Radio Opole » Poranna rozmowa Radia Opole » Poranna rozmowa Radia Opole » Poseł Janusz Kowalski o mniejszości niemieckiej…
2023-09-25, 08:39 Autor: Ireneusz Prochera

Poseł Janusz Kowalski o mniejszości niemieckiej i sytuacji w rolnictwie

Poseł Janusz Kowalski o mniejszości niemieckiej i sytuacji w rolnictwie
- Jak rozmawiam z przedstawicielami mniejszości niemieckiej, to mam przekonanie, że tam większość zagłosuje na prawicę, dlatego, że widzą, że Towarzystwo Społeczno-Kulturalne Niemców to jest de facto przybudówką Platformy Obywatelskiej - mówił w Porannej Rozmowie Radia Opole wiceminister rolnictwa, poseł Janusz Kowalski (SP/ZP). Zarzucił także przedstawicielom MN brak jednoznacznego stanowiska w sprawie budowy na polsko-białoruskiej granicy bariery i postulatu Komisji Europejskiej w sprawie relokacji nielegalnych imigrantów.
-861 tysięcy Polaków mieszkających w Niemczech nie ma ani minuty lekcji w języku ojczystym od trzydziestu kilku lat, od traktatu polsko-niemieckiego. Niemcy bezczelnie łamią traktat! - powiedział poseł Janusz Kowalski, tłumacząc dlaczego dążył do wstrzymania finansowania dodatkowych lekcji języka niemieckiego jako ojczystego. Uzasadniał to brakiem symetrii po stronie niemieckiej.

Wiceminister rolnictwa odniósł się także do sprawy embarga na ukraińskie produkty rolne, stwierdzając, że to obowiążek polskiego rządu, by chronić polskich rolników.

Zobacz także

2024-01-19, godz. 08:54 "Prawo i Sprawiedliwość jest opozycją histeryczną"- Adam Gomoła w Radiu Opole - Nie jesteśmy jedynym województwem, które jest w takiej sytuacji - tak o braku nowego wicewojewody opolskiego mówił w Porannej Rozmowie Radia Opole poseł… » więcej 2024-01-18, godz. 08:59 "Zachowujemy się zbyt defensywnie. Trzeba zdelegalizować bandę czworga" - Jerzy Czerwiński w Radiu Opole - Uważam, że my się zachowujemy zbyt defensywnie, bo my tylko reagujemy na bezprawne działania drugiej strony [...] Co by należało według mnie Podjąć?… » więcej 2024-01-17, godz. 08:53 "Nie ma z kim" - senator Tadeusz Jarmuziewicz o pomysłach na zmianę konstytucji Senator Koalicji Obywatelskiej Tadeusz Jarmuziewicz przyznał w Porannej Rozmowie Radia Opole, że wyższa izba parlamentu nie będzie miała czasu na wprowadzenie… » więcej 2024-01-16, godz. 08:53 Stanisław Rakoczy o ripoście ludowców na słowa o "terrorze praworządności" Mamy obecnie do czynienia z "terrorem praworządności"; Wincenty Witos nigdy by się na to nie zgodził - tak mówił prezydent Andrzej Duda na obchodach 150… » więcej 2024-01-15, godz. 10:18 "Edukacja często bywa u nas chłopcem do bicia" - Joanna Raźniewska w Radiu Opole - Przede wszystkim zależy mi na przesunięciu punktu ciężkości, czym kuratorium może się zajmować. Chcę, żeby to było wsparcie, a nie tylko kontrola… » więcej 2024-01-12, godz. 09:56 Tobiasz Gużda o przyszłości skazanych polityków i czwartkowych „Protestach Wolnych Polaków” Gościem Porannej Rozmowy Radia Opole był sekretarz okręgowy PiS Tobiasz Gużda, którego pytaliśmy o czwartkowy „Protest Wolnych Polaków”. Z naszym rozmówcą… » więcej 2024-01-11, godz. 08:51 Andrzej Michta o realizacji własnej polityki oraz dalszych losach koalicji samorządowej w Namysłowie Gościem porannej rozmowy w czwartek był nowy starosta namysłowski Andrzej Michta. Samorządowca pytaliśmy, czy jego trwająca do wiosny misja pozwoli na realizację… » więcej 2024-01-10, godz. 11:34 "Była to potrzebna decyzja" - Tomasz Kostuś o odroczeniu posiedzenia sejmu - Potrzebna decyzja, decyzja jedynie słuszna. Wiemy doskonale, że PiS nawołuje do niepokojów, chce zdestabilizować scenę polityczną. Pan marszałek Szymon… » więcej 2024-01-09, godz. 10:25 "Chcemy zaproponować reset". Włodzimierz Skalik w Radiu Opole Konfederacja chce dziś przedstawić pakiet rozwiązań, które mają pozwolić na zażegnanie kryzysu związanego z polskim systemem sądowniczym - zdradził… » więcej 2024-01-08, godz. 10:18 Władze województwa rozpoczynają objazd wszystkich powiatów. Marszałek Andrzej Buła w Radio Opole Zarząd województwa rozpoczyna serię wyjazdowych posiedzeń. Samorządowcy chcą odwiedzić każdy z powiatów Opolszczyzny. Oprócz bieżących prac, to także… » więcej
23456
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »