Radio Opole » Niedzielna Loża Radiowa » Aktualności » Zobacz i posłuchaj Niedzielnej Loży Radiowej z…
2020-10-25, 13:12 Autor: Ireneusz Prochera

Zobacz i posłuchaj Niedzielnej Loży Radiowej z 25 października 2020!

Zobacz i posłuchaj Niedzielnej Loży Radiowej z 25 października 2020!
Przygotowaniom do walki z pandemią koronawirusa, w tym do ewentualnego zamknięcia gospodarki poświęcona był Niedzielna Loża Radiowa, w zmienionej przez epidemię formule. Część uczestników obecna była w studiu radiowym, część natomiast łączyła się telefonicznie. Program prowadził Ireneusz Prochera.
-Chciałem przypomnieć, że współpracujemy od momentu, gdy pojawiły się problemy związane z pandemia koronawirusa. Chęć współpracy musi być z obu stron. Do dzisiaj, do ostatniej ustawy byliśmy lekceważeni, nie przyjmowano żadnych naszych uwag - mówił poseł Platformy Obywatelskiej Rajmund Miller, będący także członkiem sejmowej komisji zdrowia, która pracowała nad tzw. ustawą cowidową.

- Tu nie chodzi o to, żeby kogokolwiek oskarżać. Myślę, że nie tędy droga. Myślę, że apel pana premiera o to, żeby wspólnie w tej kwestii działać i współpracować jest niezwykle cenny i niezwykle ważny. Cieszę się, że przynajmniej część opozycji na ten apel odpowiedziała. - mówił Sławomir Batko z Solidarnej Polski.

- Wszyscy doskonale zdajemy sobie sprawę, że potrzeba działania ponad podziałami w dobie pandemii miała być naprawdę podstawą radzenia sobie w tej trudnej sytuacji. Wszyscy wiemy, że covid to nie jest choroba polityczna. PSL aktywnie uczestniczy w tych działaniach. - komentowała Agnieszka Zagola z Polskiego Stronnictwa Ludowego, sugerując równocześnie rządowi, że doprowadził w warunkach epidemii do masowych protestów w związku z wyrokiem TK w sprawie legalności aborcji eugenicznej.

- Oceniam, że te przygotowania do drugiej fali zachorowań powinny być poczynione dużo wcześniej. Odpowiedzialne państwo to państwo, które potrafi przewidywać i zakładać. Wydaje mi się, że premier, gdy mówił w wakacje, że wirusa już nie ma chyba naprawdę w to wierzył. Takie ustawy (covidowe) mogły być już przygotowane "na spokojnie" latem. - uważa Szymon Godyla z Nowoczesnej.

- Przygotowania mają charakter skoordynowany, oczywiście. Jak popatrzymy na to co dzieje się w Europie i USA, to jesteśmy trochę do tyłu z przygotowaniami. Pamiętajmy jednak, że mamy do czynienia, jak można powiedzieć, niewidzialnym wrogiem. Jest to pewien rodzaj stanu wojennego, kiedy pewne zawieszenie sporów politycznych powinno zostać dokonane, by skupić się na kwestiach merytorycznych.- podkreślał Marek Kawa z PIS.

- Zawsze trzeba budować na prawdzie. Nie da się budować czegoś co jest pudrowaniem rzeczywistości. Nie chcę nikogo obarczać winą. Oceni to historia i przyszłe rządy, jak dzisiejszy rząd walczył z pandemią. Natomiast nie mam wątpliwości, że tego "niewidzialnego wroga" zlekceważono.- uważa Piotr Woźniak z Lewicy.

-Fakty mówią same za siebie i na tle tych faktów i innych krajów widzimy Polskę, która sobie świetnie radzi, jeżeli chodzi o pandemię. Jedna rzecz, która zastanawia: postawa totalnej opozycji ciągle jest bardzo mocna w parlamencie. Widzimy już część opozycji, która widząc zagrożenia mówi "dość!" i zacznijmy współpracować - mówił Aleksander Bugla z PiS.

- Nie widzę woli współpracy. Krytykuje się to, co wydarzyło się przy pracach nad ustawą cowidową. Czy potrzebujemy szybkich ustaw? Tak, potrzebujemy szybkich ustaw, ale przede wszystkim potrzebujemy dobrych ustaw! Dlaczego wyrzuca się praktycznie wszystkie poprawki zgłoszone przez kluby opozycyjne? - pytał Ryszard Galla z Mniejszości Niemieckiej.

Zobacz także

2020-12-22, godz. 09:51 Świąteczna Loża Radiowa - Ks. dr Arnold Drechsler przypomina historię Caritasu W Świątecznej Loży Radiowej przypomnimy historię Caritasu… Jak to się zaczęło? Na czym polegały pierwsze działania pomocowe i jak tworzyły się struktury… » więcej 2020-12-20, godz. 13:17 "Niedzielna Loża Radiowa" (20.12.2020) - zobacz i posłuchaj Tylko 17% Polaków zamierza zaszczepić się na COVID-19 tak szybko, jak to będzie możliwe, co czwarty ankietowany chce to zrobić po jakimś czasie. 38% Polaków… » więcej 2020-12-13, godz. 13:44 Goście "Niedzielnej Loży Radiowej" o szczycie unijnym w Brukseli (13.12.2020) W ramach budżetu i funduszu odbudowy do 2027 Polska może liczyć na 770 mld złotych. Częścią porozumienia jest też rozporządzenie praworządnościowe… » więcej 2020-12-06, godz. 17:33 Zobacz i posłuchaj "Niedzielnej Loży Radiowej" z 6 grudnia 2020 W najbliższych dniach ogłosimy nowy termin zgłaszania kandydatur na RPO, tym razem my też złożymy taką propozycję - zapowiedział wicemarszałek Sejmu… » więcej 2020-11-29, godz. 14:14 Zobacz i posłuchaj "Niedzielnej Loży Radiowej" z 29 listopada 2020 O uchwałach Sejmu i Senatu, w sprawie negocjacji rządu z Komisją Europejską w sprawie kolejnego budżetu i środków na plan gospodarczej odbudowy po pandemii… » więcej 2020-11-22, godz. 15:55 Zobacz i posłuchaj "Niedzielnej Loży Radiowej" z dnia 22 listopada 2020 roku! [FILM] Jak ocenić decyzję i co dalej - w "Niedzielnej Loży Radiowej" z naszymi gośćmi rozmawialiśmy o polskim wecie ws. budżetu unijnego i jego konsekwencjach. » więcej 2020-11-15, godz. 13:18 "Niedzielna Loża Radiowa" (15.11.2020) - zobacz i posłuchaj! Tematem Niedzielnej Loży Radiowej był Marsz Niepodległości i jego konsekwencje polityczne i społeczne. Zaproszenie na debatę przyjęli: Ryszard Wilczyński… » więcej 2020-11-11, godz. 12:00 "Świąteczna Loża Radiowa" z 11 listopada 2020! „Niepodległość nie jest dana Polakom raz na zawsze” zwykł mawiać Józef Piłsudski. W świątecznej odsłonie Loży Radiowej zastanowimy się więc czym… » więcej 2020-11-08, godz. 12:42 "Niedzielna Loża Radiowa" (08.11.2020) - zobacz i posłuchaj! Czy wybór Joe Bidena na prezydenta Stanów Zjednoczonych jest dobry dla Polski? Czy coś w związku z tym zmieni się w naszych relacjach? Na to pytanie odpowiadali… » więcej 2020-11-01, godz. 12:00 Posłuchaj "Świątecznej Loży Radiowej" z 1 listopada 2020 Skoro nie można udać się na cmentarz, odwiedzimy je za pomocą... opowieści! W Świątecznej Loży Radiowej naszym gościem był Tadeusz Rogoża, honorowy… » więcej
34567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »