Radio Opole » Niż Boris nad Opolszczyzną » Wiadomości o sytuacji powodziowej w regionie

Wiadomości o sytuacji powodziowej w regionie

2024-09-24, 11:59 Autor: Monika Matuszkiewicz-Biel

Trudna komunikacja dwóch stron zniszczonych Głuchołaz. Dla pieszych kładka, dla aut prywatny most

Kładka pieszo-rowerowa w Głuchołazach [fot. Marcin Boczek]
Kładka pieszo-rowerowa w Głuchołazach [fot. Marcin Boczek]
Kładka pieszo-rowerowa w Głuchołazach [fot. Marcin Boczek]
Kładka pieszo-rowerowa w Głuchołazach [fot. Marcin Boczek]
Kładka pieszo-rowerowa w Głuchołazach [fot. Marcin Boczek]
Kładka pieszo-rowerowa w Głuchołazach [fot. Marcin Boczek]
- Mija tydzień, a my nadal jesteśmy odcięci od świata - mówią mieszkańcy lewobrzeżnej części Głuchołaz. Do prawej części miasta mogą dotrzeć jedynie przez kładkę pieszo-rowerową. Natomiast, jeśli ktoś potrzebuje dostać się samochodem do centrum musi kierować się na ulicę Wyspiańskiego i tam przez most udostępnioną przez jedną z firm docierają do miasta. Jednak są pewne ograniczenia.
- Ciężko jest, korki są, tłok, ale co zrobić. - Mamy kładkę i to jest ważne, bo można iść zrobić zakupy na tamtej stronie, do apteki, bo tu zalana, także ludzie nie powinni narzekać tylko się cieszyć, że żyjemy, bo mogło być gorzej. - Jedyna przeprawa. Dla samochód jest tam jeden most prywatny, ale my musimy jeździć przez Gierałcice. Tu wszystko jest zostawione na rympał, dosłownie.

- Od kilku dni korzystamy z mostu Schattdecor i tam przez ten ocalały most mieszkańcy mogą jeździć - wyjaśnia burmistrz Głuchołaz, Paweł Szymkowicz.

- Z tym, że bardzo proszę pamiętać, że tym samym mostem transportowane są cysterny z wodą i jeśli przerwiemy łańcuch dostawy, to może nastąpić zapowietrzenie wodociągów i ten tydzień walki o wodę pitną zostanie zmarnowany. Jeździmy tam całą dobę, zwłaszcza cysterny, które ze względów technologicznych muszą jeździć całą dobę, ale staramy się to robić w godzinach nocnych, kiedy ten ruch samochodów osobowych jest mniejszy. - A mieszkańcy mogą cały czas? - Tak, mieszkańcy mogą cały czas jeździć.

Firma planuje też udostępnić drugą trasę dla samochodów osobowych. Jak przekazał burmistrz, to może się wydarzyć jutro lub pojutrze. Na razie na tym terenie trwa zasypywanie dziur.
Mieszkańcy
Paweł Szymkowicz

Zobacz także

2024-09-27, godz. 13:18, Wiadomości z regionu Kolejna ofiara powodzi? Ciało ujawnione w powiecie nyskim To prawdopodobnie kolejna - trzecia - ofiara powodzi na Opolszczyźnie. Ciało odkryto podczas usuwania skutków powodzi w okolicach Bodzanowa w powiecie nyskim. » więcej 2024-09-27, godz. 12:00, Wiadomości z regionu Stolica kraju pomaga Opolszczyźnie Władze stołeczne Warszawy przekazały samorządom poszkodowanym przez powódź 20 mln zł. - Z tego po 5 mln zł trafi do gmin Głuchołazy i Nysa - informuje nyskie starostwo w mediach społecznościowych. » więcej 2024-09-27, godz. 11:00, Wiadomości z regionu "Nie odwołujcie rezerwacji, przychodźcie do nas". Apel ze schroniska pod Biskupią Kopą Praktycznie zamarł ruch turystyczny w Górskim Domu Turysty 'Pod Biskupią Kopą'. Turyści nie docierają do schroniska, ponieważ Nadleśnictwo Prudnik zamknęło szlaki turystyczne po intensywnych opadach deszczu przed dwoma tygodniami… » więcej 2024-09-27, godz. 10:13, Wiadomości z regionu "Bardzo ucierpiało samo miasto, ale też nasze sołectwa". Burmistrz Lewina Brzeskiego w Radiu Opole - Poza samym miastem ucierpiało też siedem naszych sołectw - przypomniał w Porannej Rozmowie Radia Opole burmistrz Lewina Brzeskiego Artur Kotara. Dodał, że woda w samym mieście opadła, a trwają teraz przede wszystkim starania, by… » więcej 2024-09-27, godz. 09:48, Poranna rozmowa Radia Opole Mieszkańcy Lewina Brzeskiego wciąż w obliczu kryzysu powodziowego. Burmistrz Artur Kotara gościem PRRO Mieszkańcy gminy Lewin Brzeski wciąż zmagają się z powodzią, która zniszczyła ich domy i infrastrukturę. W piątkowej Porannej Rozmowie Radia Opole burmistrz Artur Kotara przedstawił działania podejmowane w celu odbudowy oraz wyjaśnił… » więcej
36373839404142
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »