Radio Opole » Wszystko o literaturze » Posłuchaj rozmów z gośćmi audycji » Dzieje filozofii i jej twórców w opolskim środowisku…
2023-02-28, 14:50 Autor: Witold Sułek

Dzieje filozofii i jej twórców w opolskim środowisku teologicznym przez ks. prof. Kazimierza Wolszę opisane

Ks. prof. Kazimierz Wolsza i Witold Sułek [fot. Adam Dubiński]
Ks. prof. Kazimierz Wolsza i Witold Sułek [fot. Adam Dubiński]
Fascynująca historia nie tylko podejmowanych tematów, ale i samych jej twórców, zasługuje na szczególna uwagę nie tylko środowiska naukowego i filozofów, chociaż jest to jej głównym tematem, ale wszystkich zainteresowanych historią Opolszczyzny, zwłaszcza ze względu na dobrze oddane realia historyczne, konteksty i uwarunkowania w jakich przyszło kształtować się myśli filozoficznej wśród teologów.

Zobacz także

2023-06-29, godz. 14:41 Z Aleksandrą Zając o wyrażaniu uczuć obrazem Wszyscy mamy uczucia, ale czy wiemy, co lubią? Albo co robią? Tego możemy się dowiedzieć z wydanych przez Wydawnictwo Dwie Siostry książek, które napisała… » więcej 2023-06-21, godz. 13:50 Justyna Steczkowska o miejscu literatury w swoim życiu Znajomość dobrej literatury widać, czuć i słychać w tekstach piosenek śpiewanych przez Justynę Steczkowską. Podczas pobytu artystki na 60. Krajowym Festiwalu… » więcej 2023-06-20, godz. 17:14 Karolina Fryt śpiewa własne kompozycje do autorskich tekstów, a co lubi czytać? Artystka, która dała się poznać szerszej publiczności podczas tegorocznych debiutów Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, bardzo szczerze opowiada… » więcej 2023-06-19, godz. 10:57 Anna Bikont w reporterskiej podróży śladem zapisków L. Mejzelsa w poszukiwaniu żydowskich dzieci umieszczonych w czasie… Po siedemdziesięciu latach Autorka wyrusza na poszukiwania, które wydają się wręcz niemożliwe. Kiedy już jednak do spotkań dochodzi, pojawiają się kolejne… » więcej 2023-06-15, godz. 16:09 Przeboje PRL - Marek Sierocki o nowej książce, której współautorem jest Sławomir Koper Przeboje z czasów PRL-u, które śpiewała, a często nadal śpiewa cała Polska, zostały ukazane w tej książce z różnych perspektyw. Nie mogło być inaczej… » więcej 2023-06-14, godz. 08:47 Z Haliną Frąckowiak o mądrych i ważnych książkach w jej życiu Dla znających karierę i dorobek artystyczny Haliny Frąckowiak, pierwszym skojarzeniem literackim będzie zapewne cykl piosenek do wierszy Kazimierza Wierzyńskiego… » więcej 2023-06-12, godz. 14:08 Rozmowa ze Stanisławą Celińską o literaturze w życiu prywatnym i artystycznym Obecność literatury w twórczości Stanisławy Celińskiej wydaje się oczywista, gdyż jest treścią i aktorstwa (w tym przypadku również piosenki aktorskiej)… » więcej 2023-06-09, godz. 16:30 Książka o przemianach, wyobrażeniach i rzeczywistości Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu Jarosław Wasik, autor książki, a zarazem dyrektor Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu, opisuje KFPP w niezwykle ciekawym ujęciu, co dobrze oddaje tytuł, oraz… » więcej 2023-06-06, godz. 11:11 Czy Michał Rusinek wyjaśni w rozmowie, o jaki chodzi szalik w najnowszej swojej książce pt. "Szalik. O Wisławie Szymborskiej… Chociaż właściwie nie pisała dla dzieci, warto o niej dzieciom opowiadać - tak uznał Michał Rusinek i dlatego (chociaż powodów było więcej, co wyjaśnia… » więcej 2023-06-02, godz. 09:14 Historia pierwszej kobiety, która samotnie opłynęła świat Chociaż książka "Samotne oceany. Historia Krystyny Chojnowskiej-Liskiewicz, pierwszej kobiety, która opłynęła świat solo" w dużym stopniu skupia się… » więcej
7891011
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »