Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-06-10, 15:26 Autor: Ewelina Laxy

55. KFPP: Polonia na próbach. "Amfiteatr to szczególne miejsce"

Polonia na próbach. "Amfiteatr to szczególne miejsce" [fot. Julian Gaborek]
Polonia na próbach. "Amfiteatr to szczególne miejsce" [fot. Julian Gaborek]
Łukasz Zagrobelny, próba do koncertu "Stulecie Polskiej Piosenki" 55.KFPP [fot. Paweł Stauffer]
Łukasz Zagrobelny, próba do koncertu "Stulecie Polskiej Piosenki" 55.KFPP [fot. Paweł Stauffer]
Amfiteatr w Opolu, 03.06.2018 r. [fot. Witold Wośtak]
Amfiteatr w Opolu, 03.06.2018 r. [fot. Witold Wośtak]
Andrzej Krzywy i Sławek Uniatowski, próba do koncertu "Stulecie Polskiej Piosenki" 55.KFPP
Andrzej Krzywy i Sławek Uniatowski, próba do koncertu "Stulecie Polskiej Piosenki" 55.KFPP
Polonia na 55. Krajowym Festiwalu Polskiej Piosenki. Uczestnicy II Polonijnego Festiwalu Piosenki Polskiej wzięli udział w próbach do koncertów w opolskim amfiteatrze.
- To miejsce ze szczególną energią - mówi z Magdalena Krakowska z Melbourne w Australii. - Chcieliśmy poczuć te atmosferę, zobaczyć amfiteatr. Chcielibyśmy, żeby nasz Festiwal Polonijny urósł do takiej rangi, żeby był znany na całym świecie. Szczerze mówiąc, było już parę koncertów w mniejszych miastach, poziom artystów jest tak wysoki, że myślę, że organizatorzy nie powstydziliby się pokazując ich na tej scenie.

W opolskim amfiteatrze wokaliści z całego świata mogli podziwiać gwiazdy, których utwory często wykonują.

- W tym miejscu czuć ducha polskiej piosenki - mówi Anna Mora z Wilna. - To świątynia polskiej piosenki. Tu się czuje specjalną atmosferę. Dreszcze są, to jest ekstycujące, gdy się tu przychodzi. Na festiwalu polonijnym występujemy na dziedzińcach zamkowych, to jest niesamowite. Cała organizacja jest super, na bardzo dobrym poziomie. Czujemy się doceniani jako artyści.

A kolejna odsłona II Polonijnego Festiwalu Piosenki Polskiej dziś w Korfantowie. W kościele pw. św. Trójcy odbędzie się koncert „Polskość sercem wyśpiewana”.

Wieńczący wydarzenie poniedziałkowy koncert laureatów, w teatrze Jana Kochanowskiego w Opolu, będziemy od godz. 17:00 transmitować na antenie Radia Opole 2 (DAB+). Na miejscu będziemy także tego dnia od godz. 17:00 z audycją „Dobre Granie”.

Radio Opole jest współorganizatorem II Polonijnego Festiwalu Piosenki Polskiej.
Magdalena Krakowska
Anna Mora

Wiadomości z regionu

2020-09-24, godz. 21:30 Raport dnia: 1 ofiara śmiertelna i 19 nowych zakażeń na Opolszczyźnie. Powiat głubczycki i brzeski na liście stref… 75. zgon w związku z koronawirusem, 19 nowych zakażeń i 26 powrotów do zdrowia potwierdzono dzisiaj (24.09) na Opolszczyźnie. Ministerstwo Zdrowia poinformowało… » więcej 2020-09-24, godz. 20:45 Opole dopłaci do in vitro. Ruszył miejski program leczenia niepłodności tą metodą Rusza 'Miejski program leczenia niepłodności metodą in vitro' w Opolu. Placówką, która będzie prowadzić zabiegi jest opolska klinika Parens. Miasto podpisało… » więcej 2020-09-24, godz. 20:30 Sześć jednostek OSP z powiatu opolskiego otrzymało pakiety ochronne Kolejne pakiety z zestawami środków ochronny osobistej trafiły do strażaków ochotników. Tym razem otrzymały je jednostki OSP z gmin: Turawa, Murów, Łubniany… » więcej 2020-09-24, godz. 19:30 Bogdan Wyczałkowski chce przystąpić do partii Porozumienie Jarosława Gowina Bogdan Wyczałkowski, były burmistrz Paczkowa, a obecnie przewodniczący rady powiatu nyskiego zdecydował się przystąpić do partii Porozumienie Jarosława… » więcej 2020-09-24, godz. 19:27 Opole: w kolejnych dwóch szkołach potwierdzono pojedyncze przypadki koronawirusa Koronawirus w kolejnych szkołach w stolicy regionu. Zakażony jest jeden z pracowników Zespołu Państwowych Placówek Kształcenia Plastycznego. Decyzją sanepidu… » więcej 2020-09-24, godz. 18:30 Liceum z Opola przez co najmniej dwa dni ma wyłącznie zdalny tryb nauki. 3 uczniów z koronawirusem, a klasy mieszają… Pierwsza na Opolszczyźnie szkoła zdecydowała o przejściu do nauczania w trybie wyłącznie zdalnym. II Liceum Ogólnokształcące w Opolu będzie tak działać… » więcej 2020-09-24, godz. 18:15 Sukces kardiologów USK w Opolu. Tak złożonego zabiegu nie przeprowadzono dotąd w żadnym ośrodku kardiologicznym na… Bez znieczulenia i otwierania klatki piersiowej zespół kardiologów i anestezjologów Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu przeprowadził wyjątkowo… » więcej 2020-09-24, godz. 17:30 Policjant interweniuje nie tylko na służbie. Kędzierzyńsko-kozielski funkcjonariusz zatrzymał pijanego kierowcę w… Policjant w czasie wolnym zatrzymał pijanego kierowcę z Kędzierzyna-Koźla. » więcej 2020-09-24, godz. 16:08 Większość osób z Przedszkola nr 2 w Głubczycach przebadana - są wyniki Do 45 wzrosła liczba osób zakażonych w ognisku koronawirusa przy Przedszkolu nr 2 w Głubczycach - to najnowsze statystyki sanepidu (na dzień 24.09). Wśród… » więcej 2020-09-24, godz. 16:05 Powiat głubczycki w strefie czerwonej, a powiat brzeski w żółtej. Od soboty zostaną tam wprowadzone dodatkowe obo… Dwa powiaty z naszego regionu znalazły się na mapie obostrzeń epidemicznych w kraju zaktualizowanej przez resort zdrowia. Jest to powiat głubczycki, który… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***