Radio Opole » O Radiu » Radio Opole poleca » Zobacz, co nowego szykujemy w 2021 roku w programie…
2020-12-30, 17:31 Autor: Radio Opole

Zobacz, co nowego szykujemy w 2021 roku w programie i na stronie internetowej Radia Opole!

[fot. Wanda Kownacka]
[fot. Wanda Kownacka]
Czy wyobrażali sobie kiedyś Państwo, że Loża Radiowa będzie nie jedna, a trzy? Albo że usłyszą Państwo dwie nowe audycje dziennikarza, który rozmawiał z Madonną, Jaggerem, Prince'm, Knopflerem, Pagem i McCartney'em, a teraz będzie dla Was prezentował muzykę z tajemniczej Czarnej Barki, która niejedno już słyszała? Albo że sami będziecie mogli stworzyć Opolską Listę Polskiej Piosenki? Zatem już teraz te wyobrażenia przekuwamy w fakty! Oto nasza ramówka na nowy rok i to aż w czterech odsłonach!
"Loża Radiowa" w 2021 roku w zupełnie nowej odsłonie!
Loża Radiowa w zupełnie nowej odsłonie!
Słyszymy się po 8:00, 12:00 i 16:00. Troje prowadzących, trzy godziny najważniejszych spraw w polityce krajowej i regionalnej, jeszcze więcej samorządu i rozmów o ważnych sprawach dotyczących Opolszczyzny. Zapraszamy parlamentarzystów, samorządowców, ekspertów. Poranne wydanie audycji poprowadzi Aneta Skomorowska-Kobza, w samo południe przywita się z Państwem Joanna Matlak, a na deser po 16:00 dzień podsumuje Jan Poniatyszyn. Nie zabraknie stałych cykli lożowych: "Co tam Panie w polityce?" Piotra Goćka i Piotra Moca, wywiadów Magdaleny Ogórek "Prosto z sejmu" czy "Magazynu międzynarodowego" Piotra Semki i Piotra Cywińskiego. To od polityków zależy jakość naszego codziennego życia, warto ją śledzić, warto być na bieżąco!

Szykujemy też nowe cykle!
Cykl "Zagrabione" Magdaleny Ogórek w każdą niedzielę o godz. 10:15 to podróż w głąb tajemnic o zaginionych, bezcennych dziełach sztuki. Autorka książki "Lista Wächtera" sprawdzi m.in. gdzie szukać Złotego Pociągu i czy Bursztynowa Komnata znajduje się na dnie Bałtyku we wraku niemieckiego statku Karlsruhe. Zapyta, jakie zagadki kryje kompleks "Riese" na Dolnym Śląsku. W audycji nie zabraknie także rozmów o ciekawych książkach, o zagadkowych obrazach oraz ciekawostek dla - dzisiaj już dorosłych - czytelników "Pana Samochodzika"!

W związku z tym, że w 2021 roku przypada setna rocznica III Powstania Śląskiego, na marzec szykujemy cykl 66 odcinków poświęconych powstaniom śląskim. Usłyszymy tu m.in. skąd wzięła się myśl, by walczyć o przyłączenie Śląska do Polski, jak walczono o rozbudzenie polskiej świadomości narodowej, jak szukano sposobu, by przekonać Ślązaków do głosowania w plebiscycie. Autorem cyklu "Na linii Korfantego" jest Bolesław Bezeg.

Nowe audycje muzyczne!
Piotr Metz [fot. Jacek Poremba]To już tradycja, że od poniedziałku do piątku od 17:00 do 19:00 na naszej antenie króluje dobra muzyka. Gospodarzem "Dobrego Grania" w poniedziałki, wtorki, środy i piątki będzie "człowiek, który żadnych (długich) pytań się nie boi", czyli Tomasz Wojtyłko.

Nowość w czwartek! W czwartki pasmo przejmie radiowiec, którego fanom muzyki przedstawiać nie trzeba: Piotr Metz (Dwójka, Polskie Radio)! W audycji "Muzyka Nowa" zaprezentuje nowości, bo właśnie w piątki zwykle się ukazują, ale nie tylko. W miarę możliwości z osobistą rekomendacją wykonawcy, w miarę możliwości z wykonaniem na żywo z tajemniczej Czarnej Barki, która niejedno już słyszała... Z kolei w soboty "7:00 P.M.". Eklektyczny, bo wysoce oczywisty, zestaw muzyki, nie przejmujący się gatunkami. Z reguły mało słowa a dużo muzyki, chyba że gość programu zacny i rozmowny. Piotr Metz zaprasza do słuchania w soboty do 22:00.

Po 22:00 antenę przejmie doskonale znany z serwowania znakomitych porcji klasyki i nowości czarnej muzyki Jarecki, który wprowadzi w klimat jak z dobrego klubu muzycznego.

Po 23:00 na powrót powita Adam Wołek, obecnie dziennikarz TVP 3 Opole - człowiek, który o rocku progresywnym i jego okolicach wie prawie wszystko i doskonale o tym potrafi opowiadać, wynajdując ciekawostki i prawdziwe muzyczne rarytasy. Dodajmy, że autor w soboty w Radiu Opole 2 KULTURA poprowadzi "Progresywną Akademię Rocka" - będzie to podróż po całym świecie muzyki, która bywa czasem trudna w odbiorze, ale niezwykle kunsztowna.

I wreszcie: "Opolska Lista Polskiej Piosenki"! To, oczywiście zgodnie z nazwą, zbiór polskich piosenek, przy czym warto zwrócić uwagę, że nie ma tu słowa "przeboje" i to jest ważny element. To, która piosenka zostanie przebojem zależeć będzie od słuchaczy, czyli od Państwa! Wybór będzie reprezentatywny dla wszystkich dekad, a jedyny warunek to polski tekst i oryginalna, piękna melodia. W niedzielę od 14:05 do 17:00 zaprasza Witold Sułek. Dodatkowo w każdą sobotę, w paśmie Radio Opole 2 KULTURA, będą umieszczane propozycje piosenek, na które mogą Państwo głosować - tak, by znalazły się w niedzielnym zestawieniu. Poza znanymi artystami i utworami, pojawią się też tacy, których dawno nie mieli Państwo okazji usłyszeć, a może nawet usłyszą ich Państwo po raz pierwszy i kto wie - może to właśnie oni podbiją Wasze serca.

Nowe godziny znanych audycji!
W Radiu Opole będzie też czas na nowe trendy w nauce, ekonomii, psychologii, czyli "Trendy i owędy". Uwaga: audycja zmienia godzinę rozpoczęcia na 13:05! Z magazynem reporterów Radia Opole, którzy pojawią się zawsze tam, gdzie będzie działo się coś ciekawego, będziemy ruszać po 15:00!

Radio Opole 2 KULTURA (DAB+) z nowymi pomysłami autorów
Poczujemy emocje wyjątkowych koncertów, odszukamy zaginioną klasykę, posłuchamy folkowych brzmień i wsłuchamy się w muzykę bez słów. Trafimy także na wykład w "Progresywnej Akademii Rocka", wsłuchamy się w nowe brzmienia i przeniesiemy się do największych aren, aby wysłuchać tych najlepszych z najlepszych. Sprawdzimy, co jest na afiszu, opowiemy wszystko o literaturze i podebatujemy o kulturze! Radio Opole 2 KULTURA to program dla tych, którzy z oferty wydarzeń kulturalnych czerpią pełnymi garściami, lubią trzymać rękę na pulsie i być zorientowani po jaką książkę warto sięgnąć, który film w kinie wybrać, na który spektakl, wystawę czy koncert się udać. To jest też pasmo dla tych, którzy być może na co dzień nie mają okazji korzystania z oferty kulturalnej bezpośrednio, a dzięki magii radia mogą wybrać się do teatru, kina, galerii, domu kultury czy sali koncertowej. Wszędzie tam jesteśmy - z serwisami informacyjnymi i naszymi audycjami!

Radio Opole 3 SPORT na sport.radio.opole.pl
To wyjątkowa odsłona Radia Opole, którą dedykujemy wszystkim fanom sportu, ale również tym, którzy kibicują zdrowemu trybowi życia oraz są ciekawi świata. W jednym miejscu znajdą Państwo najświeższe informacje sportowe z naszego regionu, kraju i ze świata. To tutaj poczują Państwo prawdziwe emocje podczas transmisji wydarzeń sportowych. A jeśli przegapią Państwo mecz? Nic straconego - w "Kronice sportowej Radia Opole" będą Państwo mogli powrócić do każdej sportowej imprezy, którą dla Was relacjonowaliśmy "na żywo". Zgromadziliśmy tam również najciekawsze audycje, rozmowy i reportaże dotyczące m.in.: historii sportu, jego największych gwiazd oraz dyscyplin, o których być może jeszcze Państwo nie słyszeli. Tutaj dowiedzą się Państwo m.in. jak dbać o formę w czasie pandemii oraz w jaki sposób zadbać o zbilansowaną dietę. Radio Opole 3 SPORT to nie tylko przestrzeń obejmująca tematykę sportową, ale także miejsce dające możliwość praktyki. "Plenerowy radio-trening" to specjalnie przygotowana seria krótkich filmów z ćwiczeniami, dzięki którym możecie zadbać o swoją formę w domu, na tarasie lub w plenerze. Wystarczą jedynie chęci i sportowy strój.

Radio Opole 4 HISTORIA na historia.radio.opole.pl
Zespół dziennikarzy-historyków Radia Opole z ciekawością i znawstwem przygląda się temu, co dzieje się w historycznej przestrzeni regionu, Polski i świata. Z tych obserwacji powstaje Radio Opole 4 HISTORIA - przestrzeń, w której spotyka się to co już minęło z tym, co właśnie się staje. To miejsce zarówno dla miłośników historii, jej profesjonalnych i "zamiłowanych" badaczy, jak i tych, którzy poszukują informacji o bieżących wydarzeniach z kręgu historii. W przestrzeni Radio Opole 4 HISTORIA prowadzić będziemy bezpośrednie transmisje ciekawych wydarzeń historycznych - konferencji, spotkań autorskich, uroczystości oraz przedstawień i rekonstrukcji historycznych.
Piotr Metz "Muzyka Nowa" i "7:00 P.M"

Zobacz także

2021-09-16, godz. 17:21 „Radio Biwak” 2021 zakończony – za nami dwa miesiące współpracy Radia Rzeszów z regionalnymi rozgłośniami… Polskie Radio Rzeszów obchodzi w tym roku jubileusz 70. urodzin. Z tej okazji rozgłośnia przygotowała dla swoich słuchaczy wiele atrakcji, m.in. specjalną… » więcej 2021-09-15, godz. 12:46 Zbliża się 75. rocznica operacji „Lawina” – poznaj szczegóły zaplanowanych uroczystości W najbliższą sobotę (18.09) mija 75 lat od zbrodni UB/NKWD popełnionej na żołnierzach NSZ Okręgu VII Śląskiego w ramach operacji „Lawina”. Zobacz… » więcej 2021-09-01, godz. 13:44 "Kto rano wstaje", ten... budzi się w szkole! Ekipa porannego programu Radia Opole zgłasza gotowość do szkoły! A przynajmniej do wspomnień.... 1 września nie mogło nas zabraknąć w podstawówce - odwiedziliśmy… » więcej 2021-08-30, godz. 11:34 58. KFPP - zobacz program i słuchaj Radia Opole! 58. Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki w Opolu rozpocznie się w piątek (03.09) i potrwa 4 dni. W programie osiem koncertów − wszystkie będziemy transmitować… » więcej 2021-08-27, godz. 19:12 Janina Piekarz - historia kobiety, która od dziecka lubiła pomagać Bieda, głód, konfiskaty zwierząt hodowlanych przez komunistyczną bezpiekę - to dzieciństwo w czasach stalinowskich, jakie do dziś pamięta Janina Piekarz… » więcej 2021-08-14, godz. 15:04 Festiwalowe Radio Opole - specjalny program na 96,5 FM i www.radio.opole.pl! Festiwalowe przeboje, wywiady, transmisje koncertów, wspomnienia - od 16 sierpnia nadajemy Festiwalowe Radio Opole, specjalny program na 96,5 FM dla Opola i okolic… » więcej 2021-08-13, godz. 09:59 Wspominamy VI Światowe Dni Młodzieży z udziałem Jana Pawła II. Opolanie też tam byli! "O 9:45 pojawił się papież, którego przywitano kilkunastominutową owacją i pieśnią śpiewaną w kilkunastu językach - "Abba Ojcze”. Homilię zakończył… » więcej 2021-08-02, godz. 12:05 Weź udział w III Ogólnopolskim Konkursie dla Młodzieży pod hasłem „Moja Wizja Zero – Rolnik Liderem Bezpiecz… Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego wraz z partnerami zaprasza do udziału w kolejnej edycji skierowanego do młodzieży konkursu promującego zasady bezpieczeństwa… » więcej 2021-07-29, godz. 13:31 Biała Sobota w Opolskim Centrum Onkologii – Radio Opole będzie na miejscu! Opolskie Centrum Onkologii zaprasza w sobotę (31.07) w godzinach 10:00-15:00 na wydarzenie, podczas którego chce przybliżyć mieszkańcom Opola i Opolszczyzny… » więcej 2021-07-28, godz. 10:16 Wyjątkowa premiera w rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego! Radio Opole upamiętni 1 sierpnia 1944 Radio Opole włącza się aktywnie w upamiętnienie 77. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. W najbliższą niedzielę szykujemy specjalne audycje okolicznościowe… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »