Radio Opole » Poranna rozmowa Radia Opole » Poranna rozmowa Radia Opole » Posłanka Marcelina Zawisza o programie lewicy
2023-09-22, 08:44 Autor: Ireneusz Prochera

Posłanka Marcelina Zawisza o programie lewicy

Marcelina Zawisza o stanowisku lewicy w kwestii napływu imigrantów, praw kobiet i polityki socjalnej
-Wsparcie naszego sąsiada walczącego z agresorem jest kluczowe, także ze względu na bezpieczeństwo Polski - oceniła w Porannej Rozmowie RO posłanka Nowej Lewicy Marcelina Zawisza. Według jej oceny. Nie ma potrzeby rewizji relacji polsko-ukraińskich, wystarczy rzetelna rozmowa.
Wzrost napięcia w relacja, zdaniem posłanki, nie służy też współpracy gospodarczej przy odbudowie Ukrainy.
Pytana o tzw. aferą wizową w MSZ posłanka przyznała, że sprawa wymaga wyjaśnienia, a kluczowe znaczenie ma tu dostęp do dokumentów w samym resorcie. Podkreśliła, że państwo ma ostatnio problem z transprentnością działań.
W programie Nowej Lewicy znalazły się m.in. takie hasła jak świeckie państwo, większe prawa kobiet w kontekście wyrównania wynagrodzeń czy decydowania do 12 tygodnia o losie płodu, a także wyraźny rozdział kościoła od państwa. Wyeksponowano też m.in. 35-godzinny tydzień pracy, brak zgody na tzw. "śmieciówki", 100 procent płatnego L4 oraz 20-procentową podwyżkę w budżetówce i podniesienie nakładów na edukację do poziomu 3 procent.

Zobacz także

2024-01-15, godz. 10:18 "Edukacja często bywa u nas chłopcem do bicia" - Joanna Raźniewska w Radiu Opole - Przede wszystkim zależy mi na przesunięciu punktu ciężkości, czym kuratorium może się zajmować. Chcę, żeby to było wsparcie, a nie tylko kontrola… » więcej 2024-01-12, godz. 09:56 Tobiasz Gużda o przyszłości skazanych polityków i czwartkowych „Protestach Wolnych Polaków” Gościem Porannej Rozmowy Radia Opole był sekretarz okręgowy PiS Tobiasz Gużda, którego pytaliśmy o czwartkowy „Protest Wolnych Polaków”. Z naszym rozmówcą… » więcej 2024-01-11, godz. 08:51 Andrzej Michta o realizacji własnej polityki oraz dalszych losach koalicji samorządowej w Namysłowie Gościem porannej rozmowy w czwartek był nowy starosta namysłowski Andrzej Michta. Samorządowca pytaliśmy, czy jego trwająca do wiosny misja pozwoli na realizację… » więcej 2024-01-10, godz. 11:34 "Była to potrzebna decyzja" - Tomasz Kostuś o odroczeniu posiedzenia sejmu - Potrzebna decyzja, decyzja jedynie słuszna. Wiemy doskonale, że PiS nawołuje do niepokojów, chce zdestabilizować scenę polityczną. Pan marszałek Szymon… » więcej 2024-01-09, godz. 10:25 "Chcemy zaproponować reset". Włodzimierz Skalik w Radiu Opole Konfederacja chce dziś przedstawić pakiet rozwiązań, które mają pozwolić na zażegnanie kryzysu związanego z polskim systemem sądowniczym - zdradził… » więcej 2024-01-08, godz. 10:18 Władze województwa rozpoczynają objazd wszystkich powiatów. Marszałek Andrzej Buła w Radio Opole Zarząd województwa rozpoczyna serię wyjazdowych posiedzeń. Samorządowcy chcą odwiedzić każdy z powiatów Opolszczyzny. Oprócz bieżących prac, to także… » więcej 2024-01-05, godz. 09:40 Violetta Porowska o "Proteście Wolnych Polaków", pierwszych dniach nowego rządu i swojej politycznej przyszłości - Role się odwróciły, dzisiaj wszyscy państwo możecie ocenić, że dzisiejsza koalicja, wtedy opozycja, piękne miała tylko slogany. Z praworządnością… » więcej 2024-01-04, godz. 08:46 "Czas smuty za nami". Poseł Adam Gomoła o zmianach wprowadzanych przez rząd -Od dwóch lat ten temat poruszaliśmy. Próbowaliśmy rozmawiać z poprzednimi władzami, ale nie było woli z tamtej strony. Ale dziś mogę powiedzieć z pełną… » więcej 2024-01-03, godz. 08:40 Prezydent Arkadiusz Wiśniewski o planach na 2024 rok - Nic złego się nie dzieje, zainwestowaliśmy w miasto dwa miliardy złotych , a prawie miliard to były środki zewnętrzne, a skorzystaliśmy z tego, że była… » więcej 2024-01-02, godz. 10:32 Danuta Jazłowiecka o dalszych losach mediów publicznych i wyzwaniach nowego rządu - Ta decyzja jest skutkiem decyzji prezydenta, który zablokował ustawę okołobudżetową i zaproponował rozwiązanie, w którym nie wyraża zgody na dofinansowanie… » więcej
23456
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »