Radio Opole » Poranna rozmowa Radia Opole » Poranna rozmowa Radia Opole » Violetta Porowska: Mamy absolutną świadomość…
2022-07-04, 09:25 Autor: Kasia Nowak

Violetta Porowska: Mamy absolutną świadomość, że kolejne wybory, które są przed nami, będą przełomowymi

Violetta Porowska o zmianach w strukturze partii, jej kondycji w regionie
Violetta Porowska, poseł Prawa i Sprawiedliwości o:
- o zmianie struktur Prawa i Sprawiedliwości i podsumowaniu ostatnich 3.5 roku pracy jako przewodniczącej partii w regionie.
- Wystąpieniu Jarosława Kaczyńskiego i konwencji Platformy Obywatelskiej.
- Pracach Komisji kultury i Podkomisji stałej ds. organizacji ochrony zdrowia i innowacyjności w medycynie.
- W 2019 roku nie spodziewałam się, że to będzie tak znaczący okres dla naszej partii, chyba jeden z najtrudniejszych w dziejach partii - powiedziała Violetta Porowska, szefowa okręgu 53 Prawa i Sprawiedliwości obejmującego powiaty Oleski, Kędzierzyńsko-Kozielski, Krapkowicki, Strzelecki i Głubczycki.

Do końca czerwca przewodniczyła Prawu i Sprawiedliwości na całej Opolszczyźnie, od 1 lipca w regionie są 3 okręgi PiS. Poseł Porowska, podsumowała w Porannej Rozmowie Radia Opole ostatnie 3 i pół roku przewodnictwa strukturom wojewódzkim.

- Wiedziałam, że przede mną cel, żeby wygrać w wyborach parlamentarnych i europarlamentarnych. Co udało się osiągnąć. W wyborach parlamentarnych z 2019 roku osiągnęliśmy nieprawdopodobny sukces, który nie został powielony w żadnym okręgu w Polsce. PiS w okręgu wyborczym osiągnął progres ponad 60%. W 2015 roku zdobyliśmy 95 tys. głosów, w 2019 pod moimi auspicjami bez jednego 156 tys głosów - powiedziała Violetta Porowska. Przypomniała wybory prezydenckie, w których poparcie dla kandydata PiS wzrosło o ponad 30% w stosunku do wyborów prezydenckich pięć lat wcześniej.

Gość Radia Opole skomentowała także weekendowe wydarzenia polityczne. Konwencję Platformy Obywatelskiej i wizytę prezesa PiS, Jarosława Kaczyńskiego w Białymstoku i w woj. świętokrzyskim.

- Mamy absolutną świadomość, że kolejne wybory, które są przed nami będą przełomowymi. Nadal Zjednoczona Prawica musi dzierżyć władzę, żeby utrzymać to wszystko, co się wydarzyło przez ostanie 7 lat w naszym kraju - powiedziała.

Przemówienie Donalda Tuska na konwencji w Radomiu określiła jako zdartą płytę.
- Gdybyśmy zobaczyli transmisję sprzed roku i porównali, to nic się nie zmieniło. Nadal antypis. PiS odmieniany przez wszystkie przypadki i ta olbrzymia nienawiść do PiSu. Nie było żadnych propozycji programowych - powiedziała poseł Violetta Porowska. - Kwestia najważniejsza teraz na świecie, czyli konfliktu ukraińskiego była ledwo zaznaczona.

Pytana o program i propozycje Prawa i Sprawiedliwości wymieniła: 14-tą emeryturę, która ma być wypłacana co roku, apel Jarosława Kaczyńskiego do banków o obniżenie marży, a jeśli nie zrobią tego, to nałożone będą na nich podatki, obniżenie podatku dochodowego z 17 do 12% (weszło w życie 1. lipca).

W internetowej części rozmowy rozmawiałyśmy o wyjazdowych posiedzeniach sejmowych komisji: Komisji kultury i Podkomisji stałej ds. organizacji ochrony zdrowia i innowacyjności w medycynie.

Zobacz i posłuchaj całej rozmowy!

Zobacz także

2022-09-05, godz. 09:00 Dr Sabina Kubiciel-Lodzińska o konkursie "Opolska firma przyjazna cudzoziemcom" i badaniach naukowych, które wskażą… Dr Sabina Kubiciel-Lodzińska o: - Finale II edycji konkursu "Opolska firma przyjazna cudzoziemcom" - Wynikach badań porównujących migrantów zarobkowych… » więcej 2022-09-04, godz. 09:00 Agata Szpak o projekcie prowadzonym przez wojewódzką komendę OHP w Opolu - Projekt miał na celu zwiększenie kompetencji zawodowych młodzieży z OHP - powiedziała w Porannej Rozmowie Radia Opole Agata Szpak z Wojewódzkiej Komendy… » więcej 2022-09-03, godz. 09:00 Kazimierz Głowacki o obchodach 100. rocznicy powstania stowarzyszeń i organizacji spod znaku “Rodła” - Rozpoczynamy naszą uroczystość mszą świętą koncelebrowaną, której przewodniczyć będzie jego ekscelencja ks. biskup Rudolf Pierskała - powiedział… » więcej 2022-09-02, godz. 09:01 Marcin Ociepa: Rosja ugrzęzła na Ukrainie niektórzy mówią, że to nam daje 7 może nawet 9 lat spokoju, ale niektórzy… Marcin Ociepa, wiceminister obrony narodowej, poseł ziemi Opolskiej, lider OdNowy o: - wydatkach Polski na obronność w 2023 roku. - bezpieczeństwie kraju -… » więcej 2022-09-01, godz. 09:05 Tomasz Witkowski: Musimy pamiętać o naszej historii, ona jest trudna, ale nie wolno o niej zapominać Tomasz Witkowski wicewojewoda opolski o obchodach 83. rocznicy wybuchu II wojny światowej. » więcej 2022-08-31, godz. 09:08 Michał Siek: Wszystkich ofert pracy dla nauczycieli, wraz z ofertami w niepełnym wymiarze godzin jest 499 Michał Siek, opolski kurator oświaty o: - wakatach nauczycielskich w szkołach - zapowiadanym proteście nauczycieli, podwyżkach i zmianach w awansie zawodowym -… » więcej 2022-08-30, godz. 08:44 Ditmar Kurzał: Nie ma już telefonów o pizze na szczęście, ale mamy nowe dziwne zgłoszenia Ditmar Kurzał, kierownik Centrum Powiadamiania Ratunkowego o: - Niezasadnych zgłoszeniach - 10 latach działalności CPR - specyfice pracy » więcej 2022-08-29, godz. 09:15 Przemysław Czarnek: Apele samorządowców o to, żeby używać lub nie używać jakiegoś podręcznika uważam za nie… Przemysław Czarnek, minister edukacji i nauki o: - finansowaniu j. niemeickiego jako j. mniejszości - podręczniku do HiT i apelach samorządowców, żeby… » więcej 2022-08-28, godz. 09:45 Magdalena Julia Gleń o drugiej edycji Popielove Folkowe Magdalena Julia Gleń, dyrektor Samorządowego Centrum Kultury Turystyki i Rekreacji: - Będzie więcej wystawców niż w ubiegłym roku - Będzie konkurs o… » więcej 2022-08-27, godz. 08:40 Dariusz Kołacz: Na dzisiaj spółka nie ma żadnych planów zamykania tytułów, czy ograniczania dni wydań papierow… - Formalnie objąłem stanowisko 22 lipca, ale to okres wakacyjny, urlopowy, urlop też mi się zdarzył, ale miałem okazję przyglądać się i akcji - powiedział… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »