Radio Opole » Rozmowy o kulturze (DAB+) » O kulturze - debata (DAB+) (rozmowy w latach 2019… » Alicja Piórkowska-Sneka o tym, jak funkcjonują…
2021-03-04, 13:18 Autor: Agnieszka Zientarska

Alicja Piórkowska-Sneka o tym, jak funkcjonują małe księgarnie i czy dziś popularny jest jeszcze zawód księgarza

Zdjęcie ilustracyjne [fot. Maciej Wajler]
Zdjęcie ilustracyjne [fot. Maciej Wajler]
Jak funkcjonują małe księgarnie? Czy dziś popularny jest jeszcze zawód księgarza? Jak zmieniał się na przestrzeni lat? Dlaczego paradoksalnie na rynku jest coraz mniej kameralnych miejsc, gdzie przed zakupem można osobiście spotkać się z książką, o literaturze podyskutować, zapytać, skoro wszyscy wiemy, że nic nie zastąpi tego osobistego doświadczenia? O tym wszystkim dyskutowaliśmy z właścicielką najstarszej funkcjonującej obecnie księgarni w Opolu Alicją Piórkowską-Sneką.
Przyjrzeliśmy się także aktualnej trudnej sytuacji w czasie pandemii, odpowiedzieliśmy na pytania: jakie doświadczenia niesie, jak radzi sobie księgarnia, jak na apel o wsparcie, odpowiedzieli czytelnicy? Przywołaliśmy także motto „Suplementu”: „Cóż może być bardziej cennego od codziennych spotkań z mądrymi książkami?".

Zobacz także

2021-04-13, godz. 15:00 Justyna Weigt o miejscu zabawy w naszej kulturze i ważnych aspektach z nią związanych Rozmawialiśmy o miejscu zabawy w naszej kulturze i ważnych aspektach z nią związanych, które mają wpływ między innymi na twórcze aspekty naszego życia… » więcej 2021-04-12, godz. 19:30 Marcin Dybowski o prawdzie i o tym, dlaczego przed nią uciekamy Dlaczego uciekamy przed prawdą i dlaczego nie chcemy jej znać - o tym opowie nam Marcin Dybowski - antykomunista, działacz opozycji, niepodległościowiec… » więcej 2021-04-08, godz. 19:05 Dziś rozmawiamy o Józefie Elsnerze, kompozytorze i nauczycielu Fryderyka Chopina W dzisiejszej audycji rozmawialiśmy o Józefie Elsnerze, kompozytorze i nauczycielu Fryderyka Chopina. Poza tym szczypta poezji. » więcej 2021-04-08, godz. 13:45 Czy poezja jest potrzebna i jakie spełnia zadania w XXI wieku? Jakie zadania spełnia w XXI wieku poezja? Czy jest potrzebna? Czym jest słowo? Czy można mu ufać? Czym jest wiersz? O jakich wartościach mówi? Czy niesie… » więcej 2021-04-02, godz. 19:00 O obchodach 100. rocznicy Plebiscytu na Górnym Śląsku rozmawiamy z Grzegorzem Flerianowiczem (2 cz.) W audycji rozmowa z Grzegorzem Flerianowiczem, prezesem Stowarzyszenia Biało-Czerwone Opole o obchodach 100. rocznicy Plebiscytu na Górnym Śląsku i upamiętnieniu… » więcej 2021-04-01, godz. 19:05 W audycji rozmowa z Grzegorzem Flerianowiczem, prezesem Stowarzyszenia Biało-Czerwone Opole W audycji zapraszamy do wysłuchania rozmowy z Grzegorzem Flerianowiczem, prezesem Stowarzyszenia Biało-Czerwone Opole. Poza tym felieton i szczypta poezji. » więcej 2021-03-31, godz. 19:00 Historyk Oskar Bąk o głosach osób i grup społecznych, które były wykluczane Tym razem w audycji dyskutowaliśmy o przywoływanych głosach osób a także grup społecznych, które były wykluczane. W ostatnich latach coraz więcej powstaje… » więcej 2021-03-29, godz. 19:05 Rozmowa z Tadeuszem Sudnikiem - kompozytorem, improwizatorem i reżyserem dźwięku O muzyce, dźwięku, realizacji nagrań, czyli Studiu Dźwięków Niemożliwych, a także, o pasji do radioodbiorników w audycji "O kulturze - debata" opowiadał… » więcej 2021-03-26, godz. 19:59 Rozmowa o Jacku Bezegu, inicjatorze Polskiej Fundacji Historycznej W audycji przypomnieliśmy sylwetkę i działalność związanego przez całe życie z Opolem, ale także z Odrą zmarłego w marcu 2018 roku Jacka Bezega, autora… » więcej 2021-03-25, godz. 19:26 Debata o odpowiedzialności i św. Józefie Tym razem w audycji Bolesław Bezeg wraz z Wiktorem Krzewickim debatowali o odpowiedzialności, ale także o św. Józefie. Poza tym zaprezentowaliśmy kolejny… » więcej
1617181920
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »