Radio Opole » Poranna rozmowa Radia Opole » 'W cztery oczy' (rozmowy w latach 2010 - 2021) » Mateusz Magdziarz o jesiennej ramówce TVP3 Opole
2020-09-04, 08:52 Autor: Joanna Matlak

Mateusz Magdziarz o jesiennej ramówce TVP3 Opole

Mateusz Magdziarz "W cztery oczy" (04.09.2020)
- Telewizja się zmieniła, ten dostęp do naziemnej telewizji cyfrowej to standardowy dostęp, ale jesteśmy też dostępni w internecie, jest strona internetowa, streaming, jesteśmy w mediach społecznościowych. Zaryzykuję, że odbiór naszej oferty się mocno dywersyfikuje o czym świadczą liczby, bo gdyby przymierzyć to do wyników online, to można uznać że nasza widownia to dzisiaj 2-2,3 mln widzów miesięcznie, a przecież populacja województwa jest znacznie mniejsza – mówił w porannej rozmowie „W cztery oczy” Mateusz Magdziarz, dyrektor TVP3 Opolu. Z naszym gościem rozmawialiśmy o tym jak zmienia się telewizja, o jesiennej ramówce, która wystartowała w poniedziałek i nowych prowadzących.
Do telewizyjnej ekipy TVP dołączył dziennikarz Radia Opole Kacper Śnigórski. – Kacper będzie obecny w jednym z naszych porannych wydań pasma śniadaniowego „Opolskie o poranku”, będzie tam na stałe w piątki jako współgospodarz razem z Alicją Holik. Ale nie ukrywam, że liczę na ten transfer w odniesieniu do oferty sportowej – mówił dyrektor Magdziarz.

Regionalny ośrodek TVP poszerzył w nowej ramówce ofertę sportową. – Teraz mamy dwie najwyższe klasy rozgrywkowe na naszej antenie, bo będzie to futsal czyli mecze wyjazdowe Gredaru Brzeg i mecze Gwardii Opole – mówił nasz gość.

Nowością jest cykl dokumentalny „Na oklep”, która autorką jest Karolina Nocek. – Pasją Karoliny jest jeździectwo i ona będzie się dzieliła tym doświadczeniem, a bohaterami tego cyklu są konie – opowiadał dyrektor regionalnej TVP. Co ciekawe, w tym programie konie będą opowiadały same o sobie, a głosu udzieli m.in. Tomasz Kammel. – Do tego serialu mogą usiąść całe rodziny – zaznaczył Magdziarz.

Do ramówki wraca też „Studio pod bukiem”, program z lat 90. dobrze znany opolanom. Były to czasy w których jeszcze nie istniał niezależny ośrodek regionalny TVP w Opolu. – To jest fenomen realizacyjny, bo wtedy nie mając studia ani sprzętu realizacyjnego powstał program, który był publicystyczny, ale skupiał też w sobie newsy, najważniejsze wydarzenia, które w danym okresie działy się w województwie – opowiadał Magdziarz. – Chcemy by ten program składał się z materiałów archiwalnych, ale żebyśmy mogli też go w jakiejś części odtworzyć i przerobić „na dziś” – mówił Magdziarz.

Rozmawialiśmy także o pandemii, która mocno wpłynęła na pracę ośrodka. – W marcu musieliśmy mocno ograniczyć ramówkę, nawet o 70%. Ja w ciągu ostatnich 4 lat skupiałem się na rozwoju i dodawaniu nowych programów, nowych ludzi, ale w marcu wszystko stanęło. Skupiliśmy się wtedy na serwisach informacyjnych, wszystko było robione zdalnie. Brak bezpośredniego kontaktu z ludźmi bądź jego ograniczenie to coś, co zabija telewizję i w ogóle media, bo my jesteśmy dla ludzi. To była trauma i przykra rzecz- mówił dyrektor Magdziarz.

Zobacz także

2021-02-20, godz. 08:30 Agnieszka Okupniak o konkursie "Opolska Marka" - Celem konkursu jest wyłonienie najlepszych produktów usług, inicjatyw pracodawców z regionu ale też szeroka promocja przedsiębiorców – mówiła w porannej… » więcej 2021-02-14, godz. 08:25 Aleksander Iszczuk o rankingu najlepszych szkół średnich, w którym wysoko uplasowały się dwa licea i dwa technika… - Jest niewątpliwie trudniej, ale konkursy i olimpiady są nadal organizowane - powiedział w porannej rozmowie "W cztery oczy" Aleksander Iszczuk, naczelnik… » więcej 2021-02-13, godz. 08:25 Bernard Gaida o międzynarodowej inicjatywie obywatelskiej Minority SafePak odnośnie praw mniejszości Ponad milion podpisów zebranych w całej Unii Europejskiej nie pomogło. Inicjatywa obywatelska stworzona w Federacyjnej Unii Narodowości Europejskich nie została… » więcej 2021-02-07, godz. 08:35 Maciej Kalski o projekcie „Opolskie staże z PO WER-em” – Cel projektu jest taki, by poprzez udział w stażu zawodowym, trwającym do 6 miesięcy, zainteresowani podnieśli swoje kompetencje i kwalifikacje zawodowe… » więcej 2021-02-06, godz. 08:35 Monika Bartel o tym, jakie warunki trzeba spełnić by pracować przy Narodowym Spisie Ludności i Mieszkań – Do głównych zadań rachmistrza spisowego będzie należeć przeprowadzenie wywiadów bezpośrednich lub telefonicznych w zależności od aktualnej sytuacji… » więcej 2021-01-31, godz. 08:27 Małgorzata Kozak o bezpłatnym dowozie osób starszych na miejsce szczepień przeciw COVID-19 - 20 osób poprosiło Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie o pomoc w dotarciu do punktu szczepień. To niewiele. 10 osób to byli seniorzy o znacznym stopniu niepełnosprawności… » więcej 2021-01-30, godz. 08:20 Mariusz Grochowski o tym, jak wygląda rehabilitacja ozdrowieńców w szpitalu MSWiA w Głuchołazach - Od 1 września rehabilitacji zostało poddanych ponad 500 pacjentów. W ponad 90% są bardzo dobre wyniki prowadzonych modeli rehabilitacji - powiedział w porannej… » więcej 2021-01-24, godz. 08:25 Marcin Żukowski o tablicy w Braciszowie, która upamiętni biskupa Antoniego Adamiuka Mija 21 lat od jego śmierci i wciąż jest wspominany i doceniany - biskup Antoni Adamiuk zostanie upamiętniony w poniedziałek w parku w Braciszowie w gminie… » więcej 2021-01-23, godz. 08:25 Roman Kolek o stanie opolskiej psychiatrii Będzie dodatkowe 220 mln złotych na psychiatrię dziecięcą w 2021 roku. Premier Mateusz Morawiecki przekazał, że będą to pieniądze przeznaczone między… » więcej 2021-01-17, godz. 08:30 Tomasz Maciaś o tym, jak pandemiczny 2020 rok wpłynął na działalność i inwestycje OTBS-u Gościem niedzielnego poranka był Tomasz Maciaś, prezes Opolskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego, którego zapytamy o to, jak pandemiczny 2020 rok wpłynął… » więcej
89101112
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »