Radio Opole » Dobry wieczór, tu Opole » Posłuchaj rozmów z naszymi gośćmi » 'Patożycie. Z notatnika kuratora sądowego' - posłuchaj…
2024-03-06, 12:45 Autor: Beata Granatowska

"Patożycie. Z notatnika kuratora sądowego" - posłuchaj rozmowy z autorem książki

[fot. https://pixabay.com/pl]
[fot. https://pixabay.com/pl]
Okładka książkiO tym, że życie to nie bajka, wie każdy, ale chyba niewielu zna jego najciemniejsze strony. Tymczasem są takie zawody, które zmuszają do tego, jak np. kurator sądowy.

Książka "Patożycie. Z notatnika kuratora sądowego" Piotra Matysiaka (to pseudonim) odsłania ponure zakamarki miast i miasteczek, i opowiada historie ludzi, którzy tam wegetują. Autora zapytaliśmy, m.in., czy czasem udaje się im pomóc i jak sam radzi sobie w tej trudnej pracy.

Zobacz także

2024-04-19, godz. 10:59 "Mamy darmowe aplikacje do poruszania się po lesie. Zachęcam, by korzystać z tego" - Tomasz Fronckiewicz Do 2030 roku w krajach Unii Europejskiej ma wyrosnąć dodatkowych trzy miliardy drzew. W tym celu prowadzone są w nich coroczne akcje #sadziMY, w której każdy… » więcej 2024-04-18, godz. 09:40 "Niestety, czas który mamy pokazuje, że przyszłość może być bardzo trudna, ale musimy się z nią zmierzyć" - dr… Szwecja mierzy się z problemem rosnącej przestępczości, zwłaszcza wśród migrantów z Bliskiego Wschodu i Afryki. Co jakiś czas docierają do nas tego typu… » więcej 2024-04-17, godz. 16:40 Ta książka ma przybliżyć Chiny, ich aspiracje i objaśnić tło ich rywalizacji z Zachodem Tomasz Sajewicz napisał książkę pt. "Nowa gra w Chińczyka", w której różni eksperci wypowiadają się na temat Państwa Środka. To dobra okazja, by przyjrzeć… » więcej 2024-04-16, godz. 11:34 Dlaczego husaria była tak skuteczna? Posłuchaj rozmowy z autorem "Wielkiej księgi husarii" Obok ułanów, husaria to chyba najbardziej malownicza formacja wojskowa, obrosła legendami i uwieczniona w literaturze i malarstwie. Już wkrótce na naszym… » więcej 2024-04-15, godz. 11:37 "Kobiet walczących z bronią w ręku w historii trochę było" - Grzegorz Bortnik Kto słyszał o Matyldzie Ogórkównej urodzonej 12 kwietnia 1897 roku? Poza historykami zajmującymi się powstaniami śląskimi, pewnie niewielu. Tymczasem była… » więcej 2024-04-12, godz. 12:02 Kiepski dźwięk i źle zgrane postsynchrony - dlaczego polskie filmy mają takie niedostatki? Polskie filmy zyskują nagrody i, dzięki platformom, dużą oglądalność. Jednak jeden zarzut utrzymuje się od lat - kiepski dźwięk i źle zgrane postsynchrony… » więcej 2024-04-10, godz. 15:20 "My innych takich parków w województwie w zasadzie nie mamy" - Iwona Solisz o zabytkowym parku w Pokoju Park w Mosznej zyskał poważną konkurencję! W Pokoju brakuje co prawda pałacu, bo został doszczętnie zniszczony, ale nowo otwarty park imponuje połączeniem… » więcej 2024-04-09, godz. 16:50 "Przed nami dużo do zrobienia" - Łukasz Wielgosz o nowym Ministerstwie ds. Społeczeństwa Obywatelskiego Ministerstwo do spraw Społeczeństwa Obywatelskiego działa od niedawna i ma wiele do zrobienia, bo "obywatelskość" nie jest najmocniejszą stroną Polaków… » więcej 2024-04-08, godz. 10:10 Dlaczego wydłużają się składy wielu produktów spożywczych? O rosnącej liczbie podejrzanych konserwantów i o tym, jak ich unikać rozmawialiśmy z Tomaszem Fronckiewiczem. » więcej 2024-04-04, godz. 08:47 O zielonych klinach, miejskich ogródkach i fontannach , czyli co zrobić, by w mieście było więcej przyrody "Zie­lo­no mam w gło­wie i fioł­ki w niej kwit­ną" - pisał poeta Kazimierz Wierzyński. Wiosna wyjątkowo sprzyja rozmowie o potrzebie bliskości z przyrodą… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »