Radio Opole » Poranna rozmowa Radia Opole » Poranna rozmowa Radia Opole » Piotr Wożniak o pomyśle Lewicy na wybory i wdowich…
2022-11-25, 09:19 Autor: Ireneusz Prochera

Piotr Wożniak o pomyśle Lewicy na wybory i wdowich emeryturach

Piotr Wożniak o pomyśle Lewicy na wybory i wdowich emeryturach
- Renty wdowie to taka symboliczna nazwa dla obywatelskiego projektu, który będzie umożliwiał dziedziczenie emerytur. - mówi Piotr Woźniak, współprzewodniczący Rady Wojewódzkiej Nowej Lewicy w Opolu o projekcie ustawy, pod którym Lewica zbiera właśnie podpisy. Dodaje też, że projekt to element szerszego planu, przygotowania w postaci ustaw oferty programowej dla wyborców.
Zdaniem Piotra Woźniaka, brak konkretnych pomysłów na państwo był dotąd słabością opozycji. Jego zdaniem, należy to zmienić przed wyborami.
- Przepychanki i nieustający festiwal: czy pójdziemy razem czy osobno, to przestaje być już interesujące dla wyborców - dodaje Woźniak.

Lider Lewicy w województwie oczekuje, że najpóźniej na początku roku lub w pierwszym kwartale partie opozycyjne powinny jasno powiedzieć, w jakim układzie i z czym pójdą do wyborów.

Piotr Woźniak odniósł się także do sondaży, szans wyborczych Lewicy w województwie opolskim oraz odpowiedział na pytanie, czy sam zamierza kandydować.

Zobacz także

2023-02-25, godz. 08:50 Marcin Ociepa m.in. o wojnie na Ukrainie, programie zbrojeniowym Polski i wizycie prezydenta USA Minął rok od rozpoczęcia rosyjskiej inwazji na Ukrainę. Warto więc zapytać, jaką lekcję z tego wyciągnęła wspólnota międzynarodowa? Wiadomo, że Polska… » więcej 2023-02-24, godz. 09:41 Wojna trwa już rok. Rozmowa z dr Bartoszem Maziarzem - O tym, że Ukraina do tej pory nie upadła przeważyło kilka czynników - powiedział w Porannej Rozmowie Radia Opole dr Bartosz Maziarz, politolog, ekspert… » więcej 2023-02-23, godz. 09:26 Dr Tomasz Pawłuszko: Cały świat mówi o tym, co się wydarzyło w Polsce i w Kijowie a przemówienie Putina przemknęło… - Celem wizyty Joe Bidena w Polsce było, mówiąc kolokwialnie, pokonanie Putina na przemówienia i to się udało - powiedział w Porannej Rozmowie Radia Opole dr… » więcej 2023-02-22, godz. 09:50 Prof. UO Tomasz Ciesielczuk o tym, czy konsumpcja owadów uratuje klimat - Gdyby ktoś położył mi na talerzu świerszcza to bym go zjadł. Po pierwsze dlatego, że lubię wyzwania, a po drugie niebawem będzie to nie tylko wyzwanie… » więcej 2023-02-21, godz. 08:36 Łukasz Horbacz o sytuacji na rynku węgla Gwałtowny wzrost ubóstwa energetycznego w ostatnich miesiącach to jeden ze skutków wzrostu cen węgla. W skali całego kraju w obecnym sezonie grzewczym (2022/2023)… » więcej 2023-02-20, godz. 08:47 Dr Marek Kawa o wizycie prezydenta Joe Bidena w Polsce Wsparcie i pokazanie, że Polska może dziś odegrać bardzo ważną rolę - to zdaniem amerykanisty dr.Marka Kawy najważniejsze przesłanie wizyty w Polsce prezydenta… » więcej 2023-02-19, godz. 09:00 Przed nami Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem - Najczęściej zgłaszają się osoby, które doświadczają przemocy domowej, osoby oszukane "na wnuczka", "na policjanta", zdarzają się też kobiety, które… » więcej 2023-02-18, godz. 09:00 Alicja Żak-Łykus o rosnącej lawinowo liczbie prób samobójczych dzieci i młodzieży - Dane są bardzo niepokojące - powiedziała Alicja Żak-Łykus psycholog, ekspert WSB w Opolu komentując statystyki policyjne dotyczące prób samobójczych… » więcej 2023-02-17, godz. 09:15 Czas rozliczyć się ze skarbówką - W tegorocznym rozliczeniu możemy spodziewać się, że będzie po prostu inaczej - powiedziała w Porannej Rozmowie Radia Opole Agnieszka Jóźwin-Dalecka… » więcej 2023-02-16, godz. 09:30 Aleksander Iszczuk: W kilku szkołach powstaną oddziały dla dzieci ze spektrum autyzmu Aleksander Iszczuk, naczelnik wydziału oświaty UM Opola o: - Wysokim miejscu w rankingu dostępności nauczania dwujęzycznego - Tworzeniu w szkołach podstawowych… » więcej
23456
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »