Radio Opole » Kultura i rozrywka
2018-06-10, 17:10 Autor: Katarzyna Zawadzka

55. KFPP: Wspomnienia, jubileusze i spotkania po latach. Trwają próby generalne do koncertu "Od Opola do Opola" [FILM, ZDJĘCIA, 360 STOPNI]

Wanda i Banda, próba do koncertu "Od Opola do Opola" 55.KFPP [fot. Łukasz Fura]
Wanda i Banda, próba do koncertu "Od Opola do Opola" 55.KFPP [fot. Łukasz Fura]
Trwają próby generalne do koncertu "Od Opola do Opola" 55. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu. W widowisku udział wezmą między innymi Edyta Górniak, Sławomir, Kasia Kowalska, Margaret, Natalia Szroeder czy Kortez.
Koncert ma przypomnieć najważniejsze wydarzenia muzyczne, które miały miejsce pomiędzy festiwalami opolskimi. Wydarzenie poprowadzą Tomasz Kammel, Andrzej Krzywy i Ifi Ude. Na scenie wystąpi m.in. zespół rockowy Wanda i Banda.

- Duża nobilitacja, fajnie, że występ właśnie tutaj, no ale okazuje się, że chętnych do występu na deskach amfiteatru jest tylu, że dostaliśmy czas, aby wykonać tylko dwa utwory - mówi Wanda Kwietniewska. - Ponieważ szklanka może być do połowy pusta lub pełna, dla mnie jest pełna. Cieszymy się z tego, że możemy zagrać dwie piosenki. Będą to: "Nie będę Julią" i "Kochaj mnie kochaj". Dobrze, że reżyser nie zażądał po raz kolejny "Hi Fi" także jest pewnego rodzaju zmiana - dodaje.

Ifi Ude przyznaje, że prowadzenie telewizyjnego programu "Od Opola do Opola" pomogło jej w przygotowaniu się do występu na deska opolskiego amfiteatru.

- Myślę, że przede wszystkim poznałam wiele gwiazd, które znałam z radia czy z telewizji - mówi Ifi Ude. - Teraz przychodzę na próby i jest "Siema, siema, piąteczka". Pomogło mi się to trochę oswoić ze swoją rolą tutaj na festiwalu - dodaje.

Koncert "Od Opola do Opola" otworzy niedzielny (10.06) wieczór festiwalowy o godz. 20:20. Radio Opole jest patronem medialnym festiwalu.


OPOLE GOSPEL CHOIR PRZED KONCERTAMI. KLIKNIJ I ROZEJRZYJ SIĘ DOOKOŁA - TO ZDJĘCIE 360 STOPNI
Opole Gospel Choir przygotowują się do koncertu :) #theta360 - Spherical Image - RICOH THETA

Kultura i rozrywka

2018-12-18, godz. 13:33 Akademia Tańca RAMADA wygrywa w Elblągu Podczas VI Międzynarodowego Konkursu Sztuki Baletowej w Elblągu opolskie tancerki z RAMADY wygrywają w różnych kategoriach. » więcej 2018-12-18, godz. 10:30 Spotkanie z podróżnikiem w bibliotece. "Lubię poznawać nowych ludzi" Czytelnicy spotkali się z opolskim podróżnikiem Mirosławem Gercem. Od 7 lat zajmuje się sztuką przetrwania i turystyką eksploracyjną. » więcej 2018-12-18, godz. 08:00 Opolanie lubią malować bombki. Modne są wielokolorowe ozdoby Warsztaty ozdabianie bombek w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Opolu cieszą się z roku na rok coraz większym zainteresowaniem. » więcej 2018-12-17, godz. 18:15 Szkolny chór nagrał powiatową piosenkę świąteczną Chór „Red Voices” z II Liceum Ogólnokształcącego nagrał dla powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego świąteczną piosenkę. Teledysk można zobaczyć w internecie. Zdję ... » więcej 2018-12-17, godz. 14:35 Mała Akademia Piosenki na góralską nutę. Gościem był Stanisław Karpiel-Bułecka Góralskie kolędy śpiewały dzieci w ramach Małej Akademii Piosenki w Opolu. Gośćmi spotkania byli Stanisław Karpiel-Bułecka i Szymon Chyc-Magdzin. Artyści rozm ... » więcej 2018-12-16, godz. 21:00 Barokowo i z pazurem. Przed nami wyjątkowy koncert kameralny w filharmonii Koncerty kameralne, to jedna z nowości w tegorocznym sezonie artystycznym Filharmonii Opolskiej. Najbliższy taki koncert, zatytułowany 'Vivaldissimo', zaplano ... » więcej 2018-12-16, godz. 18:00 Teatr Dorosłych z Praszki jeszcze raz zaprezentuje "Kluczyk". Celem zbiórka pieniędzy na leczenie Twój Teatr. Teatr Dorosłych z Praszki włącza się w akcję 'Pomoc Witkowi' i zaprasza na jutrzejszy (17.12) spektakl, pt. 'Kluczyk'. » więcej 2018-12-16, godz. 18:00 Rodzinne spotkanie z Mozartem i... Nutką! Filharmonia bawi i uczy [ZDJĘCIA] Słuchanie muzyki, zagadki, ciekawostki muzyczne i nauka piosenki, a wszystko wsparte oprawą graficzną. W taki sposób Filharmonia Opolska bawiła i uczyła najmł ... » więcej 2018-12-16, godz. 11:00 Wiolonczele w Nysie niezmiennie na topie. Zimowe spotkanie z Polish Cello Quartet Zimowa aura nie odstraszyła mieszkańców Nysy, którzy w sobotni (15.12) wieczór licznie przybyli do Muzeum Powiatowego na koncert zespołu Polish Cello Quartet. » więcej 2018-12-16, godz. 06:45 Przed nami trzecia odsłona rodzinnych koncertów w Filharmonii Opolskiej Najbliższy, a zarazem trzeci z siedmiu koncertów rodzinnych, zaplanowano na niedzielę (16.12). Początek wydarzenia o godzinie 11:00. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »