Radio Opole » Dobry wieczór, tu Opole » Posłuchaj rozmów z naszymi gośćmi » Jak rozpoznawać autyzm i wspierać osoby w spektrum?…
2024-04-02, 08:46 Autor: Beata Granatowska

Jak rozpoznawać autyzm i wspierać osoby w spektrum? Posłuchaj rozmowy z autorką książki "Autyzm. Poradnik dla rodziców i opiekunów"

2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Autyzmu [fot. https://pixabay.com/pl]
2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Autyzmu [fot. https://pixabay.com/pl]
Święta to zwykle czas rodzinnych spotkań, a wcześniej sporego rozgardiaszu. Jak w takich warunkach radzą sobie osoby z autyzmem, które potrzebują spokoju i rutyny?

Zapytaliśmy o to Joannę Stalkę-Jarską, autorkę poradnika dla rodziców i opiekunów, który pojawił się niedawno w księgarniach.

Dodajmy, że 2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Autyzmu.
Z Joanną Stalką-Jarską rozmawia Beata Granatowska (29.03.2024)

Zobacz także

2024-06-24, godz. 12:30 "Wtedy się wodę szanuje, kiedy jej studni brakuje - to powiedzenie staje się coraz bardziej aktualne" - Tomasz Fron… "Wszyscy jesteśmy z wody" - można tak stwierdzić, bo - obok powietrza - to niezbędna substancja do życia. Bez pokarmu wytrzymamy o wiele dłużej niż bez… » więcej 2024-06-21, godz. 10:42 Gdzie statki pływają po trawie, dlaczego jezioro wybucha i gdzie szukać Władcy Pierścieni? Odpowiedzi na zadane w tytule pytania są w książce "Mazury, Warmia i okolice" Jana Wilkanowskiego, kolejnej pozycji Wydawnictwa Literackiego z cyklu opowieści… » więcej 2024-06-20, godz. 16:15 Jak pomoc dziecku w cyberpułapce? Posłuchaj rozmowy ze współautorką poradnika Życie bez "komórek" i internetu? Nie tylko młodym wydaje się nie do pomyślenia! Posiadaczami smartfonów są już dwulatki, które posługują się nimi sprawniej… » więcej 2024-06-19, godz. 11:13 Pamiątki z wakacji - jak ustrzec się tandety albo... klątwy? W czasie urlopowych wyjazdów nie możemy oprzeć się zakupom tzw. lokalnych pamiątek, które, okazuje się, pochodzą z Chin. Na co zwrócić uwagę przy zakupie… » więcej 2024-06-18, godz. 10:52 "My tę wojnę zmuszeni jesteśmy wygrać" - były komandos ukraińskich Sił Specjalnych, obecnie wolontariusz wspierający… Był komandosem Sił Specjalnych Ukrainy, teraz - niezmordowanie wspiera swoich walczących rodaków jako wolontariusz. Roman Żuk opowiedział, jakie działania… » więcej 2024-06-14, godz. 09:53 "Scenariusz to podstawa filmu, choć praca scenarzysty jest bardzo niewdzięczna" - Dariusz Romanowski Chcemy być dumni z polskiej kinematografii i często mamy do tego powody! Nie mogą jednak umknąć naszej uwadze słabości, zwłaszcza jeśli pojawiają się… » więcej 2024-06-12, godz. 12:03 Na piknik literacki w Nysie zaprasza Anita Klakla Opolscy bibliofile mają w ostatnim czasie "używanie". Ledwie skończył się Festiwal Książki w stolicy regionu, a tu za pasem piknik literacki w Nysie. Piknik… » więcej 2024-06-11, godz. 07:53 "Żadna granica, mury, zasieki nie są w stanie ich powstrzymać" - dr Grzegorz Balawajder o migrantach Frekwencja niezła, ale wiedza dotycząca samej instytucji dość żenująca. Pytani o działania europarlamentu Polacy, potrafili wymienić: roaming, nakrętki… » więcej 2024-06-11, godz. 11:32 "Moda nudy nie znosi" - posłuchaj rozmowy z ekspertką modową Danutą Studencką-Derkacz Nasze pra-pra-babcie katowały się gorsetami, tiurniurami i wielkimi kapeluszami, współczesne kobiety wybrały wygodę często kosztem estetyki. O tym, czego… » więcej 2024-06-07, godz. 10:51 "Trzeba wiedzieć do jakiego czytelnika uderzyć z jaką książką" - Agata Suchocka Książki to znów atrakcyjny towar! Tak wynika z pierwszych obserwacji przebiegu 8. Festiwalu Książki w Opolu, gdzie stoiska oblegane są przez czytelników… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »