Radio Opole » Dobry wieczór, tu Opole » Posłuchaj rozmów z naszymi gośćmi » Jak rozpoznawać autyzm i wspierać osoby w spektrum?…
2024-04-02, 08:46 Autor: Beata Granatowska

Jak rozpoznawać autyzm i wspierać osoby w spektrum? Posłuchaj rozmowy z autorką książki "Autyzm. Poradnik dla rodziców i opiekunów"

2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Autyzmu [fot. https://pixabay.com/pl]
2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Autyzmu [fot. https://pixabay.com/pl]
Święta to zwykle czas rodzinnych spotkań, a wcześniej sporego rozgardiaszu. Jak w takich warunkach radzą sobie osoby z autyzmem, które potrzebują spokoju i rutyny?

Zapytaliśmy o to Joannę Stalkę-Jarską, autorkę poradnika dla rodziców i opiekunów, który pojawił się niedawno w księgarniach.

Dodajmy, że 2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Autyzmu.
Z Joanną Stalką-Jarską rozmawia Beata Granatowska (29.03.2024)

Zobacz także

2024-04-04, godz. 08:47 O zielonych klinach, miejskich ogródkach i fontannach , czyli co zrobić, by w mieście było więcej przyrody "Zie­lo­no mam w gło­wie i fioł­ki w niej kwit­ną" - pisał poeta Kazimierz Wierzyński. Wiosna wyjątkowo sprzyja rozmowie o potrzebie bliskości z przyrodą… » więcej 2024-04-04, godz. 10:41 Do grona autorów powieści kryminalnych dołączyła ostatnio Agnieszka Jeż Agnieszka Jeż stworzyła postać Soni Kranz, policjantki a zarazem kobiety po przejściach. Z pisarką rozmawialiśmy o jej najnowszej książce pt. "Pastwa"… » więcej 2024-04-03, godz. 10:40 "Trzeba korzystać z konsultacji społecznych w momencie tworzenia planów zagospodarowania przestrzennego" - Roman Ja… Niemal w każdym mieście są obszary, które odstręczają swoim "odhumanizowanym" wyglądem, takie "mordory" w rodzaju centrów biznesowych, stref przemysłowych… » więcej 2024-03-29, godz. 11:12 O jajku jako ważnym symbolu naszej kultury rozmawiamy z etnografką z Muzeum Śląska Opolskiego Zanim wyląduje na stole wielkanocnym pod różnymi postaciami, porozmawiajmy o jajku jako ważnym symbolu naszej kultury. Jajko kojarzy się z życiem, ale pojawia… » więcej 2024-03-28, godz. 08:52 "Mnie się film podobał" - Dariusz Romanowski o "Białej odwadze" "Biała odwaga" Marcina Koszałki to pierwszy film fabularny, który porusza problem kolaboracji górali z hitlerowcami. O tym, czy zadowolił historyków, czy… » więcej 2024-03-27, godz. 14:03 Gratka dla miłośników Bohdana Butenki! Kultowy bohater Gapiszon powraca w nowych historiach Na bajkach z jego ilustracjami wychowało się kilka pokoleń Polaków i, choć od kilku lat nie żyje, właśnie wyszła książka Bohdana Butenki z nowymi przygodami… » więcej 2024-03-26, godz. 08:13 "Na całe województwo mam około 500 tys. złotych" - nowa konserwator zabytków o budżecie na zabytki Jednym z uciążliwych efektów kolejnych kampanii wyborczych są wszechobecne plakaty i banery, które wiszą miesiącami szpecąc otoczenie. Ofiarami padają… » więcej 2024-03-25, godz. 08:49 "Nie zdajemy sobie sprawy, ile smacznych i zdrowych rzeczy pojawia o tej porze roku w przyrodzie" Audycję zaczęliśmy od rozmowy od potrawy, bez której trudno sobie wyobrazić wielkanocny stół, czyli o jajkach. Potem przeszliśmy do tego, że nie zdajemy… » więcej 2024-03-22, godz. 11:15 Jak pogodzić mobilność społeczną z rezygnacją z paliw kopalnych? Czym będziemy się poruszać za kilkadziesiąt lat? Czy kosmicznymi pojazdami jak z filmów s-f, a może, ze względu na ochronę środowiska, wrócimy do staroświeckich… » więcej
23456
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »