Radio Opole » Niedzielna Loża Radiowa » Aktualności » Zobacz i posłuchaj Niedzielnej Loży Radiowej z…
2020-10-25, 13:12 Autor: Ireneusz Prochera

Zobacz i posłuchaj Niedzielnej Loży Radiowej z 25 października 2020!

Zobacz i posłuchaj Niedzielnej Loży Radiowej z 25 października 2020!
Przygotowaniom do walki z pandemią koronawirusa, w tym do ewentualnego zamknięcia gospodarki poświęcona był Niedzielna Loża Radiowa, w zmienionej przez epidemię formule. Część uczestników obecna była w studiu radiowym, część natomiast łączyła się telefonicznie. Program prowadził Ireneusz Prochera.
-Chciałem przypomnieć, że współpracujemy od momentu, gdy pojawiły się problemy związane z pandemia koronawirusa. Chęć współpracy musi być z obu stron. Do dzisiaj, do ostatniej ustawy byliśmy lekceważeni, nie przyjmowano żadnych naszych uwag - mówił poseł Platformy Obywatelskiej Rajmund Miller, będący także członkiem sejmowej komisji zdrowia, która pracowała nad tzw. ustawą cowidową.

- Tu nie chodzi o to, żeby kogokolwiek oskarżać. Myślę, że nie tędy droga. Myślę, że apel pana premiera o to, żeby wspólnie w tej kwestii działać i współpracować jest niezwykle cenny i niezwykle ważny. Cieszę się, że przynajmniej część opozycji na ten apel odpowiedziała. - mówił Sławomir Batko z Solidarnej Polski.

- Wszyscy doskonale zdajemy sobie sprawę, że potrzeba działania ponad podziałami w dobie pandemii miała być naprawdę podstawą radzenia sobie w tej trudnej sytuacji. Wszyscy wiemy, że covid to nie jest choroba polityczna. PSL aktywnie uczestniczy w tych działaniach. - komentowała Agnieszka Zagola z Polskiego Stronnictwa Ludowego, sugerując równocześnie rządowi, że doprowadził w warunkach epidemii do masowych protestów w związku z wyrokiem TK w sprawie legalności aborcji eugenicznej.

- Oceniam, że te przygotowania do drugiej fali zachorowań powinny być poczynione dużo wcześniej. Odpowiedzialne państwo to państwo, które potrafi przewidywać i zakładać. Wydaje mi się, że premier, gdy mówił w wakacje, że wirusa już nie ma chyba naprawdę w to wierzył. Takie ustawy (covidowe) mogły być już przygotowane "na spokojnie" latem. - uważa Szymon Godyla z Nowoczesnej.

- Przygotowania mają charakter skoordynowany, oczywiście. Jak popatrzymy na to co dzieje się w Europie i USA, to jesteśmy trochę do tyłu z przygotowaniami. Pamiętajmy jednak, że mamy do czynienia, jak można powiedzieć, niewidzialnym wrogiem. Jest to pewien rodzaj stanu wojennego, kiedy pewne zawieszenie sporów politycznych powinno zostać dokonane, by skupić się na kwestiach merytorycznych.- podkreślał Marek Kawa z PIS.

- Zawsze trzeba budować na prawdzie. Nie da się budować czegoś co jest pudrowaniem rzeczywistości. Nie chcę nikogo obarczać winą. Oceni to historia i przyszłe rządy, jak dzisiejszy rząd walczył z pandemią. Natomiast nie mam wątpliwości, że tego "niewidzialnego wroga" zlekceważono.- uważa Piotr Woźniak z Lewicy.

-Fakty mówią same za siebie i na tle tych faktów i innych krajów widzimy Polskę, która sobie świetnie radzi, jeżeli chodzi o pandemię. Jedna rzecz, która zastanawia: postawa totalnej opozycji ciągle jest bardzo mocna w parlamencie. Widzimy już część opozycji, która widząc zagrożenia mówi "dość!" i zacznijmy współpracować - mówił Aleksander Bugla z PiS.

- Nie widzę woli współpracy. Krytykuje się to, co wydarzyło się przy pracach nad ustawą cowidową. Czy potrzebujemy szybkich ustaw? Tak, potrzebujemy szybkich ustaw, ale przede wszystkim potrzebujemy dobrych ustaw! Dlaczego wyrzuca się praktycznie wszystkie poprawki zgłoszone przez kluby opozycyjne? - pytał Ryszard Galla z Mniejszości Niemieckiej.

Zobacz także

2021-04-05, godz. 11:35 Ksiądz Waldemar Klinger o tym, jak owocnie przeżyć drugie święta Wielkiej Nocy z ostrymi obostrzeniami - Wielkim problemem jest brak możliwości spotkania, tak mówią mi parafianie. Skarżą się, że chcą do kościoła a my zamykamy im drzwi. To najbardziej… » więcej 2021-04-04, godz. 11:55 Ks. prof. Marek Lis o obecności Kościoła w mediach W Świątecznej Loży Radiowej gościliśmy ks. Prof. Marka Lisa z Uniwersytetu Opolskiego, z którym rozmawialiśmy o obecności Kościoła w mediach. Dziś jego… » więcej 2021-03-28, godz. 13:22 Goście "Niedzielnej Loży Radiowej" o Krajowym Planie Odbudowy i sytuacji Polaków na Białorusi (28.03.2021) 23 mld 900 tys euro dotacji i ok. 34 mld 200 mln euro pożyczek – tyle ma otrzymać Polska z Unii Europejskiej w ramach Funduszu Odbudowy Next Generation. Największą… » więcej 2021-03-21, godz. 15:33 Posłuchaj "Niedzielnej Loży Radiowej" z 21 marca 2021 W Niedzielnej Loży Radiowej rozmawialiśmy o rozwijającej się trzeciej fali koronawirusa i wzroście zakażeń. Ocenialiśmy działania podejmowane przez rząd… » więcej 2021-03-14, godz. 12:51 Posłuchaj Niedzielnej Loży Radiowej z 14 marca 2021 r. Zbliżamy się do szczytu trzeciej fali pandemii. Eksperci oceniają, że nastąpi on na przełomie marca i kwietnia. Mamy też coraz więcej przypadków tak zwanej… » więcej 2021-03-07, godz. 14:55 Goście "Niedzielnej Loży Radiowej" o roku walki z pandemią 4 marca ub.r. Łukasz Szumowski ogłosił pierwszy w Polsce przypadek zakażenia SARS-CoV-2. Przez ten czas z powodu COVID-19 zachorowało ponad milion, 700 tysięcy… » więcej 2021-02-28, godz. 16:11 Goście "Niedzielnej Loży Radiowej" o finansach publicznych Stacja TVN24 opublikowała reportaż zatytułowany "Kłamstwo vatowskie", z którego wynika, że w latach 2018-2019 Skarb Państwa, według Ministerstwa Finansów… » więcej 2021-02-21, godz. 14:30 Goście "Niedzielnej Loży Radiowej" o zwolnieniu z funkcji wiceprezesa Agnieszki Zagoli oraz o zliberalizowanym stanowisku… Gości Niedzielnej Loży Radiowej pytaliśmy o sprawę zwolnienia z funkcji wiceprezesa spółki Moszna Zamek Agnieszki Zagoli. Powodem miały być oszczędności… » więcej 2021-02-14, godz. 14:35 Goście "Niedzielnej Loży Radiowej" o podatku od reklam w mediach oraz funduszach unijnych na lata 2021-2027 Planowany przez rząd nowy podatek ma dotyczyć m.in. portali internetowych, mediów tradycyjnych oraz firm, które w swojej ofercie mają zewnętrzne nośniki… » więcej 2021-02-07, godz. 12:29 Goście Niedzielnej Loży Radiowej o uchwale w sprawie "Polityki energetycznej Polski do 2040 roku" oraz programie "Rodzina… Niedzielna Loża Radiowa dziś pełna tematów. Naszych gości pytaliśmy o nową politykę energetyczną Polski do 2040 roku, ocenę programu 500 plus po 5 latach… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »