Radio Opole » Kultura i rozrywka
2018-06-10, 17:10 Autor: Katarzyna Zawadzka

55. KFPP: Wspomnienia, jubileusze i spotkania po latach. Trwają próby generalne do koncertu "Od Opola do Opola" [FILM, ZDJĘCIA, 360 STOPNI]

Wanda i Banda, próba do koncertu "Od Opola do Opola" 55.KFPP [fot. Łukasz Fura]
Wanda i Banda, próba do koncertu "Od Opola do Opola" 55.KFPP [fot. Łukasz Fura]
Trwają próby generalne do koncertu "Od Opola do Opola" 55. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu. W widowisku udział wezmą między innymi Edyta Górniak, Sławomir, Kasia Kowalska, Margaret, Natalia Szroeder czy Kortez.
Koncert ma przypomnieć najważniejsze wydarzenia muzyczne, które miały miejsce pomiędzy festiwalami opolskimi. Wydarzenie poprowadzą Tomasz Kammel, Andrzej Krzywy i Ifi Ude. Na scenie wystąpi m.in. zespół rockowy Wanda i Banda.

- Duża nobilitacja, fajnie, że występ właśnie tutaj, no ale okazuje się, że chętnych do występu na deskach amfiteatru jest tylu, że dostaliśmy czas, aby wykonać tylko dwa utwory - mówi Wanda Kwietniewska. - Ponieważ szklanka może być do połowy pusta lub pełna, dla mnie jest pełna. Cieszymy się z tego, że możemy zagrać dwie piosenki. Będą to: "Nie będę Julią" i "Kochaj mnie kochaj". Dobrze, że reżyser nie zażądał po raz kolejny "Hi Fi" także jest pewnego rodzaju zmiana - dodaje.

Ifi Ude przyznaje, że prowadzenie telewizyjnego programu "Od Opola do Opola" pomogło jej w przygotowaniu się do występu na deska opolskiego amfiteatru.

- Myślę, że przede wszystkim poznałam wiele gwiazd, które znałam z radia czy z telewizji - mówi Ifi Ude. - Teraz przychodzę na próby i jest "Siema, siema, piąteczka". Pomogło mi się to trochę oswoić ze swoją rolą tutaj na festiwalu - dodaje.

Koncert "Od Opola do Opola" otworzy niedzielny (10.06) wieczór festiwalowy o godz. 20:20. Radio Opole jest patronem medialnym festiwalu.


OPOLE GOSPEL CHOIR PRZED KONCERTAMI. KLIKNIJ I ROZEJRZYJ SIĘ DOOKOŁA - TO ZDJĘCIE 360 STOPNI
Opole Gospel Choir przygotowują się do koncertu :) #theta360 - Spherical Image - RICOH THETA

Kultura i rozrywka

2018-10-23, godz. 16:45 27. Drum Fest: afrykańskie wibracje w NCPP. Koncert w środę Zespół Foliba wystąpi jutro (24.10) w Opolu w ramach 27. Międzynarodowego Festiwalu 'Drum Fest'. Artyści poszukują korzeni muzyki perkusyjnej przy dźwiękach a ... » więcej 2018-10-23, godz. 09:00 Pasje mieszkańców Strzelec Opolskich nagrodzone na międzynarodowym festiwalu filmowym Klip promujący Strzelce Opolskie i pokazujący mieszkańców z przeróżnymi pasjami, został doceniony na międzynarodowym festiwalu. Jury FilmAT Festival przyznało ... » więcej 2018-10-22, godz. 19:26 Proza Roberta Walsera w MBP w Opolu. "To najbardziej nieznany i zagadkowy pisarz" W tym roku mija 140. rocznica urodzin Roberta Walsera. To jeden z najwybitniejszych pisarzy nowoczesnych. Walser swoje utwory zapisywał ołówkiem maleńkimi lit ... » więcej 2018-10-22, godz. 17:20 Grzegorz Halama wystąpił dla maluchów. Mała Akademia Piosenki w nowej odsłonie Opolskie przedszkolaki w ramach Małej Akademii Piosenki spotkały się z popularnym aktorem kabaretowym. Grzegorz Halama zapoznał najmłodszych nie tylko z piose ... » więcej 2018-10-22, godz. 14:00 Starą karczmę przerobią na dom kultury Wiosną rozpocznie się remont starej karczmy położonej w centrum Jemielnicy. Kilka miesięcy później ma zacząć tam działać świetlica wiejska a docelowo - dom ku ... » więcej 2018-10-22, godz. 11:00 Jubileuszowa "Publicystyka" rozstrzygnięta. Znamy zwycięzców W weekend w Kędzierzynie-Koźlu zakończyła się jubileuszowa, dwudziesta piąta edycja Międzynarodowego Festiwalu Filmów Niezależnych im. Ireneusza Radzia. Przez ... » więcej 2018-10-21, godz. 23:16 Występ opolskich śpiewaków zakończył VIII Dobrodzień Classic Festival [ZDJĘCIA] Spotkaniem z perełkami niemieckiej literatury wokalnej zakończył się (21.10) VIII Dobrodzień Classic Festiwal. » więcej 2018-10-21, godz. 16:30 Motyw z symfonii pretekstem do zabawy. Za nami pierwszy koncert rodzinny w FO [ZDJĘCIA] Zgadywanki, muzyczne prezentacje, bajkowa opowieść i wspólne śpiewanie - takie atrakcje umiliły niedzielne (21.10) spotkanie opolskich rodzin z opolskimi filh ... » więcej 2018-10-21, godz. 10:00 Powódź na scenie Modelatorni. Premiera "Moją ulica płynie rzeka" 'Moją ulicą płynie rzeka' to spektakl, który widzowie zobaczyli w Teatrze im. Jana Kochanowskiego w Opolu. Za nami premiera spektaklu w reż. Elżbiety Depty op ... » więcej 2018-10-21, godz. 07:00 Kończy się VIII Dobrodzień Classic Festival. Przed nami ostatni koncert Koncertem w Muzeum Diecezjalnym w Opolu zakończy się (21.10) VIII Dobrodzień Classic Festival. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »