Radio Opole » Gospodarka
2017-01-04, 17:30 Autor: Jan Poniatyszyn

Prudnicka podstrefa ekonomiczna została powiększona

Zakład Henniges w Prudniku [zdj. Radio Opole]
Zakład Henniges w Prudniku [zdj. Radio Opole]
Decyzją rządu kolejne tereny objęto preferencjami warunkami dla inwestujących w Prudniku. Rozporządzeniem Rady Ministrów hale byłego ZPB „Frotex” włączono do Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Są to obiekty gminy. Pod koniec roku udostępniła je amerykańskiej firmie Henniges. Ta natomiast postawiła warunek, aby hale te znalazły się w strefie ekonomicznej.
- Zagospodarowanie obiektów po zakładach tekstylnych ma kluczowe znaczenie dla rozwoju przemysłu w naszym mieście - mówi burmistrz Prudnika Franciszek Fejdych. – Gmina kupiła hale, aby wprowadzać do nich różnych przedsiębiorców. Wiosną 2016 roku rozpoczęliśmy rozmowy z firmą Henniges. Hale przystosowano do jej potrzeb. Obecnie inwestor ten zatrudnia tam blisko 60 osób i deklaruje, że to zatrudnienie szybko wzrośnie do poziomu 250 pracowników.

Na przygotowanie prudnickich obiektów z budżetu państwa, województwa oraz gminy wydano blisko trzy miliony złotych. Wynagrodzenia zatrudnionych tam dofinansowuje Powiatowy Urząd Pracy. Teraz tereny prudnickiej podstrefy ekonomicznej wynoszą ponad 16 hektarów. Zlokalizowane w niej firmy mogą liczyć na pomoc publiczną w postaci zwolnień podatkowych.
Franciszek Fejdych

Gospodarka

2024-11-22, godz. 20:00 Finał kilku remontów dróg w gminie Wołczyn. Przebudowy w mieście i dwóch wsiach Na ukończeniu są ostatnie tego roku remonty dróg w gminie Wołczyn. » więcej 2024-11-22, godz. 17:30 Prudnik ujednolici plan zagospodarowania przestrzennego, aby nie było niejasności u inwestorów Zmiany planistyczne pomogą w otwieraniu firm w Prudnickiej Strefie Aktywności Gospodarczej. Gmina sporządzi nowy plan zagospodarowania przestrzennego dla terenów… » więcej 2024-11-22, godz. 13:39 Państwowa Inspekcja Pracy nagradza najbezpieczniejsze firmy Prestiżowe konkursy Państwowej Inspekcji Pracy rozstrzygnięte. Wyróżniono firmy i placówki, które najlepiej dbają o bezpieczeństwo swoich pracownikó… » więcej 2024-11-22, godz. 12:04 Powódź nie podniosła stopy bezrobocia w regionie W urzędach pracy w powiatach poszkodowanych przez powódź bezrobotnych nie przybyło, ale przedsiębiorcy z tych terenów wciąż zmagają się ze skutkami wrześniowego… » więcej 2024-11-21, godz. 14:00 Pierwszy inwestor wynajął halę w brzeskiej "Zielonce". Firma chce zatrudnić kilkanaście osób Kilkanaście osób ma wkrótce znaleźć pracę w brzeskiej strefie przemysłowej. Pojawił się pierwszy inwestor, który wynajął od WSSE część hali przemysłowej… » więcej 2024-11-21, godz. 12:00 "Na ten moment kontrole na terenach powodziowych są zawieszone". Prezes WFOŚ gościem Radia Opole - Do czerwca przyszłego roku Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska zawiesił kontrole instalacji grzewczych na terenach powodziowych - potwierdziła w Porannej… » więcej 2024-11-20, godz. 18:00 Są pierwsze stropy i ściany przyziemia. Jak idzie budowa nowego osiedla OTBS w Opolu? Zgodnie z planem przebiega budowa nowego osiedla Opolskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego przy ulicy Wrocławskiej w Opolu. » więcej 2024-11-20, godz. 16:30 Nowy sprzęt dla studentów elektrotechniki i automatyki trafił na Politechnikę Opolską Na Politechnice Opolskiej powstało nowe laboratorium dla studentów elektrotechniki i automatyki. Nowa sala dydaktyczna jest wyposażona w 9 stanowisk komputerowych… » więcej 2024-11-20, godz. 12:00 Płaca widoczna w każdym ogłoszeniu o pracę? Będzie nowy obowiązek dla pracodawców W każdym ogłoszeniu o pracę będą podane widełki dotyczące wynagrodzenia - jeszcze w tym tygodniu do laski marszałkowskiej trafi projekt ustawy 'Jasne … » więcej 2024-11-20, godz. 11:00 Ubywa obcokrajowców ubezpieczonych w ZUS Na Opolszczyźnie coraz mniej cudzoziemców zgłoszonych do ubezpieczeń społecznych w ZUS. Ciągle najliczniejszą grupą są osoby z obywatelstwem ukraińskim… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »