Radio Opole » Niż Boris nad Opolszczyzną » Wiadomości o sytuacji powodziowej w regionie

Wiadomości o sytuacji powodziowej w regionie

2024-09-26, 17:44 Autor: Monika Matuszkiewicz-Biel

"Prosimy, aby nie odwoływać pobytów". Branża hotelowa mierzy się ze skutkami powodzi

Dolina Bystrego Potoku w Pokrzywnej. Zakaz wstępu do lasu obejmuje też Góry Opawskie z masywem Biskupiej Kopy [fot. Jan Poniatyszyn]
Dolina Bystrego Potoku w Pokrzywnej. Zakaz wstępu do lasu obejmuje też Góry Opawskie z masywem Biskupiej Kopy [fot. Jan Poniatyszyn]
Góry Opawskie [fot. Bogusław Kalisz]
Góry Opawskie [fot. Bogusław Kalisz]
W Pokrzywnej i Jarnołtówku wszystkie obiekty noclegowe, według danych Opolskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej funkcjonują normalnie. Ale - jak przekazuje Radiu Opole Piotr Mielec, dyrektor OROT-u jeśli chodzi o turystykę na południu województwa, to sprawa jest bardzo delikatna i skomplikowana.
- Jeżeli chodzi o turystów indywidualnych, to tu już problemu z odwoływaniem rezerwacji nie ma. To największe tąpnięcie było tydzień temu, ale to z oczywistych względów, nikt wtedy nie chciał się bawić - dodaje Mielec.

- Mamy problem z grupami, bo one często odwołują i na tym cierpią często inne atrakcje, na przykład w Tułowicach, czy w Opolu, bo okazuje się, że to miała być wycieczka dwudniowa, czy trzydniowa. Tutaj również prosimy, aby nie odwoływać, a jeżeli jest taka sytuacja, że ta grupa miała zarezerwowany nocleg, gdzie niemożliwe jest teraz korzystanie z niego, to my jesteśmy w stanie pomóc, aby przekierować te osoby do innych obiektów.

- Myślę, że idealną formą wsparcia tych poszkodowanych hotelarzy jest wykupienie vouchera, który można wykorzystać w przyszłym roku - zaznacza Piotr Mielec.

- To pozwoli przedsiębiorcom zachować płynność finansową. My również pracujemy nad tego typu rozwiązaniami w skali makro, rozmawiamy z Polską Organizacją Turystyczną, z innymi partnerami, tak aby udało się na terenie województwa opolskiego i dolnośląskiego uruchomić taki cały projekt dotyczący możliwości nabycia voucherów do wykorzystania w czasie późniejszym.

Dodatkowo OROT pracuje nad kampanią informacyjno-promocyjną, która ma pomóc w ożywieniu branży turystycznej. To jest przygotowywane we współpracy z samorządami i przedsiębiorcami.
Piotr Mielec 1
Piotr Mielec 2

Zobacz także

2024-09-24, godz. 11:59, Wiadomości z regionu Trudna komunikacja dwóch stron zniszczonych Głuchołaz. Dla pieszych kładka, dla aut prywatny most - Mija tydzień, a my nadal jesteśmy odcięci od świata - mówią mieszkańcy lewobrzeżnej części Głuchołaz. Do prawej części miasta mogą dotrzeć jedynie przez kładkę pieszo-rowerową. Natomiast, jeśli ktoś potrzebuje dostać… » więcej 2024-09-24, godz. 11:13, Wiadomości z regionu Rozpoczęła się budowa kładki na DK45 w Żywocicach koło Krapkowic - Rozpoczęła się akcja 'Kładka' - informuje zastępca burmistrza Krapkowic Arnold Joszko. Przeprawa dla pieszych zostanie zamontowana tuż obok mostu nad Osobłogą w Żywocicach, wzdłuż drogi krajowej nr 45. » więcej 2024-09-24, godz. 10:54, Wiadomości z regionu Burmistrz Paczkowa w Radiu Opole: Miałem prawo obawiać się o bezpieczeństwo mieszkańców - W Paczkowie nigdy nie było takiej wysokiej wody - mówił dziś (24.09) w Porannej Rozmowie Radia Opole Artur Rolka, burmistrz tego miasta. Pytaliśmy go, czy jego zdaniem zadziałały procedury kryzysowe oraz czy czuł się ostrzeżony… » więcej 2024-09-24, godz. 08:15, Wiadomości z regionu Prezydent Opola o planach rozbudowy Polderu Żelazna Chociaż Opole z sytuacji powodziowej wyszło obronną ręką, konieczna jest rozbudowa Polderu Żelazna. Tak przekazał dziennikarzom prezydent Opola Arkadiusz Wiśniewski. Drugi etap rozbudowy polderu ma jeszcze lepiej zabezpieczyć miasto… » więcej 2024-09-24, godz. 08:07, Wiadomości z regionu Cech zbiera pieniądze dla poszkodowanych rzemieślników. Ich pracownie zniszczyła powódź W powiecie prudnickim powódź nie oszczędziła zakładów rzemieślniczych. Zniszczone firmy najczęściej umiejscowione są na parterach zalanych budynków. Przedsiębiorcy szacują straty, a pomoc powodzianom deklaruje ich korporacja … » więcej
47484950515253
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »