Radio Opole » Kultura i rozrywka
2018-06-10, 20:43 Autor: Katarzyna Zawadzka

55. KFPP: Sławomir na otwarcie koncertu "Od Opola do Opola"

Sławomir w Festiwalowym Studio Radia Opole
Sławomir z piosenką "Miłość w Zakopanem" otworzył koncert "Od Opola do Opola" 55. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu. Aktor, showman i piosenkarz wystąpił na deskach amfiteatru po raz pierwszy. - Zdaje sobie sprawę z rangi festiwalu, ale nie chcę się stresować tym występem. Jestem tu po to, aby dać ludziom radość i sam się cieszyć tym występem - mówił w naszym plenerowym studiu Sławomir.
Sławomir mówi też, że na festiwalu ważny jest wygląd.

- Przygotowałem garnitur, wypastowałem buty elegancko - mówił Sławomir. - Rozśpiewany jestem, dlatego, że graliśmy teraz ostatnio 30 koncertów w miesiącu. Codziennie śpiewam, także forma jest. Jestem wypoczęty, porządny zjadłem posiłek, bo jak zjem tak zaśpiewam - dodaje.

Sławomir zademonstrował też w naszym studiu jak się rozśpiewuje. Wykonał fragment piosenki Krzysztofa Krawczyka "Jak minął dzień".

- Krzysztof jest moim wzorem jeśli chodzi o śpiew. Bardzo się cieszę, że tak pięknie tutaj wystąpił. Żałuję, że się minęliśmy, bo to jest wspaniały artysta - mówił Sławomir.

Radio Opole jest patronem medialnym 55. KFPP.
Sławomir 1
Sławomir 2

Kultura i rozrywka

2019-01-18, godz. 20:45 Wystawa "Abstrakcja - przestrzeń nieskończona" Mirosława Zakrzewskiego gości w nyskim muzeum 'Abstrakcja - przestrzeń nieskończona', to tytuł najnowszej wystawy Mirosława Zakrzewskiego, którą można oglądać w Muzeum Powiatowym w Nysie. » więcej 2019-01-18, godz. 19:32 Spotkanie z historią NSZZ "Solidarność" w Hucie Małapanew Łukasz Sołtysik, dr Grzegorz Waligóra i dr Zbigniew Bereszyński, badacze historyczni spotkali się w Domu Kultury w Ozimku na promocji książki 'Ogniwa zakładow ... » więcej 2019-01-18, godz. 16:00 Plener malarski w Opolu przy dźwiękach kompozycji Stanisława Moniuszki Zakończył się 7. Międzynarodowy Plener Malarski w Opolu. Wzięli w nim udział artyści z różnych zakątków Polski, a także z Ukrainy, Budapesztu czy Moskwy. W su ... » więcej 2019-01-18, godz. 13:42 Zbigniew Zamachowski odwiedził nyską PWSZ. Artysta rozmawiał ze studentami na temat przekazywania emocji Studenci jazzu i muzyki estradowej w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Nysie, mieli dziś okazję wziąć udział w warsztatach wokalno-aktorskich, które popro ... » więcej 2019-01-17, godz. 19:33 Przedstawiciele Instytutu Ordo Iuris spotkali się z opolskimi studentami 'Prawnicy w obronie rodziny, małżeństwa, ludzkiego życia i sumienia' to tytuł spotkania z przedstawicielami Instytutu Ordo Iuris, które odbyło się na Uniwersy ... » więcej 2019-01-17, godz. 16:11 Orkiestra dęta z Krapkowic świętuje 20. urodziny Krapkowicka Orkiestra Dęta świętuje 20-lecie działalności. Z tej okazji odbędzie się specjalny, urodzinowy koncert, nagrana została też płyta. » więcej 2019-01-17, godz. 12:03 Badacz wulkanów spotka się z czytelnikami Grzegorz Gawlik zdobywa i bada wulkany - czasem na jeden poświęca kilka wypraw i wiele dni - często w niedostępnych rejonach i ekstremalnych warunkach, z zejś ... » więcej 2019-01-17, godz. 07:31 Kolorowy świat festiwali. Krystyna Gucewicz w Muzeum Polskiej Piosenki Krystyna Gucewicz, dziennikarka i wieloletnia recenzentka opolskich festiwali, była gościem Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu. Podczas spotkania opowiadała o s ... » więcej 2019-01-16, godz. 20:00 Wystawa "Intelligenzaktion" w Urzędzie Wojewódzkim Nauczyciele, duchowni, urzędnicy, dziennikarze, właściciele ziemscy, rzemieślnicy czy powstańcy śląscy - to bohaterowie wystawy 'Intelligenzaktion' w Urzędzie ... » więcej 2019-01-16, godz. 18:00 Z powodu żałoby odwołano koncerty w czwartek i sobotę W związku z żałobą po tragicznej śmierci prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza, koncerty i spotkania zostają przełożone lub odwołane. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »