Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-06-10, 15:26 Autor: Ewelina Laxy

55. KFPP: Polonia na próbach. "Amfiteatr to szczególne miejsce"

Polonia na próbach. "Amfiteatr to szczególne miejsce" [fot. Julian Gaborek]
Polonia na próbach. "Amfiteatr to szczególne miejsce" [fot. Julian Gaborek]
Łukasz Zagrobelny, próba do koncertu "Stulecie Polskiej Piosenki" 55.KFPP [fot. Paweł Stauffer]
Łukasz Zagrobelny, próba do koncertu "Stulecie Polskiej Piosenki" 55.KFPP [fot. Paweł Stauffer]
Amfiteatr w Opolu, 03.06.2018 r. [fot. Witold Wośtak]
Amfiteatr w Opolu, 03.06.2018 r. [fot. Witold Wośtak]
Andrzej Krzywy i Sławek Uniatowski, próba do koncertu "Stulecie Polskiej Piosenki" 55.KFPP
Andrzej Krzywy i Sławek Uniatowski, próba do koncertu "Stulecie Polskiej Piosenki" 55.KFPP
Polonia na 55. Krajowym Festiwalu Polskiej Piosenki. Uczestnicy II Polonijnego Festiwalu Piosenki Polskiej wzięli udział w próbach do koncertów w opolskim amfiteatrze.
- To miejsce ze szczególną energią - mówi z Magdalena Krakowska z Melbourne w Australii. - Chcieliśmy poczuć te atmosferę, zobaczyć amfiteatr. Chcielibyśmy, żeby nasz Festiwal Polonijny urósł do takiej rangi, żeby był znany na całym świecie. Szczerze mówiąc, było już parę koncertów w mniejszych miastach, poziom artystów jest tak wysoki, że myślę, że organizatorzy nie powstydziliby się pokazując ich na tej scenie.

W opolskim amfiteatrze wokaliści z całego świata mogli podziwiać gwiazdy, których utwory często wykonują.

- W tym miejscu czuć ducha polskiej piosenki - mówi Anna Mora z Wilna. - To świątynia polskiej piosenki. Tu się czuje specjalną atmosferę. Dreszcze są, to jest ekstycujące, gdy się tu przychodzi. Na festiwalu polonijnym występujemy na dziedzińcach zamkowych, to jest niesamowite. Cała organizacja jest super, na bardzo dobrym poziomie. Czujemy się doceniani jako artyści.

A kolejna odsłona II Polonijnego Festiwalu Piosenki Polskiej dziś w Korfantowie. W kościele pw. św. Trójcy odbędzie się koncert „Polskość sercem wyśpiewana”.

Wieńczący wydarzenie poniedziałkowy koncert laureatów, w teatrze Jana Kochanowskiego w Opolu, będziemy od godz. 17:00 transmitować na antenie Radia Opole 2 (DAB+). Na miejscu będziemy także tego dnia od godz. 17:00 z audycją „Dobre Granie”.

Radio Opole jest współorganizatorem II Polonijnego Festiwalu Piosenki Polskiej.
Magdalena Krakowska
Anna Mora

Wiadomości z regionu

2018-06-25, godz. 06:45 Pieszo, autokarami i samochodami - Głuchołazianie pielgrzymowali do Barda Ponad 550 osób uczestniczyło w mszy świętej kończącej jedną z najstarszych pielgrzymek pieszych w Polsce. Jej tradycje sięgają aż XV wieku. W tym roku piechot ... » więcej 2018-06-25, godz. 06:44 W opolskiej strefie kibica żal i złość. Polska przegrała w meczu z Kolumbią Opolanie zawiedzeni meczem Polska - Kolumbia podczas piłkarskich Mistrzostw Świata w Rosji. Biało-czerwoni przegrali w Kazaniu 0:3. » więcej 2018-06-24, godz. 21:00 Echa wizyty premiera Mateusza Morawieckiego w Opolu. Komentarze opolskich polityków Opolscy politycy podczas Niedzielnej Loży Radiowej komentowali wizytę premiera Mateusza Morawieckiego, który w piątek odwiedził Opole. » więcej 2018-06-24, godz. 19:24 Fantastyczne stwory i japońskie miasteczko - Nyskon dla miłośników gier, fantastyki i rozwoju pasji Fortem II w Nysie zawładnęły fantastyczne stwory, japońskie wróżby, a także grupy rekonstrukcji historycznej. Po raz drugi odbył się Nyskon, który przyciągnął ... » więcej 2018-06-24, godz. 19:22 "Wolne sądy i samorządy" - manifestacja w Opolu Chcą bronić demokracji i samorządności - w Opolu, przed urzędem wojewódzkim odbyła się 'Manifestacja Samorządowa'. Zorganizowało ją środowisko przeciwników po ... » więcej 2018-06-24, godz. 18:13 Wspólne gotowanie ponad granicami połączyło pokolenia. Efekt to gulasz - palce lizać Mieszkańcy Nowego Świętowa, w tym strażacy, nauczyciele i gospodynie wiejskie wraz z sąsiadami zza południowej granicy rywalizowali ze sobą w przyrządzaniu na ... » więcej 2018-06-24, godz. 18:13 Za kierownicą TIR-a na podwójnym gazie. Rumuńskiego kierowcę zatrzymała opolska ITD Około 0,68 promila alkoholu miał w wydychanym powietrzy rumuński kierowca zatrzymany przez mundurowych z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Opo ... » więcej 2018-06-24, godz. 17:15 Osoby tracące pamięć uzyskają wsparcie. Opole przystępuje do nowego programu W Opolu rusza program skierowany do osób z demencją i ich opiekunów. Realizacją zajmą się Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie, Miejski Ośrodek Pomocy Osobom Bezdo ... » więcej 2018-06-24, godz. 17:00 Kolonie dla dzieci z Wołynia na Opolszczyźnie. Potrzebne wsparcie Dzieci z polskich rodzin z Wołynia spędzą wakacje na Opolszczyźnie. W tym roku w regionie wypoczywać będzie 26 dzieci pomiędzy 10 a 14 rokiem życia z miejscow ... » więcej 2018-06-24, godz. 15:11 Brzeskie Centrum Kultury wypięknieje. Miliony na modernizację Na gruntowny remont Brzeskie Centrum Kultury, największa w Brzegu placówka kulturalna, czekała kilkadziesiąt lat. Podpisano umowę z wykonawcą na gruntowną mod ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »