Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-10-10, 21:30 Autor: Monika Matuszkiewicz

Wybory Parlamentarne: Roman Kolek w trybie wyborczym pozywa Komitet Wyborczy Prawa i Sprawiedliwości

[fot. archiwum Janusza Kowalskiego]
[fot. archiwum Janusza Kowalskiego]
Roman Kolek, kandydat Mniejszości Niemieckiej do senatu złożył dzisiaj (10.10) wniosek w trybie wyborczym do Sądu Okręgowego w Opolu o udzielenie mu ochrony prawnej przed nieprawdziwymi - jego zdaniem - informacjami rozpowszechnianymi przez Komitet Wyborczy Prawa i Sprawiedliwości.
- Moja osoba była przedmiotem ataku kampanii jednej z partii politycznej. Apogeum tego było wystawienie przyczepy z wizerunkiem moim i marszałka Buły jako likwidatorów Szpitalnego Oddziału Ratunkowego przy ulicy Katowickiej - mówi Roman Kolek, wicemarszałek województwa opolskiego, kandydat Mniejszości Niemieckiej do senatu. - Przedstawienie wizerunku mojej osoby, jako odpowiedzialnej za to co się dzieje, jest nadużyciem tego, że mnie jako kandydata przedstawia się w negatywnym świetle i absolutnie niezgodnie z prawem.

Wczoraj Janusz Kowalski po raz kolejny oskarżył Zarząd Województwa Opolskiego o widmo likwidacji Szpitalnego Oddziału Ratunkowego przy ulicy Katowickiej w Opolu. Zapowiedział także, że przyczepa ze zdjęciem marszałka Andrzeja Buły i wicemarszałka Romana Kolka zostanie zaparkowana obok szpitala.

- Ten baner mówi dokładnie to, co jest prawdą, że to Koalicja Obywatelska, Mniejszość Niemiecka i Polskie Stronnictwo Ludowe likwiduje Szpitalny Oddział Ratunkowy. Jeżeli jest inaczej to chyba żyjemy w jakieś innej wirtualnej rzeczywistości. Rzeczywistość jest taka, że Roman Kolek, jako wicemarszałek odpowiada za służbę zdrowia i szpital wojewódzki, który likwiduje szpitalny oddział ratunkowy w Opolu. To są fakty, a z faktami się nie dyskutuje. - mówi Janusz Kowalski, kandydat Prawa i Sprawiedliwości do sejmu.

Sąd Okręgowy w Opolu jutro (11.10) wyda postanowienie.
Roman Kolek
Janusz Kowalski

Wiadomości z regionu

2019-10-23, godz. 22:13 Saturn i Jowisz na opolskim niebie widziane z 12 piętra "Niechcica" Wypatrywali Saturna i Jowisza przez wielki teleskop znajdujący się na XII piętrze Domu Studenta „Niechcic”. W Obserwatorium Astronomicznym Uniwersytetu Opolsk ... » więcej 2019-10-23, godz. 20:45 Strażacy spod Grodkowa dostaną do dyspozycji defibrylatory. W zakupie pomogą rząd i gmina 7 jednostek ochotniczej straży pożarnej w gminie Grodków wzbogaci się o defibrylatory. Dzięki pomocy ze strony rządu oraz gminy, sprzęt ratujący życie jeszcze ... » więcej 2019-10-23, godz. 19:30 Przedszkolaki z Opola poszerzały swoją wiedzę o ekologii Jakie siły działają gdy jedziemy na rowerze, czy w jaki sposób można uzyskać energię z wiatru. O tym wszystkim mogły dowiedzieć się opolskie przedszkolaki na ... » więcej 2019-10-23, godz. 19:15 W czasie remontu odkryto studnię z czasów twierdzy Koźle. Będzie atrakcją turystyczną Podczas prac przy przebudowie przystani Szkwał, na wyspie na Odrze w Kędzierzynie-Koźlu, natrafiono na starą studnię. Prawdopodobnie pochodzi z czasów koziels ... » więcej 2019-10-23, godz. 18:00 Zadał jeden cios nożem i zabił Nawet dożywocie grozi 54-latkowi z Kędzierzyna-Koźla, który w sobotę (19.10) wieczorem dźgnął nożem swojego znajomego. Mężczyzna zmarł na skutek gwałtownego k ... » więcej 2019-10-23, godz. 17:30 Nowe struktury i nowy szef Sojuszu Lewicy Demokratycznej w Opolu Paweł Kampa został nowym szefem Sojuszu Lewicy Demokratycznej w Opolu. Stanie on na czele nowej struktury partii, którą zatwierdziła Rada Wojewódzka. Chodzi o ... » więcej 2019-10-23, godz. 17:14 Stypendia i nagrody naukowe Marszałka Województwa Opolskiego rozdane. "Swoimi dokonaniami pokazują, że w naszym małym ... W Filharmonii Opolskiej odbyło się Regionalne Święto Edukacji, podczas którego uhonorowano nauczycieli, uczniów, studentów oraz doktorantów. » więcej 2019-10-23, godz. 16:34 Naczyniówka na razie nie wróci do Nysy. NFZ unieważnił konkurs, bo szpital nie spełniał wymogów Chirurgia naczyniowa nie wróci w tym roku do Nysy. Opolski oddział Narodowego Funduszu Zdrowia unieważnił konkurs na prowadzenie oddziału. » więcej 2019-10-23, godz. 16:33 Pacjenci z Namysłowa muszą szukać pomocy w Brzegu lub Wołczynie. Apteka, która miała dziś (23.10) pełnić dyżur, został ... Namysłów ma problem z nocnymi dyżurami aptek. Pacjenci, którzy dziś (23.10) będą potrzebowali pomocy farmaceuty, po leki będą musieli udać się do Brzegu lub W ... » więcej 2019-10-23, godz. 16:00 Wcisnął 87-latce bezwartościową paczkę i wyłudził od niej 300 zł Oszuści tym razem działają nie „na wnuczka” czy „na policjanta”, bo coraz więcej seniorów jest świadomych zagrożenia. Policja apeluje o czujność i prosi o prz ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »