Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-10-13, 15:34 Autor: Wiktoria Palarczyk

"Kampania bez majtek" przed opolskim ratuszem. Komitet Koalicji Obywatelskiej oburzony na KWW Arkadiusza Wiśniewskiego

"Kampania bez majtek" przed opolskim ratuszem. Komitet Koalicji Obywatelskiej oburzony [fot. "Opole na Tak"]
"Kampania bez majtek" przed opolskim ratuszem. Komitet Koalicji Obywatelskiej oburzony [fot. "Opole na Tak"]
"Wyrażamy swój sprzeciw wobec języka pogardy, którego dopuścił się urzędujący prezydent wobec kandydata KKW Platforma. Nowoczesna Koalicja Obywatelska do rady miasta" - czytamy w oświadczeniu wydanym przez komitet Koalicji Obywatelskiej.
11 października w mediach społecznościowych na profilu Stowarzyszenia "Opole na Tak" został opublikowany film o tytule "Kampania bez majtek" z udziałem kandydata do rady miasta z ramienia Koalicji Obywatelskiej Emila Kuleszy.

Jak twierdzi komitet Koalicji Obywatelskiej autorem filmu jest urzędujący prezydent Arkadiusz Wiśniewski, który zarzuca kandydatowi klejenie materiałów wyborczych w czasie wykonywania obowiązków służbowych oraz niszczenie plakatów konkurencyjnego komitetu.

- Ta sytuacja jest skandaliczna i niedopuszczalna, poniżej jakichkolwiek standardów - mówi Barbara Kamińska, kandydatka na prezydenta Opola Koalicji Obywatelskiej. - Kandydat na radnego wieszał będąc na urlopie swój plakat w wolnym miejscu na tablicy przed ratuszem. Pan Wiśniewski podszedł do niego i zapytał, czy jest na urlopie, on potwierdził. Jak się ktoś nisko schyla to czasem jest tak, że spodnie się zsuną i pewna część ciała po prostu jest widoczna. W tym momencie pan Wiśniewski zrobił zdjęcie i upublicznił je z tymi opadającymi spodniami na portalu społecznościowym - dodaje Kamińska.

Stowarzyszenie "Opole na Tak" odpowiada, że to desperacka próba wciągnięcia go w kampanię, wynikająca z braku pomysłu Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej na ich kampanię wyborczą.

W komunikacie rozesłanym do mediów czytamy także:
"Domaganie się od Prezydenta Miasta Opola przeprosin za to, że uwiecznił na nagraniu kandydata PO/N łamiącego prawo, to próba odwrócenia kota ogonem [....] Zaklejanie i niszczenie plakatów wyborczych to czyste chuligaństwo, tak samo jak bezmyślne mazanie sprayem po murach. Nie ma na to naszej zgody. Takie zachowania zawsze powinny być piętnowane i wyrugowane z życia publicznego, a wysoka popularność nagrania w mediach społecznościowych powinna zmobilizować otoczenie kandydata do przeprosin, a nie kolejnych ataków. Jednocześnie chcemy podkreślić, że ubiegający się o reelekcję prezydent Arkadiusz Wiśniewski jako człowiek sprawdzony w działaniu ma pełne poparcie Stowarzyszenia „Opole na Tak” w nadchodzących wyborach samorządowych."Koalicja Obywatelska domaga się publicznych przeprosin w stosunku do kandydata do rady miasta Opola Emila Kuleszy oraz powrotu do merytorycznej dyskusji o przyszłości stolicy regionu.
Barbara Kamińska

Wiadomości z regionu

2018-11-15, godz. 23:35 Pożar stodoły w Biestrzynniku. Nie żyje mężczyzna Trwa dogaszanie pożaru w Biestrzynniku, w powiecie opolskim. Opolska straż pożarna potwierdza ofiarę śmiertelną, jest to mężczyzna, jego tożsamość ustala poli ... » więcej 2018-11-15, godz. 21:55 Kolizja na tzw. ślimaku na ul. Niemodlińskiej w Opolu Doszło tam do zdarzenia z udziałem dwóch samochodów osobowych. » więcej 2018-11-15, godz. 19:30 Prudniccy seniorzy zdobyli uprawnienia mediatorów. "Chcę pomagać ludziom" 12 seniorów z Prudnika uzyskało uprawnienia mediatorów. Dzięki temu łatwiej będzie w tym regionie uzyskać pomoc w konfliktowych sytuacjach. Nowi mediatorzy pr ... » więcej 2018-11-15, godz. 19:00 Nowy burmistrz Prudnika chce współpracować z radnymi, ale bez wchodzenia w koalicje Partyjne koalicje w radzie miejskiej Prudnika wyklucza burmistrz elekt Grzegorz Zawiślak. Nie ułatwi mu to sprawowania urzędu. Jego komitet wyborczy Prudnicza ... » więcej 2018-11-15, godz. 18:31 Koalicja w województwie pozostaje bez zmian. Pytanie dla kogo z PSL "stołek" w zarządzie jest otwarte Koalicja sejmiku województwa opolskiego zawarta. Tworzą ją Koalicja Obywatelska, Mniejszość Niemiecka oraz Polskie Stronnictwo Ludowe. Za nami podpisanie poro ... » więcej 2018-11-15, godz. 18:30 Senat Uniwersytetu Opolskiego jest za połączeniem z Państwową Medyczną Wyższą Szkołą Zawodową w Opolu. Uchwała przyjęta Senat Uniwersytetu Opolskiego przyjął uchwałę o połączeniu uczelni z Państwową Medyczną Wyższą Szkołą Zawodową w Opolu. Ostateczną decyzję w sprawie fuzji pod ... » więcej 2018-11-15, godz. 16:35 Idzie nowe. Od grudnia e-zwolnienia zastąpią tradycyjne L4 128 tysięcy e-zwolnień wystawili opolscy lekarze przez 10 miesięcy tego roku. Trzy razy więcej druków medycy z naszego województwa wydali w formie papierowej. ... » więcej 2018-11-15, godz. 16:30 "Poczta kolejowa" historycznym akcentem na 150. rocznicę uruchomienia linii Oleśnica - Namysłów - Kluczbork Pociąg odjechał z Oleśnicy o godzinie 9.23, a dokładnie o 10.40 na stację kolejową w Kluczborku wjechała już 'Poczta kolejowa' wypakowana po brzegi listami i ... » więcej 2018-11-15, godz. 15:37 Oddając krew służą ojczyźnie. Uhonorowano stu dawców krwi Oddali razem ponad 4700 litrów krwi. 100 honorowych dawców krwi otrzymało odznaki za zasługi dla zdrowia narodu. Wręczono je podczas uroczystej gali w Narodow ... » więcej 2018-11-15, godz. 14:55 Atak na dziecko w powiecie strzeleckim, sprawca został zatrzymany. "Jest znany w okolicy" [NOWE INFORMACJE] Do zdarzenia doszło po godzinie 10.00. Jak informuje Paulina Porada ze strzeleckiej policji 36-letni mężczyzna wtargnął do przypadkowego domu w jednej z miejs ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »