Radio Opole » Studio Reportażu » Nasze reportaże » Pogromcy Żywiołów
2010-11-17, 10:58 Autor: Radio Opole

Pogromcy Żywiołów

Ubłocone, zmęczone twarze 13 uczestników jesiennej wyprawy, piękna przyroda, złota ukraińska jesień zanurzona w surowym krajobrazie gór, lodowate strumienie wąskich potoków, przerzucone kładki na wysokości wielu metrów – to tylko te ładne, zewnętrzne obrazy, które przywieźli z Ukrainy uczestnicy akcji „Pogromcy Żywiołów”.
Ubłocone, zmęczone twarze 13 uczestników jesiennej wyprawy, piękna przyroda, złota ukraińska jesień zanurzona w surowym krajobrazie gór, lodowate strumienie wąskich potoków, przerzucone kładki na wysokości wielu metrów – to tylko te ładne, zewnętrzne obrazy, które przywieźli z Ukrainy uczestnicy akcji „Pogromcy Żywiołów”. W rzeczywistości dla wielu z nich był to czas, gdy doszli do momentu, gdzie kończy się kres ich możliwości, gdzie zaczyna się egoizm i nie wystarcza już dążenie do wspólnego celu. Co się zdarzyło podczas tych kilku jesiennych dni i nocy spędzonych pod gołym niebem, na dachu samochodu, w błocie i przy ognisku? Dowiemy się sprawą Piotra Wójtowicza, który zarejestrował to, co zdarzyło się naprawdę - kto wygrał: przyroda, technika, czy człowiek? Odpowiedź wcale nie jest oczywista.




Piotr Wójtowicz

Zobacz także

2020-10-20, godz. 09:32 "Pegaz zdrowieje, a orzeł czeka..." - reportaż Barbary Tyslik [POKAZ SLAJDÓW] Brak troski o to dzieło wykorzystały siły natury - wichura, która w lutym przeszła przez Opole, powaliła potężną, skorodowaną rzeźbę. Syn jej twórcy… » więcej 2020-07-28, godz. 17:07 "Góral z Opola i Chatka Puchatka" - reportaż Mariana Staszyńskiego [ZDJĘCIA] Słuchaczom naszego radia dał się bliżej poznać sześć lat temu w reportażu: "Brzmienie rzeźby". Opowiedział o swoim życiu, tym zwyczajnym i tym artystycznym… » więcej 2020-05-13, godz. 11:04 Studio Reportażu wspomina Jana Pawła II Sto lat temu przyszedł na świat Karol Wojtyła. Urodził się 18 maja 1920 roku w Wadowicach. Zmarł 2 kwietnia 2005 roku w Watykanie. Dotknijmy chociaż fragmentów… » więcej 2020-05-05, godz. 17:19 "Albo milicjant, albo samuraj" - reportaż Barbary Tyslik [POKAZ SLAJDÓW] Bohater tej opowieści jest znany nie tylko w Namysłowie, gdzie od ponad trzydziestu lat prowadzi Szkołę Tradycyjnych Sztuk Walki "Bambusowy Dom". Krzysztof… » więcej 2020-03-04, godz. 12:43 „Pół kilo i dwie łyżki cukru” - reportaż Barbary Tyslik Nie wiemy i wiedzieć nie będziemy, ile dzieci powinno znaleźć się w rodzinie zastępczej, by doświadczyć troski i miłości. Tego zaplanować nie można… » więcej 2020-02-04, godz. 22:34 "Halabardy w Studni" – reportaż Mariana Staszyńskiego [ZDJĘCIA] Halabarda u aktorów może wywoływać niekorzystne skojarzenia, ale u wielu z nas ciekawość budzi. Romuald Pastuch w wieku już dojrzałym (całkiem przypadkiem)… » więcej 2020-01-22, godz. 12:31 "Zimowy... rowerzysta" - reportaż Barbary Tyslik [POKAZ SLAJDÓW] A przecież mógł "kichać na wszystko", bo tabakiera dla Kaszubów jest ważna. Ale to marzenia jeszcze z dzieciństwa sprawiły, gdy zaczytywał się o Arktyce… » więcej 2020-01-17, godz. 12:44 "Czyszczenie sumienia" - reportaż Agnieszki Pospiszyl Sami szukali wolności, a może życie kopnęło ich tak, że nie potrafią się podnieść? Złotówki zamienili na funty, ale chodnik w każdym kraju jest tak… » więcej 2019-12-20, godz. 18:41 "Żonie przestawiał zegarek" – reportaż Mariana Staszyńskiego [FILM, ZDJĘCIA] Dwadzieścia lat temu reportaż "Szopka na wozie Drzymały" zapowiadaliśmy tak: "Tego jeszcze nie było! Szopka bożonarodzeniowa na wozie Drzymały. W Łące… » więcej 2019-11-27, godz. 12:01 "No i tak potoczyła się historia" – reportaż Mariana Staszyńskiego Zdarza się, że reportaż otwiera drzwi do następnego. Nie tak dawno przypomnieliśmy: "Między Stalinem a Bierutem", audycję Andrzeja Russaka o Natalii Piekarskiej-Ponecie… » więcej
23456
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »