Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-06-11, 11:54 Autor: Jacek Rudnik

55. KFPP zakończy dziś (11.06) koncert muzyki alternatywnej, a na scenie amfiteatru wystąpi m.in. legendarny zespół Apteka

Tomasz Bazan [fot. Barbara Więcek]
Tomasz Bazan [fot. Barbara Więcek]
Marek Szubryt NCPP © (fot. Mariusz Majeran / AFRO)
Marek Szubryt NCPP © (fot. Mariusz Majeran / AFRO)
- Utwór faktycznie pokazuje siłę kobiet, coś z tradycji RnB z mocnym beatem, a przesłanie to rzecz dodatkowa - ocenił w porannej rozmowie W Cztery Oczy szef redakcji muzycznej RO Tomasz Bazan odnosząc się wygranej Girls On Fire w piątkowym (08.06) koncercie debiutów KFPP. - Piosenka się podoba, bo w RO prezentowaliśmy to nagranie, a Marta Zwonkowska pochodzi z Opola i mieliśmy bardzo dobre relacje jeśli chodzi o programy muzyczne, w których ten utwór promowaliśmy na naszej antenie - przypomniał dyrektor redakcji muzycznej RO. Dziś (11.06) w ostatnim koncercie 55 KFPP - artyści sceny alternatywnej, a wśród nich legenda lat 80 grupa Apteka.
W ocenie red. Tomasza Bazana festiwale opolskie to nie tylko Niemen, Młynarski , czy SBB, to także wielu artystów młodszego pokolenia, poziom festiwalu bywał różny, nie brakowało głosów krytyki, nie ma jednak wątpliwości, że festiwal ma charakter wyjątkowy, a amfiteatr - to w ocenie dyrektora redakcji muzycznej RO - świątynia polskiej piosenki.

- Z racji pewnego sentymentu pamiętamy o tych najważniejszych rzeczach, dzisiaj krytykowanie festiwalu też nie jest uzasadnione, bo jeśli się zobaczy atmosferę w amfiteatrze, cały koncert ma coś w sobie z takiej celebry, świętowania - oceniał red. Bazan.

W poniedziałek (11.06) na muzyczną dokładkę ostatni - czwarty koncert 55. KFPP poświęcony szeroko rozumianej muzyce alternatywnej.

Czego po nim oczekiwać mówił w komentarzu Poglądy i Osądy RO Marek Szubryt z NCPP.

- To polska muzyka ta, która tworzy się oddolnie, która ma znakomite postaci i coś do
powiedzenia, można w przybliżeniu określić, że jest to worek bez dna, do którego wrzucamy to czego nie potrafimy jednoznacznie określić stylistycznie, to jedna z najbardziej prężnie rozwijających się gałęzi muzyki w Polsce i to gałąź niezwykle wartościowa - ocenił na antenie RO Marek Szubryt.

W ocenie gościa RO jest wielu artystów, którzy właśnie z nurtu alternatywnego zaistnieli na szerszych wodach rynku muzycznego, ale osiągnięcie wyniku komercyjnego nie jest w tym przypadku najważniejsze.

W amfiteatrze wystąpią dziś (11.06) od godz. 21 legendarny zespół Apteka pod wodzą charyzmatycznego Jędrzeja Kodymowskiego "Kodyma" , JazzBand Młynarski - Masecki, nagrywająca głównie w Niemczech, a pochodząca z Olsztyna Julia Marcell oraz Błażej Król - znany przede wszystkim z występów w zespole muzyki alternatywnej Kawałek Kulki.

Bilety jeszcze są w kasach NCPP.
Tomasz Bazan 01
Tomasz Bazan 02
Marek Szubryt

Wiadomości z regionu

2019-03-23, godz. 22:15 Szlachetna Paczka świętuje. Gala w Szkole Muzycznej w Opolu Wyróżnienia dla wolontariuszy i darczyńców, a także podsumowanie sukcesów i całorocznej pracy wręczono na Gali Wojewódzkiej Szlachetnej Paczki w Państwowej Sz ... » więcej 2019-03-23, godz. 21:17 Politycy PiS rozmawiali o Europie z mieszkańcami Nysy - Chcemy Europy opartej na tradycyjnych, chrześcijańskich wartościach - mówił na spotkaniu z mieszkańcami Nysy Sławomir Kłosowski, kandydat na europosła z ram ... » więcej 2019-03-23, godz. 20:45 Jutro bieg na powitanie wiosny z Kędzierzynie-Koźlu Prawie 250 zawodników stanie jutro (24.03) na starcie I Biegu na Powitanie Wiosny w Kędzierzynie-Koźlu. Zawodnicy zmierzą się z trasą długości 10 kilometrów, ... » więcej 2019-03-23, godz. 19:09 Wielkie ślizganie w szczytnym celu Po raz 14. na lodowisku Toropol w Opolu odbyło się Wielkie Ślizganie. Tę sportowo-charytatywną imprezę wymyślili i organizują członkowie Związku Młodzieży Nie ... » więcej 2019-03-23, godz. 18:29 Spotkanie eurokandydatów PiS z mieszkańcami Otmuchowa. Pytania o Brexit i transport lokalny Zarówno o sprawy lokalne, jak nocna opieka lekarska w Paczkowie, jak i europejskie - np. Brexit, pytali mieszkańcy kandydatów na europosłów z ramienia Prawa i ... » więcej 2019-03-23, godz. 16:37 Modernizacja oczyszczalni ścieków w Opolu coraz bliżej. Niebawem podpisanie umowy z wykonawcą Pod koniec stycznia tego roku spółka Wodociągi i Kanalizacja wyłoniła wykonawcę prac, firmę WTE Wassertechnik. Umowa zostanie podpisana na przełomie marca i k ... » więcej 2019-03-23, godz. 16:15 Ponad 200-letni spichlerz dworski ze Sławięcic doczekał się remontu Mający ponad 200 lat spichlerz dworski ze Sławięcic przechodzi gruntowny remont. Budynek w latach 70-tych został przeniesiony na teren Muzeum Wsi Opolskiej w ... » więcej 2019-03-23, godz. 15:46 Eurokandydaci PiS w Opolu rozpoczęli kampanię wyborczą Politycy Prawa i Sprawiedliwości konferencją w Opolu rozpoczęli kampanię przed majowym wyborami do Europarlamentu. Wraz z grupą członków i sympatyków tej part ... » więcej 2019-03-23, godz. 14:13 - Zaraz po konwencji ruszamy do ciężkiej pracy - zapowiadają opolscy kandydaci PiS do Parlamentu Europejskiego Katarzyna Czochara i Sławomir Kłosowski to opolscy kandydaci na listach Prawa i Sprawiedliwości do Parlamentu Europejskiego. Swoją drużynę do tej instytucji P ... » więcej 2019-03-23, godz. 13:48 Jarosław Kaczyński na konwencji PiS we Wrocławiu: Teraz jest czas determinacji i pracy, a zwycięstwo przyjdzie - Tylko zwycięstwo pozwoli nam kontynuować obraną drogę rządzenia - powiedział podczas konwencji we Wrocławiu prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyńsk ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »