Radio Opole » Dobry wieczór, tu Opole » Trendy i owędy (audycja emitowana w latach 2020… » Tomasz Bazan i Tomasz Turba o tym, dlaczego świat…
2020-11-26, 17:07 Autor: Beata Granatowska, Ireneusz Prochera

Tomasz Bazan i Tomasz Turba o tym, dlaczego świat mediów zmienia się błyskawicznie

Tomasz Bazan i Tomasz Turba [fot. Paweł Stauffer]
Tomasz Bazan i Tomasz Turba [fot. Paweł Stauffer]
Świat mediów zmienia się błyskawicznie - nowe kanały komunikacji, nowe technologie, ewolucja mediów społecznościowych i zalew kolejnymi środkami przekazu. Co z tego wynika? Jakie są tego konsekwencje? O tym będą rozmawiać uczestnicy debaty o nowych mediach pod hasłem "Nowe media, czy nowe technologie?", organizowanej pod patronatem Radia Opole przez Nokta Festival oraz Wyższą Szkołę Bankową we Wrocławiu Wydział Ekonomiczny w Opolu.
Wśród prelegentów będzie Tomasz Bazan, koordynator muzyczny Radia Opole oraz ekspert w dziedzinie nowych mediów. Do rozmowy zaprosiliśmy także kierownika działu technicznego Radia Opole Tomasza Turbę. Naszych rozmówców zapytaliśmy o ich przemyślenia na temat rewolucji technologiczno-medialnej, która dzieje się na naszych oczach.

Zobacz także

2021-05-24, godz. 13:35 Prof. Anna Pobóg-Lenartowicz o tym, co tak nas fascynuje w historiach zakonów zbrojnych w rodzaju templariuszy Historie dotyczące zakonów zbrojnych w rodzaju templariuszy, nadal budzą zainteresowanie. Co jakiś czas pojawiają się też informacje o ich obecności na… » więcej 2021-05-21, godz. 14:37 Dr Tomasz Teluk o XI Kongresie Polska Wielki Projekt Zbliża się XI Kongres Polska Wielki Projekt, nad którym patronat objęło Radio Opole. Kongres to miejsce, w którym dyskutuje się o najważniejszych wyzwaniach… » więcej 2021-05-21, godz. 14:33 Andrzej Szarometa o najnowszych technologiach na kolei Kolej na... kolej? Dzisiejsza kolej to nie tylko najnowsze technologie, ale też sentymentalna podróż w przeszłość. Opowiedział o tym miłośnik dróg żelaznych… » więcej 2021-05-20, godz. 12:01 Prof. Kamil Minkner i Dominika Springer o programie „Wprowadzenie edukacji globalnej do systemu kształcenia studentów… Global Education Network Europe przyznał główną nagrodę w konkursie dotyczącym inicjatyw podejmujących problematykę edukacji globalnej dla projektu „Wprowadzenie… » więcej 2021-05-19, godz. 13:43 Waldemar Gielzok o tym, czy zawód tłumacza przegrywa rywalizację z algorytmami wspartymi sztuczną inteligencją Coraz częściej wystarczy skorzystać z opcji dostępnych za darmo w internecie, byśmy nie musieli korzystać z usług "żywego" tłumacza. Czy to oznacza, że… » więcej 2021-05-18, godz. 13:22 Dr inż. Ireneusz Hetmańczyk o tym, po co nam kolejny wyścig kosmiczny i kto go wygra? Dr inż. Ireneusz Hetmańczyk z Wydziału Mechanicznego Politechniki Opolskiej pomoże nam znaleźć odpowiedź na pytanie: po co nam kolejny wyścig kosmiczny… » więcej 2021-05-17, godz. 15:16 Anna Cyklińska o tym, dlaczego widzenie świata czarno-białe wcale nie upraszcza nam życia W dzisiejszym programie Anna Cyklińska wyjaśniła dlaczego widzenie świata czarno-białe wcale nie upraszcza nam życia. » więcej 2021-05-17, godz. 15:12 Anna Król o refleksjach dotyczących losu pierwszych polskich taterniczek W programie opowieści na kanwie dwóch interesujących książek. Anna Król podzieliła się swoimi refleksjami dotyczącymi losu pierwszych polskich tatern… » więcej 2021-05-14, godz. 14:43 Tomasz Fronckiewicz o zapylaczach i szparagach Nasz stały gość Tomasz Fronckiewicz opowiedział o zapylaczach i szparagach. » więcej 2021-05-14, godz. 13:52 Natalia Kryjom-Barylak o filmie "Marian na wojnie" i nadchodzącej Nocy muzeów Natalia Kryjom-Barylak zaprosiła na film "Marian na wojnie". » więcej
1213141516
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »