Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-10-18, 16:00 Autor: Katarzyna Doros

Ostra wymiana zdań w Opolu na finał kampanii. Kto "robił czystki", kto mówił "waruj", a kto "dał pracę" znajomym

Ratusz w Opolu [fot. Agnieszka Stefaniak]
Ratusz w Opolu [fot. Agnieszka Stefaniak]
Arkadiusz Wiśniewski podsumował 4 lata pracy jego zespołu w opolskim ratuszu [fot. Katarzyna Doros]
Arkadiusz Wiśniewski podsumował 4 lata pracy jego zespołu w opolskim ratuszu [fot. Katarzyna Doros]
- Ważne inwestycje, niskie bezrobocie, działania na rzecz rodziny, to efekt pracy bezpartyjnego zespołu fachowców. Z satysfakcją możemy podsumować stan miasta, który jest najlepszy w historii - tak Arkadiusz Wiśniewski, urzędujący prezydent Opola podsumował 4 lata pracy jego zespołu w opolskim ratuszu.
- 600 milionów zewnętrznych dotacji, wiele ważnych inwestycji, sukcesy budżetowe pani skarbnik doceniane w całym kraju, pozyskiwanie inwestorów przez pana prezydenta Wujca, sukcesy w sporcie pana prezydenta Zycha, brak konfliktów z pracownikami. Tu nikt nie mówi do nikogo "siad" i "waruj" i o to, też chciałbym zaapelować do mieszkańców Opola. Jak w niedzielę będą decydować na kogo głosować, niech postawią na ludzi, dla których na pierwszym miejscu jest Opole, a nie partia polityczna - mówi prezydent.

Zdaniem Wiśniewskiego Prawo i Sprawiedliwość po wygranych wyborach parlamentarnych w urzędzie wojewódzkim usunęło wiele osób z różnych stanowisk.

- Prawie doszło tam do czystki kadrowej. W urzędzie marszałkowskim byliśmy za to świadkami największej w historii Opolszczyzny afery samorządowej - dodaje. - To właśnie tam słyszeliśmy jak się do pracowników odnoszono mówiąc "siad", "waruj". Odbywało się to w czasach, kiedy wspólnie w zarządzie województwa zasiadali i pani Kamińska, i poseł Kostuś. Panowała wtedy milcząca zgoda, ona do dzisiaj funkcjonuje. Taka milcząca akceptacja, partyjna solidarność. To często widać na konferencjach prasowych, w czasie tej kampanii wyborczej. Wokół kandydatów stoją jedynie ludzie z partyjną legitymacją, którzy jednocześnie jeszcze zajmują wysokie stanowiska w urzędzie marszałkowskim, bo to często jest powodem ich awansów.

Do słów Arkadiusza Wiśniewskiego odniósł się Sławomir Batko ze sztabu Violetty Porowskiej, kandydatki Zjednoczonej Prawicy. - Prezydent chwilowo udaje osobę apolityczną. W naszym przekonaniu to człowiek Platformy Obywatelskiej. Arkadiusz Wiśniewski powiedział wprost, że nie ocena pracy urzędu wojewódzkiego - mówi. - Nie może się pan prezydent w żaden sposób odnieść merytorycznie do zarzutów, jakoby ci pracownicy, którzy są w urzędzie wojewódzkim popełniali jakieś błędy, źle wykonywali swoje obowiązki. To jest po prostu taki niesmaczny, niehonorowy argument, którego pan prezydent użył. Wprost obraża ludzi, którzy na co dzień bardzo dobrze i merytorycznie wykonują swoją pracę i się poświęcają na rzecz dobra dla całego województwa i myślę, że te słowa powinny być przez opinię publiczną zapamiętane - dodaje.

KWW Koalicja Obywatelska również komentuje wypowiedź prezydenta Opola. - Mijająca kadencja Arkadiusza Wiśniewskiego to najbardziej upolityczniona i nepotyczna kadencja w historii Opola. Pragniemy przypomnieć, iż to za kadencji pana Wiśniewskiego Opole stało się przechowalnią dla polityków PIS-u - czytamy w oświadczeniu. Koalicja Obywatelska zaznacza, że pierwszą decyzją prezydenta Opola było zatrudnienie jako wiceprezesa WIK-u ojca posła Patryka Jakiego, a powołanie 26-letniego Marcina Rola z Solidarnej Polski na funkcję wiceprezydenta było szczytem absurdu. KWW Koalicja Obywatelska zarzuca Arkadiuszowi Wiśniewskiego nepotyzm i wytyka, że poza małżonką, która pełni funkcję kierowniczą w urzędzie i jest podwładną prezydenta, w radzie miasta zasiada także jego teściowa.
Arkadiusz Wiśniewski cz.1
Arkadiusz Wiśniewski cz.2
Sławomir Batko

Wiadomości z regionu

2019-02-22, godz. 20:00 Nyscy aktywiści mają dość smogu i domagają się rozszerzenia działań na rzecz poprawy jakości powietrza Nyski Alarm Smogowy po raz kolejny zwraca uwagę na złą jakość powietrza w mieście. Podczas dzisiejszej (22.02) manifestacji przed nyskim magistratem zbierano ... » więcej 2019-02-22, godz. 19:30 Biolodzy z Uniwersytetu Opolskiego mają na swoim koncie kolejny sukces Opolscy naukowcy wraz z zespołem ze Śląskiego Ogrodu Botanicznego w Mikołowie, Ogrodu Botanicznego PAN w Powsinie i Uniwersytetu Jagielońskiego dokonali jedne ... » więcej 2019-02-22, godz. 19:15 Zamieszanie z internetową sondą o placach zabaw w Opolu. Wątpliwości dotyczą systemu głosowania Chodzi o wyniki internetowej sondy, która miała rozstrzygnąć, gdzie w Opolu pojawią się nowe miejsca zabaw dla dzieci. Wygrały trzy lokalizacje: ul. Spychalsk ... » więcej 2019-02-22, godz. 18:00 Nowe autobusy PKS-u Strzelce Opolskie. Są mini, midi i duże 15 nowych autobusów trafiło już do PKS-u w Strzelcach Opolskich. Pojazdy kupiono dzięki dotacji unijnej. Zastąpiły one jedną czwartą taboru, którym do tej por ... » więcej 2019-02-22, godz. 17:30 Opolscy nauczyciele szykują się do strajku. Egzaminy się nie odbędą? Pod uwagę brany jest termin egzaminów gimnazjalnych, które odbędą się w dniach 10-12 kwietnia, może to być czas egzaminów ósmoklasistów w dniach 15-17 kwietni ... » więcej 2019-02-22, godz. 17:15 Grodków: z karetki ma zniknąć lekarz. "Bezpieczeństwo mieszkańców nie ulegnie pogorszeniu" Mieszkańcy Grodkowa chcą, by w jedynej stacjonującej w mieście karetce pogotowia pozostał lekarz. Opolski Urząd Wojewódzki planuje, by od kwietnia w grodkowsk ... » więcej 2019-02-22, godz. 16:30 To nie była odra. Dziecko z przedszkola nr 23 w Opolu nie było chore U dziecka, które chodzi do przedszkola nr 23 w Opolu, nie stwierdzono odry - dowiedziało się nieoficjalnie Radio Opole. » więcej 2019-02-22, godz. 16:30 Policjantka wracała po pracy do domu, zatrzymała pijanego rowerzystę Prawie 4 promile alkoholu miał 56-letni rowerzysta, którego zatrzymała wracająca po pracy do domu strzelecka policjantka. Mężczyzna próbował jechać na rowerze ... » więcej 2019-02-22, godz. 16:15 Uczczono ofiary Marszu Śmierci w Racławicach Śląskich. "Ta pamięć lokalna nie powinna nigdy wygasnąć" [ZDJĘCIA] Wojewódzkie uroczystości upamiętniające „Marsze Śmierci” odbyły się w Racławicach Śląskich. Odsłonięto tablicę pamiątkową wspominającą więźniów niemieckiego o ... » więcej 2019-02-22, godz. 16:00 Ordynariusz Andrzej Czaja na liście biskupów, którzy mieli ukrywać księży-pedofilów. Rzecznik kurii: to informacje kom ... Opolska kuria podważa informacje zawarte w raporcie fundacji „Nie lękajcie się”. To raport dotyczący wykorzystywania małoletnich w Kościele, który dwa dni tem ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »