Radio Opole » 70 gmin na 70-lecie Radia Opole i Nowej Trybuny Opolskiej » Relacje z naszych wyjazdów

Relacje z naszych wyjazdów

2022-08-08, 20:00 Autor: Mateusz Łapot

"70 gmin na 70-lecie Radia Opole i NTO". Odwiedzamy gminę Cisek

Cisek - "70 gmin na 70-lecie Radia Opole" [fot. Mateusz Łapot]
Gmina Cisek kolejnym miastem na wakacyjnej trasie Radia Opole i Nowej Trybuny Opolskiej.
Gmina Cisek to nie tylko intrygująca historia, ale także dramatyczne wydarzenia związane z "powodzią tysiąclecia", która nawiedziła miejscowość w 1997 roku. Kataklizmem zostało dotkniętych kilka tysiące osób.

- Dziś możemy spać spokojniej - mówi wójt gminy Rajmund Friszko. - Od tragicznej powodzi w 1997 roku minęło już sporo lat, ale te lata zostały dobrze wykorzystane. Od tego momentu udało się wybudować lewostronne wały rzeki Odry, od miasta Kędzierzyna-Koźla aż do granicy z województwem śląskim i od tego momentu gmina Cisek zniknęła z map zagrożenia powodziowego. To jest bardzo ważna informacja zarówno dla mieszkańców, ale także dla gminy pod względem gospodarczym, bo do tego momentu przedsiębiorcy jednak bali się inwestować duże środki na terenie naszej gminy, a dzisiaj mogą czuć się bezpiecznie - podkreśla wójt Ciska.
"70 gmin na 70-lecie Radia Opole i NTO". Odwiedzamy gminę Cisek

Zobacz także

2022-09-02, godz. 06:19, RTT - artykuły W pierwszy dzień szkoły akcja Radia Opole dotarła do Prószkowa W naszej wakacyjnej akcji nadszedł czas na Prószków, najmłodsze miasto w województwie, choć wcale nie takie młode - podkreślmy. Bo prawa miejskie w tym przypadku były odzyskane. Jak się żyje w Prószkowie i co można tam zobaczyć… » więcej 2022-09-01, godz. 20:00, Wiadomości z regionu "70 gmin na 70-lecie Radia Opole". Dzisiaj byliśmy w Prószkowie [ZDJĘCIA] 'To dobre miejsce do zamieszkania'. Podopolski Prószków kolejnym miastem na wakacyjnej trasie Radia Opole i Nowej Trybuny Opolskiej. » więcej 2022-08-31, godz. 20:00, Wiadomości z regionu Gogolin kolejnym pięknym miejscem na wakacyjnej trasie Radia Opole i NTO [ZDJĘCIA i FILM] 'Poszła Karolinka do Gogolina'. Trwa wakacyjna akcja Radia Opole i Nowej Trybuny Opolskiej. Dzisiaj (31.08) byliśmy w gminie Gogolin. » więcej 2022-08-30, godz. 16:45, RTT - artykuły Zdzieszowice to nie tylko przemysł. To był kolejny przystanek akcji wakacyjnej "70 gmin na 70-lecie" Radia Opole i NTO Wakacje się kończą ale nasza akcja trwa. Wciąż jesteśmy w trasie z okazji 70. urodzin Radia Opole. Dziś nasze plenerowe studio zawitało do Zdzieszowic. Sposobów na ciekawe spędzenie tam czasu szukał Krzysztof Dobrowolski » więcej 2022-08-29, godz. 21:15, Wiadomości z regionu Pakosławice to kolejny punkt na mapie wakacyjnej trasy Radia Opole i NTO [ZDJĘCIA, FILM] Pakosławice to kolejna gmina, którą Radio Opole odwiedziło w ramach naszej urodzinowej, wakacyjnej trasy organizowanej wspólnie z Nową Trybuną Opolską. Poznaliśmy bliżej sekrety najstarszego kościoła na Śląsku Opolskim, dowiedzieliśmy… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »