Radio Opole » Kronika sportowa Radia Opole
2024-08-17, 20:44 Autor: Redakcja Sportowa PR / ma

GP - Kubera 4. w Cardiff, zwycięstwo Bewleya

Żużel [fot. Mariusz Chałupnik]
Dominik Kubera zajął 4. miejsce w Grand Prix Wielkiej Brytanii, siódmej rundzie indywidualnych mistrzostw świata w jeździe na żużlu.
Zwyciężył reprezentant gospodarzy Daniel Bewley przed swoim rodakiem Robertem Lambertem i Szwedem Fredrikiem Lindgrenem. Pozostali Polacy zakończyli zmagania na fazie zasadniczej. Dziewiąty był Maciej Janowski, dopiero dziesiąty - Bartosz Zmarzlik, a na ostatniej, 16. pozycji uplasował się Szymon Woźniak. Zmarzlik (111 pkt) pozostaje liderem klasyfikacji generalnej. Czterokrotny mistrz świata ma 21 punktów przewagi nad Lambertem oraz 23 nad Lindgrenem. Do końca sezonu pozostały cztery rundy - najbliższa już 31 sierpnia na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu.

Kronika sportowa Radia Opole

2024-09-27, godz. 22:29 Ekstraklasa - Lechia zremisowała z Widzewem Lechia Gdańsk zremisowała z Widzewem Łódź 1:1 (1:0) w meczu 10. kolejki piłkarskiej Ekstraklasy. W 44 minucie prowadzenie gospodarzom dał Rifet Kapić… » więcej 2024-09-27, godz. 21:44 Plusliga - Skra wygrała z Treflem Siatkarze Skry Bełchatów wygrali z Treflem Gdańsk 3:2 (25:27, 25:22, 18:25, 25:21, 15:13) w meczu 3. kolejki Plusligi. » więcej 2024-09-27, godz. 21:43 Polki pokonały Czeszki Piłkarki ręczne reprezentacji Polski pokonały Czeski 28:25 (13:15) w spotkaniu turnieju towarzyskiego rozgrywanego w czeskim Chebie. » więcej 2024-09-27, godz. 21:31 ATP Tokio - Hurkacz odpadł w 2. rundzie singla Hubert Hurkacz odpadł w drugiej rundzie rywalizacji singlistów podczas tenisowego turnieju ATP w Tokio. » więcej 2024-09-27, godz. 21:09 ATP Tokio - Mecz Zielińskiego przerwany Mecz drugiej rundy debla podczas tenisowego turnieju ATP w Tokio z udziałem Jana Zielińskiego został przerwany z powodu opadów deszczu. » więcej 2024-09-27, godz. 20:57 WTA Pekin - M. Fręch w III rundzie Magdalena Fręch awansowała do 1/16 finału tenisowego turnieju WTA w Pekinie. » więcej 2024-09-27, godz. 20:45 Ekstraliga - Unia pokonała Cracovia Hokeiści Unii Oświęcim pokonali Comarch Cracovię 3:0 (2:0, 1:0, 0:0) w spotkaniu 6 kolejki Ekstraligi. » więcej 2024-09-27, godz. 20:43 Plusliga - Skra wygrała z Treflem Siatkarze Skry Bełchatów wygrali z Treflem Gdańsk 3:2 (25:27, 25:22, 18:25, 25:21, 15:13) w meczu 3. kolejki Plusligi. » więcej 2024-09-27, godz. 20:08 Ekstraliga - Tai Woffinden odejdzie ze Sparty Brytyjski żużlowiec Tai Woffinden ogłosił odejście z Ekstraligowej Sparty Wrocław. » więcej 2024-09-26, godz. 23:40 Ekstraklasa kobiet - Porażka Radomki z Developresem na inaugurację sezonu Rozpoczął się nowy sezon Ligi Siatkówki Kobiet. Na inaugurację pierwszej serii gier MOYA Radomka Radom przegrała z Developresem Rzeszów 2:3 (16:25, 26:24… » więcej