Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-06-10, 15:26 Autor: Ewelina Laxy

55. KFPP: Polonia na próbach. "Amfiteatr to szczególne miejsce"

Polonia na próbach. "Amfiteatr to szczególne miejsce" [fot. Julian Gaborek]
Polonia na próbach. "Amfiteatr to szczególne miejsce" [fot. Julian Gaborek]
Łukasz Zagrobelny, próba do koncertu "Stulecie Polskiej Piosenki" 55.KFPP [fot. Paweł Stauffer]
Łukasz Zagrobelny, próba do koncertu "Stulecie Polskiej Piosenki" 55.KFPP [fot. Paweł Stauffer]
Amfiteatr w Opolu, 03.06.2018 r. [fot. Witold Wośtak]
Amfiteatr w Opolu, 03.06.2018 r. [fot. Witold Wośtak]
Andrzej Krzywy i Sławek Uniatowski, próba do koncertu "Stulecie Polskiej Piosenki" 55.KFPP
Andrzej Krzywy i Sławek Uniatowski, próba do koncertu "Stulecie Polskiej Piosenki" 55.KFPP
Polonia na 55. Krajowym Festiwalu Polskiej Piosenki. Uczestnicy II Polonijnego Festiwalu Piosenki Polskiej wzięli udział w próbach do koncertów w opolskim amfiteatrze.
- To miejsce ze szczególną energią - mówi z Magdalena Krakowska z Melbourne w Australii. - Chcieliśmy poczuć te atmosferę, zobaczyć amfiteatr. Chcielibyśmy, żeby nasz Festiwal Polonijny urósł do takiej rangi, żeby był znany na całym świecie. Szczerze mówiąc, było już parę koncertów w mniejszych miastach, poziom artystów jest tak wysoki, że myślę, że organizatorzy nie powstydziliby się pokazując ich na tej scenie.

W opolskim amfiteatrze wokaliści z całego świata mogli podziwiać gwiazdy, których utwory często wykonują.

- W tym miejscu czuć ducha polskiej piosenki - mówi Anna Mora z Wilna. - To świątynia polskiej piosenki. Tu się czuje specjalną atmosferę. Dreszcze są, to jest ekstycujące, gdy się tu przychodzi. Na festiwalu polonijnym występujemy na dziedzińcach zamkowych, to jest niesamowite. Cała organizacja jest super, na bardzo dobrym poziomie. Czujemy się doceniani jako artyści.

A kolejna odsłona II Polonijnego Festiwalu Piosenki Polskiej dziś w Korfantowie. W kościele pw. św. Trójcy odbędzie się koncert „Polskość sercem wyśpiewana”.

Wieńczący wydarzenie poniedziałkowy koncert laureatów, w teatrze Jana Kochanowskiego w Opolu, będziemy od godz. 17:00 transmitować na antenie Radia Opole 2 (DAB+). Na miejscu będziemy także tego dnia od godz. 17:00 z audycją „Dobre Granie”.

Radio Opole jest współorganizatorem II Polonijnego Festiwalu Piosenki Polskiej.
Magdalena Krakowska
Anna Mora

Wiadomości z regionu

2018-09-22, godz. 21:59 Wypadek w Korfantowie - 3 osoby zostały ranne. Lądował śmigłowiec LPR Wczoraj (22.09) po godzinie 14:00 na ul. Kościuszki zderzyły się dwa samochody osobowe. » więcej 2018-09-22, godz. 19:45 Violetta Porowska chce stworzyć w Opolu Muzeum Odry Muzeum Odry to pomysł kandydatki na prezydenta Opola Violetty Porowskiej. Jej zdaniem miejsce, które przypominałoby rolę rzeki w rozwoju miasta powinno powsta ... » więcej 2018-09-22, godz. 18:15 Kursy, lekcje i sprzęt zgodne z zapotrzebowaniem rynku pracy. LO nr 1 w Kluczborku rusza z projektem "Uczę się, więc j ... Nowoczesna pracownia komputerowa, dodatkowe zajęcia w szkole oraz na opolskich uczelniach wyższych, czy doskonalenie języka angielskiego w zakresie techniczny ... » więcej 2018-09-22, godz. 16:30 Skarby Gór Opawskich pokazane na zakończenie obchodów 50-lecia Orderu Uśmiechu Rodzinny festyn pod nazwą 'Skarby Gór Opawskich' zakończył dwudniowe obchody 50-lecia Orderu Uśmiechu. W piątek i sobotę (21-22.09) w Głuchołazach odbyły się ... » więcej 2018-09-22, godz. 16:05 "Opole w rytmie natury" - czyli edukacja jak segregować śmieci Jak i dlaczego powinniśmy segregować śmieci - to główny cel trwającego na Osiedlu Chabry pikniku 'Opole w rytmie natury'. Impreza, poprzez koncerty dla dorosł ... » więcej 2018-09-22, godz. 14:13 Kandydat na prezydenta Opola Marcin Gambiec i jego ludzie przedstawili pomysł na likwidację korków Buspasy, zamknięcie ścisłego centrum miasta dla samochodów, korekta rozkładu jazdy MZK, czy postawienie na ruch rowerowy i pieszy - to pomysły Komitetu Wyborc ... » więcej 2018-09-22, godz. 13:08 Samochód osobowy dachował na autostradzie. Dwie osoby poszkodowane Mamy utrudnienia na opolskim odcinku autostrady A4. Na nitce w kierunku Wrocławia w okolicach miejscowości Prądy - to 227 kilometr autostrady - samochód osobo ... » więcej 2018-09-22, godz. 12:52 Festiwal "Mamy Moc", czyli jak powinien wyglądać nowoczesny patriotyzm Ścianka wspinaczkowa, gry miejskie czy laser tag. Poprzez takie atrakcje harcerze zapraszają na Plac Wolności w Opolu, gdzie rozpoczął się festiwal wolontaria ... » więcej 2018-09-22, godz. 12:21 Koalicja Obywatelska liczy na utrzymanie władzy w sejmiku województwa - Wierzę w to, że utrzymamy naszą przewagę w samorządzie i będziemy nadal rządzić, chcemy też dla samorządu większych kompetencji - powiedział w porannej rozm ... » więcej 2018-09-22, godz. 12:10 Żegnają lato i witają jesień. Brzeg zaprasza na Jarmark Kresowo-Mariacki Regionalne przysmaki i produkty, a także cała masa występów artystycznych - tak w skrócie można opisać jarmark, który wczoraj(21.09) po południu rozpoczął się ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »