Radio Opole » Niż Boris nad Opolszczyzną » Wiadomości o sytuacji powodziowej w regionie

Wiadomości o sytuacji powodziowej w regionie

2024-09-26, 07:00 Autor: Witold Wośtak

Uczniowie z gminy Lewin Brzeski wyjeżdżają na zieloną szkołę. Łącznie to prawie 600 dzieci

Sytuacja po powodziowa w Lewinie Brzeskim [fot. Jędrzej Łuczak]
Sytuacja po powodziowa w Lewinie Brzeskim [fot. Jędrzej Łuczak]
Sytuacja po powodziowa w Lewinie Brzeskim [fot. Jędrzej Łuczak]
Sytuacja po powodziowa w Lewinie Brzeskim [fot. Jędrzej Łuczak]
Pierwsi uczniowie z poszkodowanej w powodzi gminy Lewin Brzeski wyjeżdżają dzisiaj (26.09) na zieloną szkołę.
Z trzech szkół podstawowych zalane zostały dwa budynki - w Skorogoszczy i Lewinie Brzeskim - więc te placówki nie funkcjonują od poniedziałku, 16 września. Z kolei szkoła w Łosiowie pełniła do wtorku (24.09) rolę punktu ewakuacyjnego. Tam uczniowie powrócą w najbliższy poniedziałek (30.09) po zakończeniu dezynfekcji.

- Dzisiaj na zieloną szkołę wyjeżdża 147 dzieci ze Skorogoszczy - mówi Dariusz Struski, wiceburmistrz Lewina Brzeskiego.

- Część dzieci jedzie do Poronina, a część do zaprzyjaźnionej gminy Gdów (województwo małopolskie). Stamtąd otrzymaliśmy oferty pomocy, więc dzieci wyjeżdżają z opiekunami - jedna grupa na tydzień, a druga na dwa tygodnie. To są miejscowości górskie i zlokalizowane w bardziej centralnej części Polski.

Wiceburmistrz informuje, że trwa jeszcze ustalanie ostatnich szczegółów co do wyjazdu na zieloną szkołę uczniów ze szkoły w Lewinie Brzeskim.

- Myślę, że 30 września te dzieci również wyjadą na tydzień na zieloną szkołę. W Lewinie mamy najwięcej uczniów, bo jest ich ponad 400. Mamy plan działania i dzieci będą podzielone na wyjazd do kilku miejscowości wraz z nauczycielami. Spędzą tam czas wolny i na zielonej szkole.

Co do przedszkoli gminy Lewin Brzeski, trzy z pięciu budynków zostało zalanych, opieka dla najmłodszych jest zapewniona w Łosiowie i Przeczy. Struski zapewnia, że celem jest jak najszybsze przywrócenie wszystkich placówek.
Dariusz Struski 1
Dariusz Struski 2

Zobacz także

2024-09-13, godz. 12:41, Interwencja Radia Opole "Przygotowujemy się do tej fali". Czarnowąsy z obawą patrzą na prognozowane opady [INTERWENCJA] Mieszkańcy Czarnowąs - dzielnicy Opola nad Małą Panwią - obawiają się, że przez intensywne opady deszczu ich miejscowość kolejny raz zostanie zalana. Skutki powodzi odczuli w 1997 i 2010 roku. Tym tematem zajęliśmy się dziś… » więcej 2024-09-13, godz. 12:16, Wiadomości z regionu Żołnierze WOT z opolskich batalionów są w gotowości do działania na wypadek powodzi i podtopień Blisko 2,5 tysiąca żołnierzy 13. Śląskiej Brygady Obrony Terytorialnej jest w gotowości w związku z ryzykiem powodzi w województwach opolskim i śląskim. Mundurowi cały czas monitorują sytuację na rzekach i zbiornikach wodnych… » więcej 2024-09-13, godz. 10:29, Wiadomości z regionu Działania prewencyjne opolskich strażaków w związku z opadami deszczu Układali worki z piaskiem i rękawy przeciwpowodziowe. Strażacy z województwa opolskiego przeprowadzili już 14 działań prewencyjnych w związku z intensywnymi opadami deszczu w regionie. » więcej 2024-09-13, godz. 10:10, Poranna rozmowa Radia Opole "Wystąpią liczne podtopienia, ale nie wiemy na jaką skalę". Stanisław Potoniec o zagrożeniu powodziowym - Spodziewamy się wzrostów stanów rzek w powiecie nyskim, prudnickim i głubczyckim. Trudno powiedzieć, czy będzie lepiej niż w 1997 roku. Na pewno wystąpią liczne podtopienia, ale nie wiemy na jaką skalę - mówił w Porannej Rozmowie… » więcej 2024-09-13, godz. 10:00, Wiadomości z regionu Przede wszystkim spokój. Strażacy radzą, jak zachować się w sytuacji kryzysowej Słuchanie komunikatów o zagrożeniu w radiu i TV, ewakuacja dzieci i osób starszych w bezpieczne miejsce, ustalenie dróg ewakuacji, naładowanie telefonu komórkowego oraz między innymi zabezpieczenie domu np. workami z piaskiem - to… » więcej
124125126127128129130
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »