Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-06-10, 15:26 Autor: Ewelina Laxy

55. KFPP: Polonia na próbach. "Amfiteatr to szczególne miejsce"

Polonia na próbach. "Amfiteatr to szczególne miejsce" [fot. Julian Gaborek]
Polonia na próbach. "Amfiteatr to szczególne miejsce" [fot. Julian Gaborek]
Łukasz Zagrobelny, próba do koncertu "Stulecie Polskiej Piosenki" 55.KFPP [fot. Paweł Stauffer]
Łukasz Zagrobelny, próba do koncertu "Stulecie Polskiej Piosenki" 55.KFPP [fot. Paweł Stauffer]
Amfiteatr w Opolu, 03.06.2018 r. [fot. Witold Wośtak]
Amfiteatr w Opolu, 03.06.2018 r. [fot. Witold Wośtak]
Andrzej Krzywy i Sławek Uniatowski, próba do koncertu "Stulecie Polskiej Piosenki" 55.KFPP
Andrzej Krzywy i Sławek Uniatowski, próba do koncertu "Stulecie Polskiej Piosenki" 55.KFPP
Polonia na 55. Krajowym Festiwalu Polskiej Piosenki. Uczestnicy II Polonijnego Festiwalu Piosenki Polskiej wzięli udział w próbach do koncertów w opolskim amfiteatrze.
- To miejsce ze szczególną energią - mówi z Magdalena Krakowska z Melbourne w Australii. - Chcieliśmy poczuć te atmosferę, zobaczyć amfiteatr. Chcielibyśmy, żeby nasz Festiwal Polonijny urósł do takiej rangi, żeby był znany na całym świecie. Szczerze mówiąc, było już parę koncertów w mniejszych miastach, poziom artystów jest tak wysoki, że myślę, że organizatorzy nie powstydziliby się pokazując ich na tej scenie.

W opolskim amfiteatrze wokaliści z całego świata mogli podziwiać gwiazdy, których utwory często wykonują.

- W tym miejscu czuć ducha polskiej piosenki - mówi Anna Mora z Wilna. - To świątynia polskiej piosenki. Tu się czuje specjalną atmosferę. Dreszcze są, to jest ekstycujące, gdy się tu przychodzi. Na festiwalu polonijnym występujemy na dziedzińcach zamkowych, to jest niesamowite. Cała organizacja jest super, na bardzo dobrym poziomie. Czujemy się doceniani jako artyści.

A kolejna odsłona II Polonijnego Festiwalu Piosenki Polskiej dziś w Korfantowie. W kościele pw. św. Trójcy odbędzie się koncert „Polskość sercem wyśpiewana”.

Wieńczący wydarzenie poniedziałkowy koncert laureatów, w teatrze Jana Kochanowskiego w Opolu, będziemy od godz. 17:00 transmitować na antenie Radia Opole 2 (DAB+). Na miejscu będziemy także tego dnia od godz. 17:00 z audycją „Dobre Granie”.

Radio Opole jest współorganizatorem II Polonijnego Festiwalu Piosenki Polskiej.
Magdalena Krakowska
Anna Mora

Wiadomości z regionu

2018-12-15, godz. 20:15 30 lat działa już Towarzystwa Przyjaciół Głuchołaz Towarzystwo Przyjaciół Głuchołaz świętuje jubileusz 30-letnia istnienia. Członkowie stowarzyszenia i jego sympatycy spotkali się, by podsumować nie tylko rocz ... » więcej 2018-12-15, godz. 20:00 Najlepsi młodzi delegaci komitetów ONZ nagrodzeni w Opolu. Zakończyła się 9. edycja SilMUN-a Organizatorzy Śląskich Modelowych Obrad ONZ nagrodzili najlepszych mówców spośród komitetów i przyznali tytuł najlepszego delegata zgromadzenia ogólnego ONZ. ... » więcej 2018-12-15, godz. 18:12 "Opolanie są otwarci na kolędę polską i na kolędę niemiecką." Weihnachtsmarkt na opolskim rynku Coroczny Weihnachtsmarkt organizowany w Opolu jest okazją do zadbania o tożsamość kulturową i pogłębienie wiedzy na temat krajów niemieckojęzycznych. Świątecz ... » więcej 2018-12-15, godz. 17:15 Pożegnanie szefa sztabu 10. Brygady Logistycznej Podpułkownik Zbigniew Łukasiewicz zakończył pracę na stanowisku szefa sztabu 10. Brygady Logistycznej. Uroczyste pożegnanie wojskowego odbyło się podczas zbió ... » więcej 2018-12-15, godz. 16:00 Ks. Pierskała przyszedł z opłatkiem do pacjentów Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego - Rozumiemy, że święta to czas, kiedy Boża Dziecina urodziła się w stajence, więc umiemy być solidarni z biednymi i z potrzebującymi, a każdy jest w jakiejś p ... » więcej 2018-12-15, godz. 15:10 Akcja na Odrze w Opolu. Strażacy wyciągnęli z rzeki kobietę Kilkadziesiąt minut trwała akcja opolskich strażaków przy podejmowaniu z wody kobiety, która na wysokości mostu w ciągu ul. Spychalskiego w Opolu miała wejść ... » więcej 2018-12-15, godz. 14:04 Zderzenie dwóch osobówek w Popielowie Do zderzenia dwóch samochodów osobowych doszło na skrzyżowaniu ul. Dworcowej i Wolności w Popielowie w powiecie opolskim. Trzy osoby zostały poszkodowane. » więcej 2018-12-15, godz. 13:00 Orkiestry dęte w Strzeleczkach zagrają charytatywnie dla małego Kacpra Co najmniej 5 orkiestr wystąpi podczas Bożonarodzeniowego Festiwalu Orkiestr Dętych w Strzeleczkach. Jutrzejsza (16.12) impreza będzie tak naprawdę akcją char ... » więcej 2018-12-15, godz. 12:00 Ciecierzyn: Rodzina Aleksandry J. nie korzystała z pomocy społecznej, ale to pracownicy OPS powiadomili policję o możl ... - Pracownicy Ośrodka Pomocy Społecznej w Byczynie na polecenie kierownika powiadomili policję o możliwości popełnienia przestępstwa przez Aleksandrę J. z Ciec ... » więcej 2018-12-15, godz. 11:30 Tułowice będą miały prawdziwe centrum. Szykuje się przebudowa miasta Deptak, fontanna i miejsce odpoczynku - Tułowice będą miały swoje centrum. Burmistrz miasta Andrzej Wesołowski, rozpoczął pierwsze działania związane z przebu ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »