Radio Opole » O Radiu » Radio Opole poleca » „Historia na 5 minut” - nowy cykl na antenie…
2021-01-28, 13:19 Autor: Radio Opole

„Historia na 5 minut” - nowy cykl na antenie Radia Opole, a wraz z nim edukacyjna zabawa z nagrodami!

Historia na 5 minut, książka "Zwrotnice dziejów: Alternatywne historie Polski", Andrzej Chwalba, Wojciech Harpula
Historia na 5 minut, książka "Zwrotnice dziejów: Alternatywne historie Polski", Andrzej Chwalba, Wojciech Harpula
Historia na 5 minut, książka "Zwrotnice dziejów: Alternatywne historie Polski", Andrzej Chwalba, Wojciech Harpula
Historia na 5 minut, książka "Zwrotnice dziejów: Alternatywne historie Polski", Andrzej Chwalba, Wojciech Harpula
Historia na 5 minut, książka "Zwrotnice dziejów: Alternatywne historie Polski", Andrzej Chwalba, Wojciech Harpula
Historia na 5 minut, książka "Zwrotnice dziejów: Alternatywne historie Polski", Andrzej Chwalba, Wojciech Harpula
Jeżeli chcą Państwo poznać odpowiedź na pytanie „Co by było, gdyby?”, zapraszamy do słuchania Historii na 5 minut w programie Trendy i Owędy. Cyklowi będzie towarzyszyła zabawa, w której można wygrać książkę z dedykacją autora - prof. Andrzeja Chwalby.


"Historia na 5 minut"
Prof. Andrzej Chwalba [fot. Janusz Jabłoński]"Tak niewiele brakowało!" - w ten sposób komentatorzy sportowi często wyrażają zawód, że nie wydarzyło się coś, co mogłoby być prawdziwym przełomem w meczu czy zawodach. Trudno porównywać historię do sportu, ale nie sposób nie zauważyć, że obie dziedziny potrafią budzić ogromne emocje. Tym bardziej, że i w historii czasami decydował przypadek, splot okoliczności, kiks - coś, co powodowało, że przestawiały się zwrotnice dziejów i pociąg z bohaterami przełomowych wydarzeń zatrzymał się na zupełnie innej stacji niż oczekiwano.

Zastanowienie się nad tymi alternatywnymi scenariuszami historycznych wydarzeń jest nie tylko kształcące, ale dostarcza dobrej intelektualnej rozrywki. Dzięki temu po raz kolejny możemy przekonywać słuchaczy, że historia nie jest nudna - szczególnie, gdy opowiada o niej wybitny i ceniony historyk, prof. Andrzej Chwalba, któremu partneruje Krystian Nehrebecki.

Scenariusz rozmów powstał w oparciu o publikację profesora pt. 'Zwrotnice dziejów. Alternatywne historie Polski” [fot. Marcin Boczek]Scenariusz rozmów powstał w oparciu o publikację profesora pt. "Zwrotnice dziejów. Alternatywne historie Polski”. Maksimum wiedzy przy minimum słów. Najważniejsze zdarzenia z historii Polski przedstawione są w sposób zabawny, przystępny, dowcipny z odrobiną pikanterii i uszczypliwości, gęsto kraszone humorystycznym komentarzem. Dyskusja w żartobliwym tonie o wielkich decyzjach i wielkich wydarzeniach wielkich postaci. Rozmowy, które udowadniają , że historia może być po prostu świetną zabawą, mądrą rozrywką i intelektualną przygodą!


Cykl prezentowany będzie od 1 lutego, od poniedziałku do piątku ok. godz. 14:30 w audycji Trendy i owędy. Po emisji odcinki będą do odsłuchania na naszej stronie w zakładce cyklu - przejdź do zakładki cyklu.

Cyklowi będzie towarzyszyła edukacyjna zabawa z nagrodami

Podczas każdego z odcinków pojawi się pytanie. Poprawną odpowiedź należy przesłać na adres trendy@radio.opole.pl. Spośród uczestników naszej edukacyjnej zabawy, którzy nadeślą poprawną odpowiedź, wylosowana zostanie osoba, która otrzyma w prezencie książkę prof. Andrzeja Chwalby pt. "Zwrotnice dziejów. Alternatywne historie Polski" z dedykacją autora!

Zobacz także

2022-06-22, godz. 15:36 Audytorium 17 z najlepszym wynikiem finansowym za 2021 rok w 20-letniej historii działalności spółki W połowie czerwca br. w Prószkowie obok Opola odbyło się Zwyczajne Zgromadzenie Wspólników Regionalnych Rozgłośni Polskiego Radia Audytorium 17.W trakcie… » więcej 2022-06-15, godz. 17:03 Program Pierwszy Polskiego Radia i Trójka na festiwalu w Opolu W dniach od 17 do 20 czerwca Program 1 Polskiego Radia i radiowa Trójka zaproszą słuchaczy na największą scenę muzyczną w Polsce - 59. Krajowy Festiwal… » więcej 2022-06-14, godz. 09:51 70. urodziny Radia Opole - cieszymy się, że możemy świętować je z tak wieloma słuchaczami Radio Opole ma już 70 lat! 18 czerwca 1952 roku uruchomiono Ekspozyturę Polskiego Radia w Opolu z siedzibą w willowym budynku przy ul. Zajączka 5 w dzielnicy… » więcej 2022-06-11, godz. 16:04 "Kultowe.pl" - posłuchaj specjalnego wydania audycji przygotowanej w ramach obchodów 70-lecie Radia Opole! Wyjątkowe wydanie audycji "Kultowe.pl" - przygotowane w ramach obchodów 70-lecie Radia Opole - w całości wypełniły ulubione piosenki pracowników radia… » więcej 2022-06-09, godz. 09:42 Radio Opole liderem w stolicy regionu! Dobra praca popłaca. Praca zespołu redakcyjnego i całego zaplecza Radia Opole sprawiła, że nasza rozgłośnia, według opublikowanych przez Krajowy Instytut… » więcej 2022-06-01, godz. 09:55 „Opole 63” – kronika dźwiękowa pierwszego festiwalu opolskiego! Obszerna kronika dźwiękowa pierwszego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Dokumentalne nagrania z archiwum Radia Opole – wielkie przeboje, zapomniane piosenki… » więcej 2022-05-30, godz. 20:25 Spotkaj się z Justyną Steczkowską, Rafałem Brzozowskim lub Łukaszem i Pawłem Golcami! Rusza sprzedaż biletów na spotkania MEET&GREET podczas 59. KFPP w Opolu. Dla posiadacza biletu - prywatne spotkanie z gwiazdą! » więcej 2022-05-22, godz. 11:38 Radio Opole w Lublanie! [FILM, ZDJĘCIA] Przed nami wielkie siatkarskie emocje. W finale Ligi Mistrzów, ubiegłoroczny triumfator Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle będzie dzisiaj (22.05) walczyć… » więcej 2022-05-18, godz. 22:32 Od 23 maja nowy standard naziemnej telewizji cyfrowej na Opolszczyźnie Czy Twój telewizor jest gotowy na zmianę nadawania darmowej naziemnej telewizji cyfrowej z DVB-T na DVB-T2/HEVC? W województwach opolskim, łódzkim, świętokrzyskim… » więcej 2022-04-27, godz. 12:00 Zadzwoń do naszego eksperta i zapytaj go o rozliczenie podatku oraz usługę Twój e-PIT! Usługa Twój e-PIT i roczne rozliczenia podatkowe - o to będzie można zapytać w czwartek (28.04) eksperta - Annę Grzyb z Drugiego Urzędu Skarbowego w Opolu… » więcej
678910
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »