewoda opolski poinformował w sobotę (28.03) o trzech kolejnych potwierdzonych badaniami zakażeniach koronawirusem. To mieszkańcy powiatu strzeleckiego: dziewczynka… » więcej 2020-03-28, godz. 19:42 Jedna osoba ranna w wypadku na DK 46 Opole - Nysa Utrudnienia na drodze krajowej nr 46 na trasie Opole - Nysa. » więcej 2020-03-28, godz. 19:30 W nocy zmieniamy czas zimowy na letni. Będziemy spać godzinę krócej W nocy z soboty na niedzielę - z 28 na 29 marca - zmieniamy czas zimowy na letni. Oznacza to, że będziemy spać godzinę krócej. O 2 w nocy przesuwany wskazówki… » więcej 2020-03-28, godz. 19:15 W niedzielę transmisje nabożeństw na antenie Radia Opole. Biskup opolski kieruje list do wiernych [FILM] Biskup Andrzej Czaja skierował do wiernych diecezji opolskiej list pasterski pod tytułem 'Jeśli uwierzysz, ujrzysz chwałę Bożą'. Zostanie on odczytany w niedzielę… » więcej 2020-03-28, godz. 19:00 Samorządy lokalne dostaną pieniądze, aby przeciwdziałać wykluczeniu edukacyjnemu uczniów Na uchwalonej przez Sejm „tarczy antykryzysowej” skorzystają też samorządy lokalne. Przyjęte na wniosek rządu rozwiązania mają złagodzić skutki pandemii koronawirusa… » więcej 2020-03-28, godz. 18:00 Serwisy wymiany opon świecą pustkami. Pogoda wiosenna, ale kierowcy boją się koronawirusa Zakłady wulkanizacyjne to kolejna branża licząca straty wobec szerzenia się koronawirusa. » więcej 2020-03-28, godz. 17:45 Nie trzeba robić zapasów, wszystko idzie swoim rytmem. Sytuacja opolskiego zoo w obliczu pandemii - Pracujemy normalnie z zachowaniem szczególnych środków ostrożności - zapewnia Lesław Sobieraj, dyrektor opolskiego zoo. Od 12 marca, w związku z pandemią koronawirusa… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »