Radio Opole » Niż Boris nad Opolszczyzną » Wiadomości o sytuacji powodziowej w regionie

Wiadomości o sytuacji powodziowej w regionie

2024-09-23, 12:30 Autor: Krzysztof Rapp

"Przedsiębiorcy z zalanych terenów potrzebują pomocy. Prezes Opolskiej Izby Gospodarczej w Radiu Opole

Bartosz Ryszka [fot. Adam Dubiński]
Bartosz Ryszka [fot. Adam Dubiński]
- Tworzymy od kilku dni mapę potrzeb opolskich przedsiębiorców dotkniętych powodzią - mówił dziś (23.09) w Porannej Rozmowie Radia Opole Bartosz Ryszka, prezes Opolskiej Izby Gospodarczej. Te pierwsze potrzeby były podobne jak u wszystkich innych, czyli chleb i woda, a potem osuszacze, agregaty prądotwórcze, łopaty i ubrania robocze.
- Teraz trzeba pomyśleć o długofalowej pomocy, bo w tym czasie stawania na nogi przedsiębiorcy muszą z czegoś żyć - mówi Bartosz Ryszka.

- Jest tych danin bardzo wiele. I apeluję tu do rządzących, żeby coś w tej kwestii zrobili. My mamy jako Opolska Izba Gospodarcza pomysł, co można zrobić. We współpracy z Krajową Izbą Gospodarczą przygotowujemy projekt pisma do kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Apelujemy w nim o to, aby ci przedsiębiorcy zostali zwolnieni z wszelkich danin na okres odbudowy - mówi prezes Opolskiej Izby Gospodarczej.

- Jeżeli przedsiębiorcy się nie podniosą po powodzi, to społeczeństwo straci podwójnie. Bo nie będzie wpłaty do lokalnych skarbców samorządów, ponieważ to są lokalne podatki, które wpłacają przedsiębiorcy. Nie będzie też miejsc pracy, ponieważ przedsiębiorcy zatrudniają osoby. Więc bezrobocie również wzrośnie - dodaje gość Radia Opole.

Przypomnijmy, że na razie rząd zaproponował przedsiębiorcom odroczone terminy płatności podatków VAT, PIT i CIT. Być może więcej rozwiązań dla biznesu znajdzie się w ustawie powodziowej, nad którą rząd obecnie pracuje.
Bartosz Ryszka cz.1
Bartosz Ryszka cz.2

Zobacz także

2024-09-13, godz. 13:23, Wiadomości z regionu Zrzuty wody z Turawy, zbiorniki kaskadowe Nysy Kłodzkiej z dużymi zapasami Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Gliwicach wczoraj (12.09) zwiększył odpływ ze zbiornika w Turawie. - Zapadła decyzja, mimo że udało się wypracować ponad 200 procent rezerwy powodziowej - mówi Linda Hofman, rzecznik Wód Polskich… » więcej 2024-09-13, godz. 12:41, Interwencja Radia Opole "Przygotowujemy się do tej fali". Czarnowąsy z obawą patrzą na prognozowane opady [INTERWENCJA] Mieszkańcy Czarnowąs - dzielnicy Opola nad Małą Panwią - obawiają się, że przez intensywne opady deszczu ich miejscowość kolejny raz zostanie zalana. Skutki powodzi odczuli w 1997 i 2010 roku. Tym tematem zajęliśmy się dziś… » więcej 2024-09-13, godz. 12:16, Wiadomości z regionu Żołnierze WOT z opolskich batalionów są w gotowości do działania na wypadek powodzi i podtopień Blisko 2,5 tysiąca żołnierzy 13. Śląskiej Brygady Obrony Terytorialnej jest w gotowości w związku z ryzykiem powodzi w województwach opolskim i śląskim. Mundurowi cały czas monitorują sytuację na rzekach i zbiornikach wodnych… » więcej 2024-09-13, godz. 10:29, Wiadomości z regionu Działania prewencyjne opolskich strażaków w związku z opadami deszczu Układali worki z piaskiem i rękawy przeciwpowodziowe. Strażacy z województwa opolskiego przeprowadzili już 14 działań prewencyjnych w związku z intensywnymi opadami deszczu w regionie. » więcej 2024-09-13, godz. 10:10, Poranna rozmowa Radia Opole "Wystąpią liczne podtopienia, ale nie wiemy na jaką skalę". Stanisław Potoniec o zagrożeniu powodziowym - Spodziewamy się wzrostów stanów rzek w powiecie nyskim, prudnickim i głubczyckim. Trudno powiedzieć, czy będzie lepiej niż w 1997 roku. Na pewno wystąpią liczne podtopienia, ale nie wiemy na jaką skalę - mówił w Porannej Rozmowie… » więcej
124125126127128129130
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »