Radio Opole » Bez Ogródek (do 2015 r.) » Aktualności » O kobietach aktywnych i służbowych podróżach…
2014-03-09, 21:47 Autor: Radio Opole

O kobietach aktywnych i służbowych podróżach (08.03)

Kobiety coraz częściej sięgają po władzę w samorządzie. Zaczynają dominować na stanowisku sołtysek, naczelniczek wydziału i tam świetnie się sprawdzają. O tym rozmawialiśmy 8 marca w programie "Bez ogródek". Pytaliśmy też o podróże służbowe prezydentów miast

Kobiety coraz częściej sięgają po władzę w samorządzie. Zaczynają dominować na stanowisku sołtysek, naczelniczek wydziału i tam świetnie się sprawdzają. Potrafią zaktywizować lokalną społeczność i są skuteczne w działaniu. Mniej chętnie natomiast garną się do stanowisk o politycznym charakterze. Jednak, zdaniem naszych rozmówców, nie zmienią tego parytety, bo przymus nigdy nie przynosi dobrych efektów.

Jeden z ogólnopolskich dzienników opublikował ranking prezydentów miast, którzy najczęściej podróżują służbowo. Liderem okazał się prezydent Wrocławia, natomiast najmniej wydał na podróże Ryszard Zembaczyński. Niewiele na ten cel wydają także burmistrzowie i wójtowie z naszego regionu. Według nich, skromne budżety gmin pozwalają tylko na takie wyjazdy, które przynoszą wymierne rezultaty np. w ramach partnerstwa albo w celu nawiązania kontaktów gospodarczych. Przyznają zarazem, że w przypadku dużych aglomeracji takie podróże są potrzebne dla promocji i poparcia różnych przedsięwzięć.

Gośćmi programu byli: Jolanta Barska - burmistrz Nysy, Józef Swaczyna - starosta strzelecki, Artur Kotara - burmistrz Lewina Brzeskiego, Bartłomiej Kostrzewa - wiceburmistrz Niemodlina, Radosław Roszkowski - starosta prudnicki, Henryk Lakwa - starosta opolski, Leszek Wiącek - burmistrz Wołczyna, Arnold Hindera - burmistrz Białej, Andrzej Kasiura - burmistrz Krapkowic, Krzysztof Mutz - wójt Tarnowa Opolskiego.

Posłuchaj:

Zobacz także

2015-07-17, godz. 17:47 Zmiany w ECO Najpierw mówiono o obronie interesów, później o otwartym sporze, teraz to właściwie klincz. Mowa o trwającym sporze na linii miasto Opole - ECO. Większościowy… » więcej 2015-07-09, godz. 17:36 I znów ECO... jak skończy się spór z miastem Opole? Najpierw decyzja o nieudzieleniu absolutorium zarządowi spółki, później medialna wymiana ciosów, wreszcie wymiana pism i konkretna groźba: czujemy się… » więcej 2015-07-03, godz. 12:53 BO 2016: sukces czy porażka? O zakończonym naborze wniosków do budżetu obywatelskiego oraz o sytuacji po walnym zgromadzeniu ECO rozmawiali goście Ireneusza Prochery w opolskim wydaniu… » więcej 2015-06-27, godz. 00:02 Do czego mają służyć świetlice szkolne, nowelizacja przepisów o bezdomnych zwierzętach Do czego mają służyć szkolne świetlice? Czy mają być przechowalnią czy wspomagającą placówką edukacyjną? Szykuje się kolejne zadanie dla gmin: obowiązkowe… » więcej 2015-06-25, godz. 10:55 Inwestycja wokół Dworca Wschodniego pomoże na korki? O planach inwestycyjnych dotyczących okolic Dworca Wschodniego, ewentualnym wsparciu dla pomysłu kształcenia lekarzy w Opolu oraz dyskusji wobec sklepu z używaną… » więcej 2015-06-19, godz. 22:44 O miejscowych planach przestrzennych i leczeniu próchnicy u dzieci Tylko 27% gmin ma miejscowe plany zagospodarowania przestrzennego. Czy samorządom potrzebny jest ten dokument do podejmowania decyzji inwestycyjnych? Próchnica… » więcej 2015-06-19, godz. 11:03 O ścieżkach rowerowych i strefach inwestycyjnych O absolutorium dla władz miasta, przekazaniu ziemi do strefy inwestycyjnej, ścieżkach rowerowych i organizacjach pozarządowych dyskutowali rozmówcy Ireneusza… » więcej 2015-06-12, godz. 23:45 Festiwal Opolski a region, czy samorządy chcą zaostrzenia przepisów ustawy alkoholowej. Festiwal Opolski to jedna z niewielu marek naszego regionu rozpoznawalna w całym kraju. Czy do promocji tej imprezy nie powinny się włączyć inne samorządy?… » więcej 2015-06-12, godz. 09:53 Budżetowy wyścig z czasem? O festiwalowej atmosferze, zainteresowaniu składaniem wniosków do budżetu partycypacyjnego oraz przejęciu strefy płatnego parkowania przez miasto rozmawiali… » więcej 2015-06-05, godz. 23:12 Jak się komunikuje władza z mieszkańcami, zmiany w przepisach o egzekwowaniu długów Ankieta, referendum, spotkania- władza ma wiele możliwości, by poznać opinie mieszkańców. Wybór formy zależy od indywidualnych preferencji i potrzeb. Szykują… » więcej
34567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »