Radio Opole » Kultura i rozrywka
2018-06-10, 22:44 Autor: Ewelina Laxy

55. KFPP: Największe przeboje stulecie. Rusza koncert "Piosenka Ci nie da zapomnieć" [FILM]

Halina Mlynkova, Koncert „Piosenka Ci nie da zapomnieć”, 55. KFPP [fot. Paweł Stauffer]
Halina Mlynkova, Koncert „Piosenka Ci nie da zapomnieć”, 55. KFPP [fot. Paweł Stauffer]
Najpiękniejsze piosenki stulecia na zakończenie trzeciego dnia 55. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki. Koncert "Piosenka Ci nie da zapomnieć" przeniesie widzów i słuchaczy w czasie. Artyści prezentują najpiękniejsze i najpopularniejsze piosenki ostatnich 100 lat.
Małgorzata Ostrowska zaśpiewa w duecie z Darią Zawiałow piosenkę "Biała flaga" zespołu Bajm, a także kompozycje zespołu Perfect. Na zakończenie wszyscy artyści wykonają piosenkę Marka Grechuty "Dni, których nie znamy".

- To jest przede wszystkim piosenka z super fajnym tekstem. W tym koncercie będzie wiele fajnych piosenek, to jest naprawdę wyjątkowy koncert. Będzie też dużo fajnych tekstów, bo jest parę lat do przeanalizowania. Z Darią na pewno będziemy trochę improwizować, bo tak to jest, wchodzą emocje, ważne jest porozumienie. Myślę, że między nami jest, więc chyba się uda - mówi Małgorzata Ostrowska.

Na scenie pojawią się też m.in. opolanki: Edyta Górniak, Ifi Ude, a także Sławek Uniatowski, Feel, Kombii, czy Ryszard Rynkowski. Artystów wspomagać będzie Opole Gospel Choir.

Radio Opole jest patronem medialnym festiwalu. Transmitujemy dla Państwa wszystkie koncerty.
Małgorzata Ostrowska
Sławek Uniatowski w Scenie i sławie (10.06)

Kultura i rozrywka

2019-01-22, godz. 15:44 "Służące od wszystkiego". O nich posłuchacie w MBP w Opolu 'Służące do wszystkiego' - o tej książce opowie jutro (23.01) w Opolu Joanna Kuciel-Frydryszak. Autorka opisała życie kobiet z najniższego szczebla w hierarch ... » więcej 2019-01-21, godz. 20:41 Koncert na rzecz opolskiej katedry. Wystąpili Ania Deko i Dżem Ania Deko i zespół Dżem zagrali dla opolskiej Katedry. Koncert charytatywny na rzecz renowacji świątyni zorganizowano w auli Wydziału Teologicznego przy ul. D ... » więcej 2019-01-21, godz. 14:42 Wanda Kwietniewska gościem Małej Akademii Piosenki w Opolu Wanda Kwietniewska była bohaterką Małej Akademii Piosenki w Opolu. Artystka zaczynała w Poznaniu w zespole Vist, później występował między innymi z grupą Lomb ... » więcej 2019-01-21, godz. 10:51 "Biesiada z Mickiewiczem" już dziś w Prószkowie 'Biesiada z Mickiewiczem' odbędzie się dzisiaj (21.01) w Ośrodku Kultury i Sportu w Prószkowie. Widowisko przygotowali uczniowie z Publicznej Szkoły Podstawow ... » więcej 2019-01-21, godz. 07:00 Trwają prace nad przygotowaniem obchodów Roku Moniuszkowskiego na Opolszczyźnie. Na razie najbardziej aktywne Opole Koncerty, happeningi, spektakle, konkursy, wystawy, czy spotkania. Pomysłów jest wiele, jak uczcić obchodzony w Polsce w 2019 roku, Rok Moniuszkowski. » więcej 2019-01-20, godz. 19:17 Kolędy i pastorałki w wykonaniu dzieci z Opola rozbrzmiewały w kościele na Chabrach 11 zespołów i chórów ze szkół podstawowych wystąpiło podczas XIII edycji 'W kole kolędujmy'. Uczestnicy popołudniowego koncertu w kościele świętego Karola Bor ... » więcej 2019-01-20, godz. 12:38 Księżyc pod lupą na Uniwersytecie Opolskim Noc Księżycowa na Uniwersytecie Opolskim - z taką propozycją wyszedł Instytut Fizyki i Wirtualna Akademia Astronomii. W programie przewidziano wykłady tematyc ... » więcej 2019-01-19, godz. 20:04 Podziękowali za wsparcie i pokazali, że wiele potrafią. W Opolu odbył się koncert kolęd dzieci z trisomią Po raz kolejny pokazali, że wspólne działanie i codzienna systematyczna praca przynoszą efekty. W opolskim Teatrze Ekostudio, podopieczni stowarzyszenia na Rz ... » więcej 2019-01-19, godz. 15:00 Krapkowicka Orkiestra Dęta ma 20 lat. Dzisiaj jubileuszowy koncert Krapkowicka Orkiestra Dęta obchodzi dzisiaj swoje 20-lecie. Z tej okazji wydana została płyta oraz odbędzie się uroczysty koncert, w którym krapkowickim muzyk ... » więcej 2019-01-19, godz. 12:00 Wspólne śpiewanie Polaków i Czechów. Głubczyce rozpoczynają program ze Stonawą Kolejna polsko-czeska kulturalna inicjatywa na pograniczu. Tym razem będzie ona dotyczyła śpiewania. Ruszył projekt 'Śląskie portamento - śpiew, współbrzmieni ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »