Radio Opole » Opolskie "Rodos" » Posłuchaj audycji: » Co zrobić, by pies nie przekopywał nam grządek?…
2024-02-12, 15:50 Autor: Agnieszka Wawer-Krajewska

Co zrobić, by pies nie przekopywał nam grządek? Poza tym rady Mai Popielarskiej, o jeżach w ogródkach i zaletach buraków

[fot. https://pixabay.com/pl]
[fot. https://pixabay.com/pl]
Pies albo ogród - mówią niektórzy. W programie spróbowaliśmy przekonać do tego, że pies wcale nie musi być największym szkodnikiem naszych upraw. Co zrobić, by nasz pupil nie przekopywał grządek? Jak oduczyć psa "podlewania" drzew i krzewów? O tym m.in. rozmawialiśmy z zoopsychologiem Leszkiem Koisem.

W cyklu "Co mieszka w naszym ogródku?" tym razem o lubianym chyba przez wszystkich zwierzaku, czyli o jeżu, z którego bytności na naszej działce powinniśmy być bardzo dumni.

Z kolei Maja Popielarska - znana chyba wszystkim miłośnikom ogrodów z programów, które prowadzi - zachęciła do eksperymentowania w swojej zielonej oazie. Było też o tym, że by być bardziej w zgodzie z naturą, warto na swojej działce sadzić rośliny przyjazne ptakom i owadom.

Nie zapomnieliśmy też o kąciku prozdrowotnym, w którym warzywa i owoce dzielimy na części pierwsze. Tym razem sprawdziliśmy, co jest w buraku i dlaczego warto go jeść.

Zobacz także

2024-04-22, godz. 14:07 O sposobach na zwalczanie szkodników, zaletach szparagów i pożytkach z trzmieli Zbiór szparagów w tym roku ruszył wcześniej niż w latach ubiegłych. Już teraz możemy cieszyć się ich obecnością na talerzu. Przy czym są osoby, które… » więcej 2024-04-13, godz. 17:00 Ruszamy na spacer po ogródkach działkowych, rozmawiamy o biedronkach azjatyckich i zaletach pomidorów Za nami wiosenne, ale jak na lato przystało - gorące dni. Przyroda ruszyła z kopyta, a my z mikrofonem Radia Opole ruszyliśmy zwiedzać ogródki działkowe… » więcej 2024-04-08, godz. 16:40 O bioogrodach, naturalnych kosiarkach i zaletach truskawek Dlaczego nie warto przejmować się stokrotkami i mleczem, które zasiedlają nasz trawnik? Czy możliwa jest uprawa kwietnego ogrodu bez używania chemicznych… » więcej 2024-03-30, godz. 17:00 Dlaczego należy zjeść dwa kotki z... gałązki palmowej? Będzie też o kompozycjach z jajem, rzeżusze i zajączku Jak to, co rodzi ogród splata się ze świąteczną obrzędowością? Rozmawialiśmy o tym z dr Elżbietą Oficjalską przy jednej z chałup w Muzeum Wsi Opolskiej… » więcej 2024-03-25, godz. 15:45 O zapasach wody na działce, wiosennych ptakach, rzodkiewce i ogródkach na balkonie Z okazji Światowego Dnia Wody rozmawialiśmy o potrzebie gromadzenia wody na naszych działkach i w ogródkach. Marzec to czas powoli budzącej się do życia… » więcej 2024-03-19, godz. 16:14 O kompoście z liści, nawadnianiu roślin, podjadaniu, laurowiśni, szczypiorku i... zaskrońcach Zajrzeliśmy do ogrodu pana Jerzego w Czarnowąsach. Było o kompoście z liści, nawadnianiu roślin, ale też o... mostku Leonarda da Vinci, który może stać… » więcej 2024-02-26, godz. 11:02 Od czego po zimie zacząć prace w ogrodzie? Będzie też m.in. o kunach na działkach i zaletach orzechów włoskich Tym razem zabieramy słuchaczy na spacer po ogrodzie państwa Pospiszylów w Strzelcach Opolskich. Będzie o tym jak słomą walczyć z chwastami, czy marchewce… » więcej 2024-02-06, godz. 14:56 Jak nie przeciążyć kręgosłupa pracując na działce i na co zwrócić uwagę zakładając ogród? Będzie też o nornicach… Co zrobić, by podczas prac w ogrodzie nie przeciążyć kręgosłupa? Jak ruch na działce wpływa na nasze ciało? Jak wiosną ruszyć z pracami porządkowymi… » więcej 2024-01-31, godz. 08:30 Od czego zacząć realizację marzenia o swojej działce? Poza tym o sadzonkach, kretach i zaletach jedzenia marchewki Gdzie szukać ogłoszeń o ogródkach na sprzedaż? Jakich formalności dopełnić przy ich przejmowaniu? Na te pytania odpowie Bartłomiej Kozera, prezes Polskiego… » więcej
12
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »