Radio Opole » Poranna rozmowa Radia Opole » Poranna rozmowa Radia Opole » Violetta Porowska o kontrolach granicznych, sporze…
2023-09-28, 08:59 Autor: Daniel Klimczak

Violetta Porowska o kontrolach granicznych, sporze z Ukrainą i spadających cenach paliw

Violetta Porowska o kontrolach granicznych, ukraińskim zbożu i agresji w polityce
- To, co się w tej chwili pojawia w przestrzeni publicznej; ta informacja, komunikat o tym, ze będą elastyczne kontrole, to wszystko zgodnie z kodeksem wizowym Strefy Schengen, a mianowicie trzeba wyłapać te nielegalne kanały migracyjne - tak zapowiedzi przywrócenia tymczasowych kontroli na granicy z Niemcami komentowała posłanka PiS Violetta Porowska, która była porannym gościem Radia Opole w czwartek.
Parlamentarzystkę zapytaliśmy także o zbliżający się kongres Prawa i Sprawiedliwości, który odbędzie się 1 października w Katowicach.

- Na pewno [możemy się spodziewać] bardzo silnego podsumowania tego, co do tej pory się wydarzyło. Chcemy pokazać, jak wiele Zjednoczona Prawica dla Polski i dla Polaków zrobiła. Tusk i ekipa Tuska, opozycja, kłamie co rusz, przedstawiając nieprawdziwe informacje, więc musimy to odczarowywać, pokazywać realną pomoc i realny rozwój, który się wydarzył w ostatnich latach - zapowiadała.

Zapytana, czy termin wydarzenia został celowo wyznaczony w taki sposób, by przyćmić zapowiadany przez Donalda Tuska Marsz Miliona Serc, polityk zaprzeczała, by organizatorom konwencji przyświecał taki cel.

- My organizujemy [wtedy] dlatego, że do wyborów zostaną dokładnie 2 tygodnie, więc musimy wyjść z propozycją, z komunikatem też do wyborców niezdecydowanych. To jest normalna dynamika kampanii - argumentowała.

W trakcie rozmowy poruszaliśmy także temat zaskakująco niskich cen paliw na polskich stacjach benzynowych w czasie, gdy ceny ropy naftowej osiągają najwyższe wartości w tym roku, a złotówka traci na wartości względem dolara.

- Ja się zawsze dziwię, że jeśli polityka rządu Prawa i Sprawiedliwości, polityka państwowych spółek jest pozytywna, daje konkretne korzyści Polakom [...] to wtedy trzeba znaleźć tę igłę i ukłuć. To jest po prostu rozsądna polityka Orlenu, która przynosi korzyści Polakom - powiedziała.

Naszą rozmówczynię zapytaliśmy o ceny benzyny przed wyborami w 2011 roku, kiedy to na wielu stacjach cena utrzymywała się na poziomie 4,99 za litr benzyny bezołowiowej 95-oktanowej. Ówczesna opozycja zarzucała wówczas premierowi Donaldowi Tuskowi ręczne sterowanie cenami paliw w czasie kampanii wyborczej.

- To było oczywiste. Donald Tusk zawsze wszystkim ręcznie steruje. Jak jest potrzeba chwili to po prostu przekręca kurek w jedną albo w drugą stronę. Teraz nie mogą się pojawić takie zarzuty, dlatego że my absolutnie zaplanowaliśmy taką sytuację poprzez działania, bardzo sprawne, zarządcze - odpowiadała.

Zobacz także

2024-01-15, godz. 10:18 "Edukacja często bywa u nas chłopcem do bicia" - Joanna Raźniewska w Radiu Opole - Przede wszystkim zależy mi na przesunięciu punktu ciężkości, czym kuratorium może się zajmować. Chcę, żeby to było wsparcie, a nie tylko kontrola… » więcej 2024-01-12, godz. 09:56 Tobiasz Gużda o przyszłości skazanych polityków i czwartkowych „Protestach Wolnych Polaków” Gościem Porannej Rozmowy Radia Opole był sekretarz okręgowy PiS Tobiasz Gużda, którego pytaliśmy o czwartkowy „Protest Wolnych Polaków”. Z naszym rozmówcą… » więcej 2024-01-11, godz. 08:51 Andrzej Michta o realizacji własnej polityki oraz dalszych losach koalicji samorządowej w Namysłowie Gościem porannej rozmowy w czwartek był nowy starosta namysłowski Andrzej Michta. Samorządowca pytaliśmy, czy jego trwająca do wiosny misja pozwoli na realizację… » więcej 2024-01-10, godz. 11:34 "Była to potrzebna decyzja" - Tomasz Kostuś o odroczeniu posiedzenia sejmu - Potrzebna decyzja, decyzja jedynie słuszna. Wiemy doskonale, że PiS nawołuje do niepokojów, chce zdestabilizować scenę polityczną. Pan marszałek Szymon… » więcej 2024-01-09, godz. 10:25 "Chcemy zaproponować reset". Włodzimierz Skalik w Radiu Opole Konfederacja chce dziś przedstawić pakiet rozwiązań, które mają pozwolić na zażegnanie kryzysu związanego z polskim systemem sądowniczym - zdradził… » więcej 2024-01-08, godz. 10:18 Władze województwa rozpoczynają objazd wszystkich powiatów. Marszałek Andrzej Buła w Radio Opole Zarząd województwa rozpoczyna serię wyjazdowych posiedzeń. Samorządowcy chcą odwiedzić każdy z powiatów Opolszczyzny. Oprócz bieżących prac, to także… » więcej 2024-01-05, godz. 09:40 Violetta Porowska o "Proteście Wolnych Polaków", pierwszych dniach nowego rządu i swojej politycznej przyszłości - Role się odwróciły, dzisiaj wszyscy państwo możecie ocenić, że dzisiejsza koalicja, wtedy opozycja, piękne miała tylko slogany. Z praworządnością… » więcej 2024-01-04, godz. 08:46 "Czas smuty za nami". Poseł Adam Gomoła o zmianach wprowadzanych przez rząd -Od dwóch lat ten temat poruszaliśmy. Próbowaliśmy rozmawiać z poprzednimi władzami, ale nie było woli z tamtej strony. Ale dziś mogę powiedzieć z pełną… » więcej 2024-01-03, godz. 08:40 Prezydent Arkadiusz Wiśniewski o planach na 2024 rok - Nic złego się nie dzieje, zainwestowaliśmy w miasto dwa miliardy złotych , a prawie miliard to były środki zewnętrzne, a skorzystaliśmy z tego, że była… » więcej 2024-01-02, godz. 10:32 Danuta Jazłowiecka o dalszych losach mediów publicznych i wyzwaniach nowego rządu - Ta decyzja jest skutkiem decyzji prezydenta, który zablokował ustawę okołobudżetową i zaproponował rozwiązanie, w którym nie wyraża zgody na dofinansowanie… » więcej
23456
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »