Radio Opole » Specjalne serwisy Radia Opole » Інтерв'ю - wywiady » Nie tylko „darowanie głodnemu ryby”, ale „ofiarowanie…
2022-10-21, 09:20 Autor: Oleksandra Popenko

Nie tylko „darowanie głodnemu ryby”, ale „ofiarowanie mu wędki”

Nie tylko „darowanie głodnemu ryby”, ale „ofiarowanie mu wędki”
Моральна підтримка, допомога з житлом, навчання польської мови і консультації з працевлаштування – це основні напрями роботи центру інтеграції для біженців з України «Озімська 8». Працівники центру допомагають утікачам від війни адаптуватися в Польщі та інтегрувати у нове середовище. А саме, знайти роботу, вивчити мову, знати куди звертатися у певних життєвих ситуаціях, бути активними членами суспільства і навіть розкрити творчі здібності. За перший місяць роботи по допомогу до центру звернулося більше ста українських біженців. Тут чекають усіх нужденних.
Psychologiczne wsparcie, pomoc w znalezieniu mieszkania, kursy języka polskiego i konsultacje prawne – to podstawowe kierunki pracy ośrodka integracji dla uchodźców z Ukrainy “Ozimska 8”. Pracownicy centrum pomagają uciekającym przed wojną w ich adaptacji w Polsce i integracji w nowym środowisku, a najbardziej w znalezieniu pracy, nauce języka, wiedzy do kogo zwracać się w pewnych sytuacjach życiowych, jak być aktywnymi członkami społeczności, a nawet w rozwijaniu swoich talentów. W ciągu pierwszego miesiąca pracy, o pomoc do ośrodka zwróciło się ponad stu ukraińskich uchodźców. Czekają tu na wszystkich, którzy są w potrzebie.

Zobacz także

2023-01-03, godz. 14:50 Witalij Małeckij burmistrz Krzemieńczuka o życiu miasta w cieniu wojny Krzemieńczuk to duże miasto przemysłowe w centralnej części Ukrainy znajdujące się obecnie ok. 200 km od linii frontu. Od początku wojny w mieście znalazły… » więcej 2022-12-22, godz. 13:08 Ukraiński żołnierz pokazał, co dzieje się na froncie Ukrainiec Serhiy kilka lat pracował w Polsce. Jednak gdy Rosja napadła na Ukrainę, porzucił pracę w Europie i wrócił do domu. Od początku wojny Serhiy… » więcej 2022-12-21, godz. 12:45 Znak przyjaźni ukraińsko-polskiej - historia Wasyla Dżochy Ukraińcy postawili w Opolu pamiątkowy znak przyjaźni ukraińsko-polskiej. Autorem projektu jest 65-letni winnicki trener boksu Wasyl Dżoga. Przyjechał on… » więcej 2022-12-08, godz. 16:24 „Uczę uchodźców, aby mieli możliwość realizacji się w nowym kraju” – historia Yulii Kotyk Yulia Kotyk przeniosła się do Polski na krótko przed rozpoczęciem wojny. W Opolu zdobyła wykształcenie biznesowe i otworzyła własny biznes - salon kosmetyczny… » więcej 2022-11-28, godz. 10:05 Nowe życie w Polsce - historia Wiktorii Prysady Odnalazła siebie i inspiruje innych. Wiktoria jest samotną matką z Charkowa. Z początkiem wojny wraz z najmłodszą córką wyjechała do Polski. Rodzina spotkała… » więcej 2022-11-07, godz. 10:46 Skarpetki dla ukraińskich żołnierzy Dziergają skarpetki dla dziewczyn służących w ukraińskiej armii. W taki sposób obrończynie swojego kraju chciała wesprzeć młoda mama - Olga Nechyporuk… » więcej 2022-11-02, godz. 15:21 „Polska stała się dla mnie drugim domem” – historia Olgi Nechyporuk Kiedy rosyjskie rakiety spadły na Żytomierz, Olga Nechyporuk zabrała do Polski dwójkę małych dzieci i matkę. Młoda mama mieszka teraz na Opolszczyźnie… » więcej
56789
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »