Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-10-13, 15:34 Autor: Wiktoria Palarczyk

"Kampania bez majtek" przed opolskim ratuszem. Komitet Koalicji Obywatelskiej oburzony na KWW Arkadiusza Wiśniewskiego

"Kampania bez majtek" przed opolskim ratuszem. Komitet Koalicji Obywatelskiej oburzony [fot. "Opole na Tak"]
"Kampania bez majtek" przed opolskim ratuszem. Komitet Koalicji Obywatelskiej oburzony [fot. "Opole na Tak"]
"Wyrażamy swój sprzeciw wobec języka pogardy, którego dopuścił się urzędujący prezydent wobec kandydata KKW Platforma. Nowoczesna Koalicja Obywatelska do rady miasta" - czytamy w oświadczeniu wydanym przez komitet Koalicji Obywatelskiej.
11 października w mediach społecznościowych na profilu Stowarzyszenia "Opole na Tak" został opublikowany film o tytule "Kampania bez majtek" z udziałem kandydata do rady miasta z ramienia Koalicji Obywatelskiej Emila Kuleszy.

Jak twierdzi komitet Koalicji Obywatelskiej autorem filmu jest urzędujący prezydent Arkadiusz Wiśniewski, który zarzuca kandydatowi klejenie materiałów wyborczych w czasie wykonywania obowiązków służbowych oraz niszczenie plakatów konkurencyjnego komitetu.

- Ta sytuacja jest skandaliczna i niedopuszczalna, poniżej jakichkolwiek standardów - mówi Barbara Kamińska, kandydatka na prezydenta Opola Koalicji Obywatelskiej. - Kandydat na radnego wieszał będąc na urlopie swój plakat w wolnym miejscu na tablicy przed ratuszem. Pan Wiśniewski podszedł do niego i zapytał, czy jest na urlopie, on potwierdził. Jak się ktoś nisko schyla to czasem jest tak, że spodnie się zsuną i pewna część ciała po prostu jest widoczna. W tym momencie pan Wiśniewski zrobił zdjęcie i upublicznił je z tymi opadającymi spodniami na portalu społecznościowym - dodaje Kamińska.

Stowarzyszenie "Opole na Tak" odpowiada, że to desperacka próba wciągnięcia go w kampanię, wynikająca z braku pomysłu Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej na ich kampanię wyborczą.

W komunikacie rozesłanym do mediów czytamy także:
"Domaganie się od Prezydenta Miasta Opola przeprosin za to, że uwiecznił na nagraniu kandydata PO/N łamiącego prawo, to próba odwrócenia kota ogonem [....] Zaklejanie i niszczenie plakatów wyborczych to czyste chuligaństwo, tak samo jak bezmyślne mazanie sprayem po murach. Nie ma na to naszej zgody. Takie zachowania zawsze powinny być piętnowane i wyrugowane z życia publicznego, a wysoka popularność nagrania w mediach społecznościowych powinna zmobilizować otoczenie kandydata do przeprosin, a nie kolejnych ataków. Jednocześnie chcemy podkreślić, że ubiegający się o reelekcję prezydent Arkadiusz Wiśniewski jako człowiek sprawdzony w działaniu ma pełne poparcie Stowarzyszenia „Opole na Tak” w nadchodzących wyborach samorządowych."Koalicja Obywatelska domaga się publicznych przeprosin w stosunku do kandydata do rady miasta Opola Emila Kuleszy oraz powrotu do merytorycznej dyskusji o przyszłości stolicy regionu.
Barbara Kamińska

Wiadomości z regionu

2019-01-18, godz. 18:09 Powiatowi radni PiS w Prudniku uważają, że opozycji należy się większość miejsc w komisji rewizyjnej rady powiatu Rządząca koalicja utrudnia opozycji funkcje kontrolne w powiecie prudnickim. Tak twierdzą radni Prawa i Sprawiedliwości, którzy są w mniejszości. Chodzi o skł ... » więcej 2019-01-18, godz. 18:00 Seniorzy z Reńskiej Wsi mają wreszcie swój dom dziennego pobytu Seniorzy z Reńskiej Wsi od dzisiaj (18.01) oficjalnie mogą korzystać z domu dziennego pobytu, który powstał w dawnych salkach katechetycznych. Dzięki rządowej ... » więcej 2019-01-18, godz. 17:04 Trwa śledztwo w sprawie rektora Politechniki Opolskiej. Policja zabezpieczyła dokument i dysk twardy Funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Opolu na polecenie prokuratora pojawili się wczoraj (17.01) na Politechnice Opolskiej. Jak informuje Stanisław Bar ... » więcej 2019-01-18, godz. 17:00 Wyszedł z DPS... bo mu się nie podobało. Szukali go strażacy i policjanci Ponad 50 osób poszukiwało 55-letniego mężczyzny, który wyszedł z Domu Pomocy Społecznej w Leśnicy. Strażacy i policjanci przeczesywali okoliczne lasy i pola. ... » więcej 2019-01-18, godz. 16:52 Płonie stolarnia w Dąbrówce Łubniańskiej Dziewięć zastępów straży pożarnej gasi pożar stolarni w miejscowości Dąbrówka Łubniańska w powiecie opolskim. » więcej 2019-01-18, godz. 16:15 W Byczynie wraca temat pieniędzy na renowację murów. "Sami zajmujemy się rzeczami doraźnymi" Gmina Byczyna kolejny raz będzie walczyć o dofinansowanie na renowację średniowiecznych murów. Były burmistrz Robert Świerczek zapowiadał pozyskanie dotacji, ... » więcej 2019-01-18, godz. 15:49 Oszuści znów w natarciu. Tym razem podają się za funkcjonariuszy CBŚ Po raz kolejny mieszkańcy Kędzierzyna-Koźla odbierają telefony od oszustów, podających się za policjantów z CBŚ. » więcej 2019-01-18, godz. 15:00 Kreatywnie, na sportowo i z pełną kulturą – tak zapowiadają się ferie zimowe w Opolu Urząd Miasta wraz z jednostkami miejskimi przygotował program dla dzieci i młodzieży. Ferie zimowe w województwie opolskim rozpoczną się w przyszły (28.01) po ... » więcej 2019-01-18, godz. 14:45 Auto spłonęło na drodze wojewódzkiej 426 Zderzenie z barierą przy drodze spowodowało pożar samochodu osobowego. Do wypadku doszło na drodze wojewódzkiej 426 w Zalesiu Śląskim. » więcej 2019-01-18, godz. 14:21 Opolanie wyruszają do Panamy. Ich cel to 34. Światowe Dni Młodzieży Ponad 250 osób z diecezji opolskiej poleci do Panamy na 34. Światowe Dni Młodzieży. Od spotkania z papieżem Franciszkiem dzieli ich ponad 10 tysięcy kilometró ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »