Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-10-09, 18:00 Autor: Witold Wośtak

Kolejny akcent likwidacji SOR-u w Opolu: Kowalski pokazuje "przyczepę winnych". Kolek odpowiada, że to nonsens

[fot. archiwum Janusza Kowalskiego]
[fot. archiwum Janusza Kowalskiego]
Janusz Kowalski kolejny raz oskarża Zarząd Województwa Opolskiego o widmo likwidacji Szpitalnego Oddziału Ratunkowego przy ulicy Katowickiej w Opolu.
W stolicy regionu i całym powiecie do końca kampanii będzie prezentowana przyczepa ze zdjęciem marszałka Andrzeja Buły i wicemarszałka Romana Kolka.

- To zagrożenie dla 250 tysięcy mieszkańców Opola oraz powiatu opolskiego - przekonuje Kowalski, "trójka" na liście Prawa i Sprawiedliwości do sejmu.

- Ja namawiam, aby głosując na listę Zjednoczonej Prawicy, opolanie opowiedzieli się za brakiem likwidacji bądź prywatyzacji służby zdrowia. Jestem przekonany, że obronimy Szpitalny Oddział Ratunkowy w Opolu. Wszyscy mieszkańcy dający wyraz zbulwersowania planami Platformy Obywatelskiej i Mniejszości Niemieckiej potrzebują jasnego sygnału, że jest alternatywa pozwalająca utrzymać tę ważną jednostkę.

Roman Kolek, kandydat na senatora w okręgu 53, odpowiada, że już 7 lipca dyrekcja szpitala informowała opolski oddział NFZ i wicewojewodę Porowską o problemie.

- Jasno przekazano, że warunki narzucone przez ministra zdrowia są niemożliwe do spełnienia przez Szpital Wojewódzki przy ulicy Katowickiej - podkreśla.

- Sprawa nie powstała więc "już-natychmiast". Ona nie jest zamiatana pod dywan, w przeciwieństwie do przekazu kandydatów Prawa i Sprawiedliwości. Jest od razu aktywne działanie dyrekcji szpitala w rozmowie z Narodowym Funduszem Zdrowia, który jest gestorem umowy. Informacja pokazywana na przyczepie czy plakatach jest absolutnie niezgodna ze stanem faktycznym.

Na czas ciszy wyborczej, kiedy materiały agitacyjne nie mogą być w ruchu, przyczepa zostanie zaparkowana obok szpitala przy ulicy Katowickiej.
Janusz Kowalski
Roman Kolek

Wiadomości z regionu

2019-10-18, godz. 20:45 Opolanie wybierają radnych dzielnicowych Ruszyło głosowanie na członków rad dzielnic Opola. Tym razem aby zachęcić do udziału w głosowaniu miasto wprowadziło zmiany. Wystarczy wejść na stronę interne ... » więcej 2019-10-18, godz. 19:55 Pracownicy służby zdrowia świętowali dzień swojego patrona Pracownicy służby zdrowia z diecezji opolskiej modlili się na tradycyjnej pielgrzymce w sanktuarium w Winowie. Coroczne spotkanie odbywa się w dniu wspomnieni ... » więcej 2019-10-18, godz. 19:54 Brzeg przystankiem na trasie "europejskiej" rzeźby. Love Hate pozostanie w mieście do 29 października Odwiedziła między innymi czeski Beroun i Pragę, Arcachon we Francji czy stolicę Belgii, Brukselę. Dziś (18.10) zawitała do Brzegu. Mowa o rzeźbie Love Hate, k ... » więcej 2019-10-18, godz. 19:17 Podrożeje woda w Opolu. To podwyżka o prawie 15 procent Cenny wody w Opolu idą w górę o prawie 15 procent - takie zawiadomienia otrzymali mieszkańcy opolskich osiedli. Tym, którzy nie mieszkają w blokach, podpowiad ... » więcej 2019-10-18, godz. 19:15 Debata o przyszłości szkoły w Liceum Ogólnokształcącym numer 2 w Opolu 'Jaka szkoła ?' - pod takim hasłem w Liceum Ogólnokształcącym numer 2 w Opolu odbyła się debata. Wzięli w niej udział uczniowie, rodzice, nauczyciele i przeds ... » więcej 2019-10-18, godz. 18:00 Cytryną zamiast mandatu uczniowie karali kierowców za przekroczenie prędkości Zamiast mandatu za przekroczenie prędkości w rejonie szkoły - plasterek cytryny. Taką nietypową akcję dla nieodpowiedzialnych kierowców przygotowali uczniowie ... » więcej 2019-10-18, godz. 17:30 Głuchołaskie Złote Ścieżki dla rowerzystów coraz dłuższe. Będzie też tzw. kreska dla downhillowców Powstała atrakcja dla rowerzystów szukających adrenaliny w górskim terenie. O ponad dwa kilometry powiększyły się single tracki na Górze Parkowej w Głuchołaza ... » więcej 2019-10-18, godz. 17:02 Do jesieni 2022 przy ul. 1 Maja w Opolu powstanie nowy dworzec. Będą też parkingi i zielone tarasy Za dwa lata w miejscu dworca PKS w Opolu powstanie wielopoziomowy parking ze stanowiskami autobusowymi na parterze. Budowy podjęła się firma Warbud, której mi ... » więcej 2019-10-18, godz. 16:45 Fundacja Kwitnące Talenty proponuje "powyborcze zero waste". Banery i plakaty przerobią na torby i piórniki Torby, piórniki, czy posłania dla psów - a wszystko z banerów wyborczych. Fundacja Kwitnące talenty ma pomysł na wykorzystanie materiałów, które zostały w prz ... » więcej 2019-10-18, godz. 16:02 Rynek w Kietrzu oficjalnie otwarty. Zakończył się remont centralnego placu miasta Po ponad dwóch latach prac remontowych rynek w Kietrzu został oficjalnie otwarty dla mieszkańców. Inwestycja była współfinansowana z pieniędzy gminy i Regiona ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »