Radio Opole » O Radiu » Radio Opole poleca » Zobacz, co nowego szykujemy w 2021 roku w programie…
2020-12-30, 17:31 Autor: Radio Opole

Zobacz, co nowego szykujemy w 2021 roku w programie i na stronie internetowej Radia Opole!

[fot. Wanda Kownacka]
[fot. Wanda Kownacka]
Czy wyobrażali sobie kiedyś Państwo, że Loża Radiowa będzie nie jedna, a trzy? Albo że usłyszą Państwo dwie nowe audycje dziennikarza, który rozmawiał z Madonną, Jaggerem, Prince'm, Knopflerem, Pagem i McCartney'em, a teraz będzie dla Was prezentował muzykę z tajemniczej Czarnej Barki, która niejedno już słyszała? Albo że sami będziecie mogli stworzyć Opolską Listę Polskiej Piosenki? Zatem już teraz te wyobrażenia przekuwamy w fakty! Oto nasza ramówka na nowy rok i to aż w czterech odsłonach!
"Loża Radiowa" w 2021 roku w zupełnie nowej odsłonie!
Loża Radiowa w zupełnie nowej odsłonie!
Słyszymy się po 8:00, 12:00 i 16:00. Troje prowadzących, trzy godziny najważniejszych spraw w polityce krajowej i regionalnej, jeszcze więcej samorządu i rozmów o ważnych sprawach dotyczących Opolszczyzny. Zapraszamy parlamentarzystów, samorządowców, ekspertów. Poranne wydanie audycji poprowadzi Aneta Skomorowska-Kobza, w samo południe przywita się z Państwem Joanna Matlak, a na deser po 16:00 dzień podsumuje Jan Poniatyszyn. Nie zabraknie stałych cykli lożowych: "Co tam Panie w polityce?" Piotra Goćka i Piotra Moca, wywiadów Magdaleny Ogórek "Prosto z sejmu" czy "Magazynu międzynarodowego" Piotra Semki i Piotra Cywińskiego. To od polityków zależy jakość naszego codziennego życia, warto ją śledzić, warto być na bieżąco!

Szykujemy też nowe cykle!
Cykl "Zagrabione" Magdaleny Ogórek w każdą niedzielę o godz. 10:15 to podróż w głąb tajemnic o zaginionych, bezcennych dziełach sztuki. Autorka książki "Lista Wächtera" sprawdzi m.in. gdzie szukać Złotego Pociągu i czy Bursztynowa Komnata znajduje się na dnie Bałtyku we wraku niemieckiego statku Karlsruhe. Zapyta, jakie zagadki kryje kompleks "Riese" na Dolnym Śląsku. W audycji nie zabraknie także rozmów o ciekawych książkach, o zagadkowych obrazach oraz ciekawostek dla - dzisiaj już dorosłych - czytelników "Pana Samochodzika"!

W związku z tym, że w 2021 roku przypada setna rocznica III Powstania Śląskiego, na marzec szykujemy cykl 66 odcinków poświęconych powstaniom śląskim. Usłyszymy tu m.in. skąd wzięła się myśl, by walczyć o przyłączenie Śląska do Polski, jak walczono o rozbudzenie polskiej świadomości narodowej, jak szukano sposobu, by przekonać Ślązaków do głosowania w plebiscycie. Autorem cyklu "Na linii Korfantego" jest Bolesław Bezeg.

Nowe audycje muzyczne!
Piotr Metz [fot. Jacek Poremba]To już tradycja, że od poniedziałku do piątku od 17:00 do 19:00 na naszej antenie króluje dobra muzyka. Gospodarzem "Dobrego Grania" w poniedziałki, wtorki, środy i piątki będzie "człowiek, który żadnych (długich) pytań się nie boi", czyli Tomasz Wojtyłko.

Nowość w czwartek! W czwartki pasmo przejmie radiowiec, którego fanom muzyki przedstawiać nie trzeba: Piotr Metz (Dwójka, Polskie Radio)! W audycji "Muzyka Nowa" zaprezentuje nowości, bo właśnie w piątki zwykle się ukazują, ale nie tylko. W miarę możliwości z osobistą rekomendacją wykonawcy, w miarę możliwości z wykonaniem na żywo z tajemniczej Czarnej Barki, która niejedno już słyszała... Z kolei w soboty "7:00 P.M.". Eklektyczny, bo wysoce oczywisty, zestaw muzyki, nie przejmujący się gatunkami. Z reguły mało słowa a dużo muzyki, chyba że gość programu zacny i rozmowny. Piotr Metz zaprasza do słuchania w soboty do 22:00.

Po 22:00 antenę przejmie doskonale znany z serwowania znakomitych porcji klasyki i nowości czarnej muzyki Jarecki, który wprowadzi w klimat jak z dobrego klubu muzycznego.

Po 23:00 na powrót powita Adam Wołek, obecnie dziennikarz TVP 3 Opole - człowiek, który o rocku progresywnym i jego okolicach wie prawie wszystko i doskonale o tym potrafi opowiadać, wynajdując ciekawostki i prawdziwe muzyczne rarytasy. Dodajmy, że autor w soboty w Radiu Opole 2 KULTURA poprowadzi "Progresywną Akademię Rocka" - będzie to podróż po całym świecie muzyki, która bywa czasem trudna w odbiorze, ale niezwykle kunsztowna.

I wreszcie: "Opolska Lista Polskiej Piosenki"! To, oczywiście zgodnie z nazwą, zbiór polskich piosenek, przy czym warto zwrócić uwagę, że nie ma tu słowa "przeboje" i to jest ważny element. To, która piosenka zostanie przebojem zależeć będzie od słuchaczy, czyli od Państwa! Wybór będzie reprezentatywny dla wszystkich dekad, a jedyny warunek to polski tekst i oryginalna, piękna melodia. W niedzielę od 14:05 do 17:00 zaprasza Witold Sułek. Dodatkowo w każdą sobotę, w paśmie Radio Opole 2 KULTURA, będą umieszczane propozycje piosenek, na które mogą Państwo głosować - tak, by znalazły się w niedzielnym zestawieniu. Poza znanymi artystami i utworami, pojawią się też tacy, których dawno nie mieli Państwo okazji usłyszeć, a może nawet usłyszą ich Państwo po raz pierwszy i kto wie - może to właśnie oni podbiją Wasze serca.

Nowe godziny znanych audycji!
W Radiu Opole będzie też czas na nowe trendy w nauce, ekonomii, psychologii, czyli "Trendy i owędy". Uwaga: audycja zmienia godzinę rozpoczęcia na 13:05! Z magazynem reporterów Radia Opole, którzy pojawią się zawsze tam, gdzie będzie działo się coś ciekawego, będziemy ruszać po 15:00!

Radio Opole 2 KULTURA (DAB+) z nowymi pomysłami autorów
Poczujemy emocje wyjątkowych koncertów, odszukamy zaginioną klasykę, posłuchamy folkowych brzmień i wsłuchamy się w muzykę bez słów. Trafimy także na wykład w "Progresywnej Akademii Rocka", wsłuchamy się w nowe brzmienia i przeniesiemy się do największych aren, aby wysłuchać tych najlepszych z najlepszych. Sprawdzimy, co jest na afiszu, opowiemy wszystko o literaturze i podebatujemy o kulturze! Radio Opole 2 KULTURA to program dla tych, którzy z oferty wydarzeń kulturalnych czerpią pełnymi garściami, lubią trzymać rękę na pulsie i być zorientowani po jaką książkę warto sięgnąć, który film w kinie wybrać, na który spektakl, wystawę czy koncert się udać. To jest też pasmo dla tych, którzy być może na co dzień nie mają okazji korzystania z oferty kulturalnej bezpośrednio, a dzięki magii radia mogą wybrać się do teatru, kina, galerii, domu kultury czy sali koncertowej. Wszędzie tam jesteśmy - z serwisami informacyjnymi i naszymi audycjami!

Radio Opole 3 SPORT na sport.radio.opole.pl
To wyjątkowa odsłona Radia Opole, którą dedykujemy wszystkim fanom sportu, ale również tym, którzy kibicują zdrowemu trybowi życia oraz są ciekawi świata. W jednym miejscu znajdą Państwo najświeższe informacje sportowe z naszego regionu, kraju i ze świata. To tutaj poczują Państwo prawdziwe emocje podczas transmisji wydarzeń sportowych. A jeśli przegapią Państwo mecz? Nic straconego - w "Kronice sportowej Radia Opole" będą Państwo mogli powrócić do każdej sportowej imprezy, którą dla Was relacjonowaliśmy "na żywo". Zgromadziliśmy tam również najciekawsze audycje, rozmowy i reportaże dotyczące m.in.: historii sportu, jego największych gwiazd oraz dyscyplin, o których być może jeszcze Państwo nie słyszeli. Tutaj dowiedzą się Państwo m.in. jak dbać o formę w czasie pandemii oraz w jaki sposób zadbać o zbilansowaną dietę. Radio Opole 3 SPORT to nie tylko przestrzeń obejmująca tematykę sportową, ale także miejsce dające możliwość praktyki. "Plenerowy radio-trening" to specjalnie przygotowana seria krótkich filmów z ćwiczeniami, dzięki którym możecie zadbać o swoją formę w domu, na tarasie lub w plenerze. Wystarczą jedynie chęci i sportowy strój.

Radio Opole 4 HISTORIA na historia.radio.opole.pl
Zespół dziennikarzy-historyków Radia Opole z ciekawością i znawstwem przygląda się temu, co dzieje się w historycznej przestrzeni regionu, Polski i świata. Z tych obserwacji powstaje Radio Opole 4 HISTORIA - przestrzeń, w której spotyka się to co już minęło z tym, co właśnie się staje. To miejsce zarówno dla miłośników historii, jej profesjonalnych i "zamiłowanych" badaczy, jak i tych, którzy poszukują informacji o bieżących wydarzeniach z kręgu historii. W przestrzeni Radio Opole 4 HISTORIA prowadzić będziemy bezpośrednie transmisje ciekawych wydarzeń historycznych - konferencji, spotkań autorskich, uroczystości oraz przedstawień i rekonstrukcji historycznych.
Piotr Metz "Muzyka Nowa" i "7:00 P.M"

Zobacz także

2021-07-14, godz. 12:19 Badaj się i bądź zdrów! Opolski Oddział NFZ zaprasza na spotkanie - Radio Opole będzie na miejscu! Opolski Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia zaprasza w sobotę (17.07) w godzinach 11:00-17:00 do CH Karolinka w Opolu na wydarzenie, podczas którego… » więcej 2021-07-12, godz. 11:20 Z Wojciechem Pilichowskim tuż przed koncertem w "Muzycznej Owczarni" w Jaworkach rozmawia Piotr Metz Rok po otwarciu zagrał tu koncert, który przeszedł do historii jako pierwszy w tym miejscu. Dziś jest dyrektorem artystycznym „Muzycznej Owczarni” w Jaworkach… » więcej 2021-07-01, godz. 22:06 Zaszczepieni mogą już przystąpić do Loterii Narodowego Programu Szczepień. Każdy ma 4 szanse na wygrane! W czwartek ruszyła ogólnopolska Loteria Narodowego Programu Szczepień. Mogą wziąć w niej udział wszystkie osoby pełnoletnie, które dokonały kompletnej… » więcej 2021-06-24, godz. 12:39 Grand PiK - ogólnopolskie święto twórców radiowych. Jest też reportażystka Radia Opole! Radiowcy z całej Polski zjechali do Bydgoszczy. Trwa Grand PiK 2021 - Konkurs Artystycznych Form Radiowych, organizowany przez Polskie Radio PiK. Na miejscu jest… » więcej 2021-06-23, godz. 13:19 Drodzy Tatusiowie, wszystkiego co najpiękniejsze! Drodzy Tatusiowie, dziękujemy za wsparcie i miłość. W życzeniach pomagają nam przedszkolaki z Przedszkola TAK w Opolu, a my przytulamy Was mocno! » więcej 2021-06-23, godz. 13:09 Pierwsza Dama inicjuje akcję "Usłyszeć Dzieci" Pierwsza Dama zainicjowała akcję "Usłyszeć Dzieci" mającą zachęcić dorosłych do towarzyszenia dzieciom w trudnym procesie wychodzenia z izolacji, jak… » więcej 2021-06-18, godz. 21:21 Harmonogram rozpowszechniania nieodpłatnych audycji wyborczych w Radiu Opole S.A. Radio Opole S.A. zgodnie z rozporządzeniem KRRiT z dnia 12 lipca 2011 r. w sprawie czasu oraz ramowego podziału czasu przeznaczonego na rozpowszechnianie nieodpłatnie… » więcej 2021-06-11, godz. 20:11 Przedterminowe wybory burmistrza Gorzowa Śląskiego w woj. opolskim Radio Opole S.A. w związku rozporządzeniem Prezesa Rady Ministrów z dnia 6 maja 2021 r. w sprawie przedterminowych wyborów burmistrza Gorzowa Śląskiego w… » więcej 2021-06-09, godz. 09:42 Czas na "Dobry moment"! Od poniedziałku do piątku o 9:00 zapraszają Agnieszka Wawer-Krajewska i Wiesław Kolbusz Chcesz poznać ciekawych ludzi i usłyszeć odpowiedzi na nurtujące Cię pytania? A może pragniesz uśmiechnąć się razem z nami lub podejść do sprawy całkiem… » więcej 2021-06-02, godz. 11:07 "Misja Werona 2021" - reportaż Pawła Koniecznego, Grzegorza Frankowskiego i Piotra Moca [FILM, ZDJĘCIA] We wtorek (01.06) minął miesiąc od historycznego sukcesu Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle w siatkarskiej Lidze Mistrzów. Radio Opole miało okazję towarzyszyć… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »