Radio Opole » Dobry wieczór, tu Opole » Trendy i owędy (audycja emitowana w latach 2020… » Tomasz Bazan i Tomasz Turba o tym, dlaczego świat…
2020-11-26, 17:07 Autor: Beata Granatowska, Ireneusz Prochera

Tomasz Bazan i Tomasz Turba o tym, dlaczego świat mediów zmienia się błyskawicznie

Tomasz Bazan i Tomasz Turba [fot. Paweł Stauffer]
Tomasz Bazan i Tomasz Turba [fot. Paweł Stauffer]
Świat mediów zmienia się błyskawicznie - nowe kanały komunikacji, nowe technologie, ewolucja mediów społecznościowych i zalew kolejnymi środkami przekazu. Co z tego wynika? Jakie są tego konsekwencje? O tym będą rozmawiać uczestnicy debaty o nowych mediach pod hasłem "Nowe media, czy nowe technologie?", organizowanej pod patronatem Radia Opole przez Nokta Festival oraz Wyższą Szkołę Bankową we Wrocławiu Wydział Ekonomiczny w Opolu.
Wśród prelegentów będzie Tomasz Bazan, koordynator muzyczny Radia Opole oraz ekspert w dziedzinie nowych mediów. Do rozmowy zaprosiliśmy także kierownika działu technicznego Radia Opole Tomasza Turbę. Naszych rozmówców zapytaliśmy o ich przemyślenia na temat rewolucji technologiczno-medialnej, która dzieje się na naszych oczach.

Zobacz także

2021-07-06, godz. 14:04 Jacek Boczar o tym, co można robić w wakacje w lesie i czy jest to bezpieczne O tym co można robić w wakacje w lesie i czy jest to bezpieczne opowiedział w dzisiejszym programie Jacek Boczar z Nadleśnictwa Opole. » więcej 2021-07-05, godz. 11:03 Tomasz Turba o tym, jak można się zabezpieczyć przed włamaniami na skrzynki mailowe W ostatnich dniach głośno było o hakerskich włamaniach na skrzynki pocztowe urzędników i polityków. Sprawdzimy jak można się zabezpieczyć przed tego… » więcej 2021-07-02, godz. 14:40 Katarzyna Kownacka z OCRG o wsparciu firm stawiających na innowacje Słowo "innowacje" odmieniane jest dziś na tysiąc sposobów. Nic dziwnego, bo tylko firmy które nadążają, a nawet wyprzedzają rozwój technologiczny, mają… » więcej 2021-07-01, godz. 15:27 Mariusz Sobkowiak o pierwszym numerze „Imaginarium Opolskiego” Niedawno ukazał się pierwszy numer „Imaginarium Opolskiego” , a już rozpoczęło się zbieranie tekstów do kolejnego. O tej ciekawej inicjatywie opowiedział… » więcej 2021-06-30, godz. 13:39 Mirela Urlich o chęci działania na rzecz wspólnego dobra w czasie pandemii Czy pandemia osłabiła naszą chęć działania na rzecz wspólnego dobra? O tym opowiadała Mirela Urlich z Centrum Dialogu Obywatelskiego w Opolu. » więcej 2021-06-29, godz. 13:50 Tomasz Ciecierski o tym, jaki stosunek do broni mają Polacy Dla jednych to narzędzie zabijania, dla innych gwarancja niezależności. Jaki stosunek do broni mają Polacy i czym się różnią w tym zakresie od innych nacji?… » więcej 2021-06-25, godz. 16:53 O wątkach mniejszości w popularnych serialach rozmawiamy ze znawcą mediów prof. Kamilem Minknerem W popularnych serialach ostatnich lat pojawia się wątek mniejszości: etnicznych, religijnych, kulturowych. Kwintesencją tego trendu jest "Midnight sun", gdzie… » więcej 2021-06-24, godz. 13:36 Bernadetta Warchał o tym, co opolskie muzea przygotowały na Noc Kultury Noc Kultury ma wielu wielbicieli, a po dłuższej przerwie pewnie będzie ich więcej. W tym roku opolskie muzea przygotowały się więc szczególnie starannie… » więcej 2021-06-23, godz. 14:55 Joanna Raźniewska o tym, co, nieuchronnie, zmieni się w pracy nauczyciela po pandemii Dwie trzecie pytanych nauczycieli uważa, że w czasie pandemii obniżył się prestiż ich zawodu - wynika z raportu Fundacji Orange. Skąd takie poczucie i co… » więcej 2021-06-22, godz. 10:51 Dr hab. inż. Edyta Rosłon-Szeryńska o tym czy Polacy chorują na dendrofobię? Czy Polacy chorują na dendrofobię? Takie pytanie padło na portalu gdansk.naszemiasto.pl. Mam podobne obawy, patrząc z jaką łatwością pozbawiamy się drzew… » więcej
910111213
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »