Radio Opole » Kultura i rozrywka
2018-06-10, 20:43 Autor: Katarzyna Zawadzka

55. KFPP: Sławomir na otwarcie koncertu "Od Opola do Opola"

Sławomir w Festiwalowym Studio Radia Opole
Sławomir z piosenką "Miłość w Zakopanem" otworzył koncert "Od Opola do Opola" 55. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu. Aktor, showman i piosenkarz wystąpił na deskach amfiteatru po raz pierwszy. - Zdaje sobie sprawę z rangi festiwalu, ale nie chcę się stresować tym występem. Jestem tu po to, aby dać ludziom radość i sam się cieszyć tym występem - mówił w naszym plenerowym studiu Sławomir.
Sławomir mówi też, że na festiwalu ważny jest wygląd.

- Przygotowałem garnitur, wypastowałem buty elegancko - mówił Sławomir. - Rozśpiewany jestem, dlatego, że graliśmy teraz ostatnio 30 koncertów w miesiącu. Codziennie śpiewam, także forma jest. Jestem wypoczęty, porządny zjadłem posiłek, bo jak zjem tak zaśpiewam - dodaje.

Sławomir zademonstrował też w naszym studiu jak się rozśpiewuje. Wykonał fragment piosenki Krzysztofa Krawczyka "Jak minął dzień".

- Krzysztof jest moim wzorem jeśli chodzi o śpiew. Bardzo się cieszę, że tak pięknie tutaj wystąpił. Żałuję, że się minęliśmy, bo to jest wspaniały artysta - mówił Sławomir.

Radio Opole jest patronem medialnym 55. KFPP.
Sławomir 1
Sławomir 2

Kultura i rozrywka

2019-11-15, godz. 13:00 Listopadowe wspomnienie opolskiej artystki [ZDJĘCIA] Przyjaciele i znajomi Lucilli Kossowskiej ze Związku Polskich Artystów Plastyków Okręgu Opolskiego wspominali zmarłą koleżankę Lucillę Kossowską. Po Mszy świętej… » więcej 2019-11-15, godz. 12:00 W Galerii WuBePe królowała wiolonczela. Wystąpili młodzi muzycy „Muzyka w Galerii, czyli galeria muzyki”. Młodzi muzycy po raz kolejny koncertowali w gmachu w Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w stolicy naszego regionu. Uczniowie… » więcej 2019-11-15, godz. 12:00 Trwa III Ogólnopolska Konferencja Biblioterapeutyczna w Opolu. "Widzimy tutaj osoby, które są zafascynowane książką" Bibliotekarze, nauczyciele, psychologowie, terapeuci i pisarze z różnych stron Polski zjechali na III Ogólnopolską Konferencję Biblioterapeutyczną w stolicy naszego… » więcej 2019-11-15, godz. 07:45 Opolska Jesień Literacka: spotkanie z Leszkiem Cichym przyciągnęło tłum słuchaczy [ZDJĘCIA] O zdobywaniu szczytów, racjonalnym podejściu do wypraw wysokogórskich i książce 'Trzy bieguny. Dotknąć niemożliwego' współtworzonej z Markiem Kamińskim opowiadał… » więcej 2019-11-14, godz. 21:30 Kraina Łagodności zagościła w Radiu Opole. Zespół Ponad Chmurami zagrał w Studiu M im. SBB [ZDJĘCIA] Bohaterem czwartkowego koncertu w naszej rozgłośni był zespół Ponad Chmurami, który tworzą Katarzyna i Nikodem Jacukowie. Mają na swoim koncie już kilka płyt… » więcej 2019-11-14, godz. 17:15 Za nami III Międzynarodowe Forum Literackie w Opolu Międzynarodowe Forum Literackie w Opolu to ważna część jubileuszowego XXX Najazdu Poetów na Zamek Piastów Śląskich w Brzegu. 'Kulturotwórcza rola uniwersytetów'… » więcej 2019-11-14, godz. 15:33 Przez najbliższy miesiąc w Nyskim Domu Kultury można oglądać świat zaklęty w drewnie 'Sięgając wnętrza' - to tytuł najnowszej wystawy rzeźb Zbigniewa Kaczmarczyka, którą można oglądać w Nyskim Domu Kultury. » więcej 2019-11-14, godz. 13:51 Fantasy zagościło w bibliotece Cykl 'Zaczytane Opolskie' odwiedza przede wszystkim biblioteki w regionie ale czasami autorzy pojawiają się także w stolicy województwa. Z czytelnikami Wojewódzkiej… » więcej 2019-11-14, godz. 08:15 "Kontener" Marka Bieńczyka głównym tematem kolejnej odsłony 17. Opolskiej Jesieni Literackiej [ZDJĘCIA, AUDIO] Ceniony pisarz, eseista, historyk literatury, tłumacz i enolog Marek Bieńczyk, był bohaterem środowego (13.11) spotkania autorskiego w Miejskiej Bibliotece Publicznej… » więcej 2019-11-13, godz. 18:45 Spotkanie poetyckie w ramach Tygodnia Kultury Niebanalnej W Opolu trwa Tydzień Kultury Niebanalnej 2019. Młodzieżowy Dom Kultury przygotował szereg imprez: koncerty, wystawy, prezentacje teatralne, filmowe i spotkania… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »