Radio Opole » Kultura i rozrywka
2018-06-10, 22:44 Autor: Ewelina Laxy

55. KFPP: Największe przeboje stulecie. Rusza koncert "Piosenka Ci nie da zapomnieć" [FILM]

Halina Mlynkova, Koncert „Piosenka Ci nie da zapomnieć”, 55. KFPP [fot. Paweł Stauffer]
Halina Mlynkova, Koncert „Piosenka Ci nie da zapomnieć”, 55. KFPP [fot. Paweł Stauffer]
Najpiękniejsze piosenki stulecia na zakończenie trzeciego dnia 55. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki. Koncert "Piosenka Ci nie da zapomnieć" przeniesie widzów i słuchaczy w czasie. Artyści prezentują najpiękniejsze i najpopularniejsze piosenki ostatnich 100 lat.
Małgorzata Ostrowska zaśpiewa w duecie z Darią Zawiałow piosenkę "Biała flaga" zespołu Bajm, a także kompozycje zespołu Perfect. Na zakończenie wszyscy artyści wykonają piosenkę Marka Grechuty "Dni, których nie znamy".

- To jest przede wszystkim piosenka z super fajnym tekstem. W tym koncercie będzie wiele fajnych piosenek, to jest naprawdę wyjątkowy koncert. Będzie też dużo fajnych tekstów, bo jest parę lat do przeanalizowania. Z Darią na pewno będziemy trochę improwizować, bo tak to jest, wchodzą emocje, ważne jest porozumienie. Myślę, że między nami jest, więc chyba się uda - mówi Małgorzata Ostrowska.

Na scenie pojawią się też m.in. opolanki: Edyta Górniak, Ifi Ude, a także Sławek Uniatowski, Feel, Kombii, czy Ryszard Rynkowski. Artystów wspomagać będzie Opole Gospel Choir.

Radio Opole jest patronem medialnym festiwalu. Transmitujemy dla Państwa wszystkie koncerty.
Małgorzata Ostrowska
Sławek Uniatowski w Scenie i sławie (10.06)

Kultura i rozrywka

2019-12-09, godz. 16:00 Adam Śmietański prywatnie. Nowe fotografie posiada MŚO Muzeum Śląska Opolskiego wzbogaciło się o 600 fotografii Adam Śmietańskiego. To twórca, który uwiecznił powojenne życie Opola. Był przesiedleńcem z Brzeżan na… » więcej 2019-12-09, godz. 15:00 "Charytatywny, świąteczny kiermasz sztuki" rusza w Galerii WuBePe w Opolu Świąteczny kiermasz sztuki to inicjatywa studentów związanych z Akademickim Kołem Artystycznym Wydziału Sztuki Uniwersytetu Opolskiego. » więcej 2019-12-09, godz. 12:00 Wystawa w GSW "Nie do widzenia", czyli dłońmi także można widzieć świat Pokazać świat widziany dotykiem - Taki cel jaki przyświecał pracownikom Galerii Sztuki Współczesnej w Opolu, którzy zorganizowali warsztaty dla niewidomych. Efekt… » więcej 2019-12-09, godz. 09:42 Ewa Kassala spotka się z czytelnikami w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Opolu Ewa Kassala to autorka jedynej na świecie trylogii o królowych egipskich. W tym roku ukazały się dwie jej powieści 'Królowa Saby' i 'Maria Magdalena'. Będą one… » więcej 2019-12-08, godz. 12:51 Brzeski Festiwal Fotografii otworkowej dotarł do Opola Fotografowali pudełkami od zapałek, metalową puszką czy opakowaniem po perfumach. Prace uczestników Brzeskiego Festiwalu Fotografii Otworkowej przyjechały do Opola… » więcej 2019-12-07, godz. 22:44 Rudniki już po raz 28. stały się opolską stolicą jazzu. "Wykonawcy, którzy tu przyjeżdżają, to światowa liga" Muzycy jazzowi i fani tego gatunku, już po raz 28. wypełnili dziś (07.12) salę koncertową rudnickiego domu kultury. Podczas kolejnej edycji Spotkania Muzyków Jazzowych… » więcej 2019-12-07, godz. 18:24 Bogactwo form i feeria barw. Nowa wystawa w Galerii Pierwsze Piętro w Opolu Autorką żywiołowych grafik i obrazów jest Magdalena Hanysz-Stefańska. To absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych (obecnie ASP) w Gdańsku, zdobywczyni… » więcej 2019-12-07, godz. 17:58 Muzyczne Mikołajki z piosenką dziecięcą i warsztatami balonowymi w Muzeum Polskiej Piosenki Ponad setka dzieci wzięła udział w dzisiejszych (07.12) Muzycznych Mikołajkach organizowanych przez Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu. » więcej 2019-12-07, godz. 08:03 Dziś II Opawski Jarmark Bożonarodzeniowy w Jarnołtówku Spotkanie ze Świętym Mikołajem, przejażdżka saniami, kiermasz ze świątecznymi ozdobami oraz koncert kolęd i pastorałek - m.in. to składa się na II Opawski Jarmark… » więcej 2019-12-06, godz. 23:00 Czesko-słowacka wystawa w Muzeum Śląska Opolskiego otwarta W Muzeum Śląska Opolskiego goszczą dwie wystawy, które łączy osoba prof. Jindřicha Štreita. Wybitny czeski fotograf, dokumentalista zaprezentował opolanom m.in… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »