Radio Opole » Niż Boris nad Opolszczyzną » Wiadomości o sytuacji powodziowej w regionie

Wiadomości o sytuacji powodziowej w regionie

2024-10-02, 18:00 Autor: Witold Wośtak

Głuchołazy: niesprawny wodociąg komplikuje życie nie tylko w zalanych blokach

Bloki w Głuchołazach [fot. Witold Wośtak]
Bloki w Głuchołazach [fot. Witold Wośtak]
Bloki w Głuchołazach [fot. Witold Wośtak]
Bloki w Głuchołazach [fot. Witold Wośtak]
Nie tylko bloki w zalanej części Głuchołaz mają problem z centralnym ogrzewaniem. Dotyczy to także budynków wielorodzinnych Międzyzakładowej Spółdzielni Mieszkaniowej z wyżej położonej części miasta.
To 13 kotłowni w 11 blokach. Tam woda nie dotarła, ale nieczynny pozostaje wodociąg. Sęk w tym, że na osiedlu w pobliżu ulicy Wieniawskiego czy Chopina kotłownie są specyficzne, bo zlokalizowano je na najwyższej kondygnacji.

- Przez niższe ciśnienie wody będzie kłopot z jej uzupełnieniem oraz utrzymaniem poziomu - mówi Marian Konieczny, prezes spółdzielni.

- Jeżeli uruchomimy i nie będzie potrzeby odpowietrzeń, bo przecież nie powinno się odpowietrzać non stop, ale jeśli ktoś miał remont i na pewno opuścił poziom wody w sieci, wówczas może występować okresowe wyłączenie tych kotłowni. Kocioł od razu zapowietrzy się i wyłączy.

W takiej sytuacji pomoże dopiero ponowne napełnienie instalacji, ale przy niskim ciśnieniu znów będzie kłopot.

- Będziemy wspierać się jeszcze konkretnymi urządzeniami, żeby to osiągnąć, ale każdorazowe puszczenie tej wody może spowodować wyłączenie ciepła. Stabilnej sytuacji na tym osiedlu raczej nie będzie - dodaje prezes Konieczny.

Głuchołaska spółdzielnia szacuje szkody wyrządzone przez wielką wodę na 10-15 milionów złotych, licząc małą architekturę, place zabaw czy boksy śmietnikowe.
Marian Konieczny 1
Marian Konieczny 2

Zobacz także

2024-10-01, godz. 12:00, Wiadomości z regionu Tysiąc mieszkań w Głuchołazach bez ciepła do połowy października. Zalało piece gazowe 34 budynki Międzyzakładowej Spółdzielni Mieszkaniowej w Głuchołazach nie mają obecnie centralnego ogrzewania. To oznacza tysiąc mieszkań bez ciepła. » więcej 2024-10-01, godz. 09:32, Wiadomości z regionu Powiat brzeski zaczyna liczyć straty po powodzi. Są miejsca, gdzie woda jeszcze stoi - Nadal są u nas miejsca, gdzie woda jeszcze stoi - mówił dziś (01.10) w Porannej Rozmowie Radia Opole Jacek Monkiewicz, starosta brzeski. Choć szacowanie strat dopiero się zaczęło, to już wiadomo, że oprócz zalanych domów, ogromne… » więcej 2024-09-30, godz. 19:30, Wiadomości z regionu Głogówek opublikuje "białą księgę” zniszczeń. Gmina domaga się budowy zbiornika na Osobłodze Władze Głogówka stanowczo domagają się budowy zbiornika przeciwpowodziowego na Osobłodze w Racławicach Śląskich. Liczą na wsparcie mieszkańców oraz samorządowców z gmin i powiatów zalanych przez tę rzekę. Samorząd zachęca… » więcej 2024-09-30, godz. 15:40, Wiadomości z regionu "Centralne mamy zalane". Mieszkańcy Wronowa remontują domy po powodzi Mieszkańcy Wronowa walczą z czasem, aby przed zimą wyremontować zniszczone przez powódź domy. Większość z budynków wymaga jak najszybszego osuszenia i uprzątnięcia, a temperatura w tym nie pomaga. Jak mówią powodzianie, końca… » więcej 2024-09-30, godz. 15:00, Wiadomości z regionu ZDW szykuje się do remontów dróg 416 i 417. "Chcielibyśmy zacząć jak najszybciej" Przejezdna od dzisiaj (30.09) jest droga wojewódzka nr 458 pod wiaduktem kolejowym w Lewinie Brzeskim. Do tej pory drogowcy mieli problem z udrożnieniem tego odcinka, bo ciągle spływała nowa woda. » więcej
29303132333435
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »