Radio Opole » Wiadomości z regionu
2022-12-29, 18:30 Autor: Monika Matuszkiewicz

Opole: likwidacja przystanków autobusowych. "To nie zachęca do korzystania z transportu publicznego"

Komunikacja miejska, MZK Opole [fot. Maciej Marciński]
Komunikacja miejska, MZK Opole [fot. Maciej Marciński]
[fot. Justyna Krzyżanowska]
[fot. Justyna Krzyżanowska]
Wcześniej zapowiedź likwidacji nocnych kursów, teraz czas na przystanki. Pasażerowie korzystający z komunikacji publicznej w Opolu muszą być przygotowani na zmiany.
Część likwidowanych przystanków to te, które powstały na czas budowy centrum przesiadkowego Opole-Główne, ale są też takie, które od dawna funkcjonowały.

- Jest to dziewięć przystanków przy ulicy Dubois, które już zostały zlikwidowane. Nie będzie też trzech przystanków przy Armii Krajowej - mówi Tomasz Zawadzki, naczelnik wydziału transportu w opolskim ratuszu.

- Przy ulicy 1 Maja-Dubois w kierunku Rejtana. To był taki tymczasowy przystanek w miejscu parkingu. Robimy też zmiany wokół dworca Opole-Wschodnie. Tam otwieramy 4 peron, który będzie się nazywał Dworzec Wschodni-4. Prócz tego likwidowany jest przystanek Katowicka-Szpital. W tej chwili autobusy zatrzymują się wyłącznie na terenie dworca przesiadkowego Opole-Wschodnie.

Jeśli chodzi o przystanek Katowicka-Szpital, to tam obecnie trwa remont chodnika, ale jak poinformował nas naczelnik wydziału transportu, po jego zakończeniu, nie zostanie on przywrócony.

Zdaniem przewodniczącego klubu radnych Prawo i Sprawiedliwości Michała Nowaka, to bardzo zły pomysł. Jak dodaje to tylko zniechęci ludzi do korzystania z transportu publicznego.

- Podnosimy cenę biletów za komunikację. Po drugie likwidujemy nocne linie. Po trzecie likwidujemy przystanki. To, co za chwilę całe miasto zwiniemy i schowamy, dlatego że pan prezydent tak zarządza pieniędzmi, że na nic nie ma i same podwyżki. Niestety to jest bardzo zły ruch, ale ja przypuszczam, że jak dalej pan prezydent będzie zarządzał miastem, to takie działania będą musiały być podejmowane.

Odmiennego zdania jest radny z klubu Arkadiusza Wiśniewskiego Przemysław Pytlik.

- Przez cały rok 2022 były robione różnego rodzaju badania, analizy i decyzje, które zostały podjęte są właśnie wynikiem tych analiz. Przyczyny mogą być również ekonomiczne, gdyż miasto boryka się z problemami budżetowymi. Tutaj luka budżetowa powstała przez mały dopływ z podatku PIT oraz CIT i stąd MZK musiało podjąć takie, a nie inne kroki.

Radni z klubu Arkadiusza Wiśniewskiego zapowiadają, że w przyszłym roku przyjrzą się jeszcze raz nowym rozwiązaniom.

Przypomnijmy, że od 1 stycznia obowiązywać będą nowe ceny biletów. Bilet normalny jednorazowy będzie droższy o 80 groszy.
Tomasz Zawadzki
Michał Nowak
Przemysław Pytlik

Wiadomości z regionu

2024-07-23, godz. 11:00 Spotkanie Młodych po raz 30. Do Wołczyna przyjechała młodzież z całego kraju Po raz 30. do Wołczyna przyjechała młodzież z całego kraju, która bierze udział w Spotkaniu Młodych - młodzieżowym festiwalu katolickim zorganizowanym… » więcej 2024-07-22, godz. 20:30 Wciąż nieznana jest data otwarcia krytego basenu w Namysłowie. Zorganizowano spotkanie z mieszkańcami Październik jest obecnie realnym terminem oddania do użytku krytej pływalni w Namysłowie. Po południu w magistracie zorganizowano spotkanie informacyjne z… » więcej 2024-07-22, godz. 19:30 Opole: w czasie upałów zużywamy więcej wody. Ale przerwy w dostawach nam nie grożą W lipcu w Opolu wzrosło zużycie wody, ale do rekordu jeszcze daleko. Obecnie dobowo mieszkańcy stolicy regionu zużywają 25 tysięcy m3 wody. Paweł Kawecki… » więcej 2024-07-22, godz. 18:30 Wzięli sprawy w swoje ręce i posprzątali Starą Stobrawę. Bo rzeka to nie śmietnik Rękawiczki, gumiaki i worki na śmieci - wyposażeni w te atrybuty mieszkańcy Kluczborka, młodzież oraz dzieci, ruszyli z nurtem Starej Stobrawy, aby oczyścić… » więcej 2024-07-22, godz. 18:00 Czy w Kluczborku powstaną elektrownie wiatrowe? Urząd zaprasza mieszkańców na konsultacje Czy wiatraki obok miodu staną się wizytówką Kluczborka i gminy? To niewykluczone. Radni zdecydowali o sporządzeniu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego… » więcej 2024-07-22, godz. 17:15 "Nie mieliśmy dotąd takiego problemu". Beczkowozy nadal zaopatrują mieszkańców gminy Biała w wodę pitną Mieszkańcy 11 miejscowości w gminie Biała muszą korzystać z wody dostarczanej beczkowozami. Woda w ich kranach jest wciąż niezdatna do spożycia. W dwóch… » więcej 2024-07-22, godz. 16:01 Pożar budynku gospodarczego w Starej Kuźni. Wewnątrz były butle z gazem Osiem zastępów straży pożarnej gasiło pożar budynku gospodarczego w Starej Kuźni w gminie Bierawa (pow. kędzierzyńsko-kozielski). Nie było osób pos… » więcej 2024-07-22, godz. 15:04 Radar meteo na Górze św. Anny oficjalnie otwarty. "Pozwoli na lepsze i szybsze przewidywanie zmian pogody" [ZDJĘCIA] Radar meteorologiczny przy autostradzie A4 na Górze Św. Anny oficjalnie otwarty. To jeden z 10 takich radarów należących do sieci POLRAD. Urządzenie zapewnia… » więcej 2024-07-22, godz. 14:38 "Bezpieczeństwo zawsze na pierwszym miejscu". Wakacyjna akcja policji na basenie w Głubczycach W ramach akcji 'Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą' i 'Bezpieczne wakacje' na basenie miejskim w Głubczycach, policjanci z komendy powiatowej przypominali… » więcej 2024-07-22, godz. 14:04 Cztery lata na budowę 23 kilometrów S11 od Gotartowa do Siemianic w Wielkopolsce Za cztery lata ma być gotowy niemal 23-kilometrowy odcinek drogi ekspresowej S11 między Siemianicami w województwie wielkopolskim a Gotartowem obok Kluczbo… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »